Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun..deci,eu și iubitul meu suntem împreună de 10 luni și ceva

Recent,ai mei m au prins fumând,și au și aflat de relație..nu îmi mai dau voie nici sa ies afara cu el...vin ei sa mă ia de la școală..

Nu stiu ce sa mai fac,crede ți mă..i am explicat mamei și tot spune că o sa trec peste ..că asta e..că nu vrea sa mă lase cu el și o să trec peste..

Am vb cu ea..nu vrea..iubitul meu mi a luat și un ceas..și tot nu a fost impresionata..

Ajută ți mă..cu un sfat orice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce varsta ai, el ce varsta are?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, DeltaFitz a spus:

Ajută ți mă..cu un sfat orice

Nu mai sta la parinti, mergi cu chirie si plateste-ti toate costurile. Ce vrei mai simplu de atat?

In felul asta poti face ce vrei tu.

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Delta, este posibil ca parintii tai sa considere ca esti prea tinara sau ca nu esti pregatita sa ai o relatie (sau poate ei nu sint pregatiti) ori considera ca relatia cu prietenul tau ti-ar distrage atentia de la anumite lucruri (intrarea la liceu, bacalaureat, intrarea la facultate etc.)

De asemenea, este posibil sa nu-l placa pe prietenul tau, iar aici ar trebui sa ai putina incredere in instinctul lor. Nu spun ca ei procedeaza bine. Absolut deloc, insa nu au gasit o alta modalitate mai eleganta de a pune punct relatiei voastre. Daca fortezi nota este posibil ca ei sa mearga chiar mai departe si sa discute cu parintii lui ori chiar mai rau ... si nu cred ca iti doresti asa ceva. Ideea este sa incerci tot posibilul ca lucrurile sa nu escaladeze.

Sfatul meu este sa discuti cu ei, sa intelegi ce anume ii ingrijoreaza si sa incerci sa le dovedesti ca pot avea incredere in tine.

In ceea ce priveste ceasul pe care ti l-a oferit prietenul tau ... nici pe mine nu m-ar impresiona. Anumite cadouri se fac din suflet, altele din interes. Nu cred ca este cazul sa dai pe spate la vederea unor cadouri sclipicioase :o: 

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 5/31/2018 at 7:53 PM, adal* said:

Nu mai sta la parinti, mergi cu chirie si plateste-ti toate costurile. Ce vrei mai simplu de atat?

In felul asta poti face ce vrei tu.

Nu pot .Am abia 16 ani iar iubitul meu 17 jumătate.

As face-o daca as putea.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, DeltaFitz a spus:

Nu pot .Am abia 16 ani iar iubitul meu 17 jumătate.

As face-o daca as putea.

Si atunci ce concluzie tragi? Ca atunci cand vei fi pe picioarele tale vei face ce vrei, pana atunci mai trebuie sa tii cont si de parerea parintilor. Sau ei nu conteaza?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, adal* said:

Si atunci ce concluzie tragi? Ca atunci cand vei fi pe picioarele tale vei face ce vrei, pana atunci mai trebuie sa tii cont si de parerea parintilor. Sau ei nu conteaza?

Contează..dar trebuie să îmi respecte și mie deciziile.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, DeltaFitz a spus:

Contează..dar trebuie să îmi respecte și mie deciziile

Aha, tu iei deciziile si ei trebuie sa ti le respecte si in afara de asta sa iti asigure adapost, sa iti dea de mancare, sa te imbrace, sa-ti ia aifon. ihi.

Ai naibii, se lasa greu.:biggrin:

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu vrea sa te lase cu el? Spune-i ca iubirea din adolescenta e cea mai dramatică și ar trebui sa se comporte mai atent fata de sentimentele tale, incercati să comunicați, nici tu nu fa isterii, nici ei sa nu recurgă la dictatura. E viața ta, până la urmă, și trebuie să înțeleagă că nu pot simți în locul tău. Poate că dacă te comporți mai responsabil și te lași de fumat, de exemplu, le demonstrezi că pot avea mai multa încredere în tine.

Dar de ce nu îl plac pe iubitul tau?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 minutes ago, Stu' said:

De ce nu vrea sa te lase cu el? Spune-i ca iubirea din adolescenta e cea mai dramatică și ar trebui sa se comporte mai atent fata de sentimentele tale, incercati să comunicați, nici tu nu fa isterii, nici ei sa nu recurgă la dictatura. E viața ta, până la urmă, și trebuie să înțeleagă că nu pot simți în locul tău. Poate că dacă te comporți mai responsabil și te lași de fumat, de exemplu, le demonstrezi că pot avea mai multa încredere în tine.

Dar de ce nu îl plac pe iubitul tau?

Eu sunt la cel mai bun liceu din oraș,el la unul mai slab.Doar că,deși nu are note prea bune,e super deștept,se descurca in orice situație..

Plus..că el este puțin cam scund pe lângă mine(8 cm diferenta) deși nu asta este important..

Este și puțin mai sărac pe lângă mine..iar mama mea este genul ăla de om care are standarde tâmpite..ea vrea băiat de doctor..profesor..deși eu consider că nu statutul social al părinților contează.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×