Sari la conținut
Forum Roportal
dinu

ajutor...psihoterapeut

Postări Recomandate

cred ca nu este o tema,dar este un mod de a cere ajutor.am mari probleme cu sotia in urma unei depresii severe de care nu mai scapa.a facut tot felul de tratamente psihiatrice si mai rau cred ca se simte.daca stiti cumva un terapeut cu o metoda care sa dea rezultate, va rog frumos sa-mi dati de veste. cred ca orice sfat este bine venit. va multumesc pentru intelegere, cu respect,dinu :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru sotia ta ,nu ai incercat si un altfel de leac in afara medicamentelor,este o boala a sufletului si trebuie tratata ca atare,din intimplare am urmarit o emisiune la tv. despre biserica Buna Vestire din Giulesti,despre marea canditate de energie benefica ce-o degaja Sf. Cruce,incearca o echilibrare energetica,nu poate sa-i faca decit bine.

Multa sanatatesi multa,multa rabdare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dinu,

 

Nu cunosc situatia sotiei tale si nici cauza depresiei,dar eu cand sunt nelinistita ascult muzica de relaxare.Am niste melodii de la o prietna,nu stiu daca se poate face rost de ele in comert atata timp cat nici nu stiu ce sa-ti spun sa ceri la magazin... Daca te intereseaza asa ceva ,iti pot trimite prin email cateva melodii.Lasa-mi un mesaj in privat daca vrei sa-ti trimit melodiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domnule Dinu,

depresia sotiei dvs. poate avea multe cauze dar si o rezolvare. va pot oferi nr. de telefon la care puteti cere informatii in vederea unei psihoterapii care ar putea-o ajuta.

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

putin mai bine dar asta cu ajutorul unor medicamente f. puternice.

nu reusesc sa-i redeschid pofta de viata.multumesc pentru intelegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga tine, iti multumesc pentru nr. de telefon.

cred ca am sa sun sa vad despre ce este vorba. in principal trebuie sa o conving sa mearga la un astfel de tratament.

tot timpul imi promite ca merge, o programez si in preziua consultatiei, se razgandeste si ii este teama. am sa vad ce pot face, oricum mii de multumiri,dinu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draga tine, iti multumesc pentru nr. de telefon.

cred ca am sa sun sa vad despre ce este vorba. in principal trebuie sa o conving sa mearga la un astfel de tratament.

tot timpul imi promite ca merge, o programez si in preziua consultatiei, se razgandeste si ii este teama. am sa vad ce pot face, oricum mii de multumiri,dinu!

[snapbacca]42346[/snapbacca]

 

 

dinu,

din nefericire, atat timp cat persoana in cauza nu isi da seama sau nu recunoaste ca are o problema de rezolvat, nu se poate face mare lucru. chiar daca ai veni cu ea la o prima sedinta, tot nu ar merge mai departe. nu poti tu "manca" in locul ei. este posibil cum spune romanul "sa nu-i fi ajuns cutitul la os", sau pot exista si beneficii secundare ale acestei probleme, in care cei din jurul ei o tratteaza altfel, ii acorda mai multa atentie sau altele, si de aceea se complace in "zona" in care se afla. iit doresc multa rabdare, intelegere si eperseverenta.

telefonul cu pricina poate fi folosit in continuare, oricand este nevoie.

mult succes.

tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este foarte sensibila si foarte delicata. Cum a facut depresia? Ati avut un eveniment nefericit in familie? A suferit un accident?

In mod sigur este convinsa ca este inteleasa gresit si ca psihoterapia nu o poate ajuta ca acestea sunt tratamente si medicamente neadecvate starii ei etc. De aceea trebuie sa vina muntele la Mahomed...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×