Sari la conținut
Forum Roportal
Dianamor

Ma ingras si lui nu-i plac grasele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai cam asta e totul, ma ingras iar lui nu-i plac grasele. Am incercat diete, sport iar acum am ajuns sa-mi iau Diet Stars din asta de pe net . Ce sa mai fac? A auzit cineva ceva de produsul asta?

Editat de ♫ Blues ♬
Scos link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru inceput afla ca sportul nu slabeste;  mai bine spus slabeste mult prea putin pentru efortul depus, insa este bun pentru sanatate :derisive: Daca vrei sa slabesti incearca dietele echilibrate; eu iti recomand dieta Montignac.

Ce sa mai faci? Slabeste si apoi cauta un alt barbat pentru care conteaza altele mai mult decit aspectul fizic deoarece risti ca peste un numar de ani sa-ti spuna ca ai imbatrinit, iar lui nu-i plac babele :o:

  • Like 1
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu' sfatul meu a fost unul general, nestiind nimic despre felul relatiei voastre, de cit timp sinteti impreuna, daca aveti sau nu copii etc.

Ideea este ca mie personal nu mi se pare normal sa strimbi din nas cind celalalt pune citeva kilograme in plus. Evident ca poti discuta despre asta, dar intr-un mod mai elegant decit o face partenerul tau :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diana, tu faci reclama la produs sau chiar te ingrasi? Poate esti gravida, ai facut un test de sarcina?

Daca nu esti si doar te ingrasi, incearca sa gasesti un tip caruia ii plac grasutele, sunt destui si din astia. :smile:

Ah, eu nu.

  • Like 3
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci? Pentru inceput incepe sa..nu te mai ingrasi. Cand lasi kilogramele sa se acumuleze, e mai greu apoi sa le dai jos. Stii foarte bine de ce ai inceput sa te ingrasi, nu-i asa?

Apoi, gandeste-te la slabit in primul rand pentru tine, pentru ca daca tu te simti bine in pielea ta, te vor place si ceilalti mai mult, indiferent ca esti slabuta sau mai plinuta. Iar cei ce sunt alaturi de tine DOAR daca corespunzi unui anumit barem, nu prea merita efortul tau.

Depinde si cate kilograme ai acumulate in plus, mai este si aspectul sanatatii, ce conteaza mai mult si daca este cazul, ai putea merge la un nutritionist, pentru o dieta echilibrata.

Nu cred in prafuri si marmelade ce inlocuiesc mese.

Ai putea sa nu prea mai mananci dulciuri, cartofi prajiti, paste, prajeli, paine, grasimi, fast food, produse de patiserie.

Ai putea sa mananci sanatos, in cantitati mici, alimente gen carne, lactate slabe, oua, salate, legume, fructe, in combinatiile care iti plac, sa faci putin sport, mers pe jos si sa nu mananci seara.....

As mai zice ceva si despre partenerul tau si despre ce oare primeaza in relatia voastra, dar s-a zis mai sus....

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, sorinaa a spus:

As mai zice ceva si despre partenerul tau si despre ce oare primeaza in relatia voastra, dar s-a zis mai sus....

Ce sa zici sorina? O femeie care se ingrasa este ca barbatul care se apuca de bautura. Ce i-ai zice unei femei care nu accepta asta?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc prea potrivita comparatia...un barbat beat nu este in deplinatatea facultatilor mintale, pe cand o femeie plinuta, da.

Fizicul nu depinde in totalitate numai de noi. Acolo unde poti face ceva, faci...conteaza intr-o relatie, desigur. Dar daca e singurul criteriu pentru partenerul tau.....ce ar mai fi de zis despre acea relatie?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 41 minute, sorinaa a spus:

Ai putea sa nu prea mai mananci dulciuri, cartofi prajiti, paste, prajeli, paine, grasimi, fast food, produse de patiserie.

Ai putea sa mananci sanatos, in cantitati mici, alimente gen carne, lactate slabe, oua, salate, legume, fructe, in combinatiile care iti plac, sa faci putin sport, mers pe jos si sa nu mananci seara.....

Dupa ce ca-i recomanzi sa nu mai manice dulciuri, cartofi prajiti, paste, prajeli, piine grasini, fast food si produse de patiserie, ii mai si spui sa manice in cantitati mici restul alimentelor? :derisive:

Pai in felul acesta sigur moare de foame si va da repede iama in alimentele interzise :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×