Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna,prietenul meu este antrenor de fotbal.Suntem impreuna de 2 ani.Iarna trecuta o mama a unui copil pe care il antreneaza i-a scris declaratii de dragoste si apropouri pe fb.El a reactionat adecvat si i-a raspuns ca este intr-o relatie cu mine iar relatia dintre ei nu poate fi decit una intre antrenor-parinte.Eu ma simteam mindra de el si chiar trecusem peste acest subiect nu ma deranja faptul ca ei se vedeau practic in fiecare zi ,ea aducindu-si copilul la antrenamentele de fotbal.
Recent am aflat din intimplare parola lui de fb,si de vre-o 3 ori reuseam sa vad doar o conversatie stearsa intre ei.Acest fapt mi-a pus semne de intrebare dar am incercat sa reactionez cu calm.Ieri insa am deschis si am dat peste conversatia lor care era in plina desfasurare,iar fraza prietenului meu m-a dezamagit ,el scriindu-i: "Poate organizam o iesire la piscina cu parintii ))))) relx)))) " 
Mai apoi am intrat la el si bineinteles conversatia era iarasi stearsa.
Nici macar nu am dovada concreta sa ii zic sau sa il intreb de ce procedeaza asa cind el ma asigurat ca nici macar nu vorbeste cu ea chiar daca se vad zi de zi .
Nustiu daca sunt eu isterica si panicata sau chiar ar trebui sa imi fac griji,as vrea o parere straina in legatura cu acest caz.
Va rog mult.
Mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recent am aflat din intimplare parola lui de fb,

:)

Ai rabdare. Urmareste-i in continuare. Oricum nu poti sa-i spui ca i-ai spart contul.

Si acum serios. Cred ca nu are nicio treaba cu tipa, dar probabil ca si-a dat seama ca esti geloasa si nu vrea complicatii.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

Ai rabdare. Urmareste-i in continuare. Oricum nu poti sa-i spui ca i-ai spart contul.

Si acum serios. Cred ca nu are nicio treaba cu tipa, dar probabil ca si-a dat seama ca esti geloasa si nu vrea complicatii.

mersi mult de sfat asta mi-am propus si eu sa fac sa ii urmaresc in continuare si sa fiu cu mai mult tact sa nu sar in capul lui deodata,sper si eu sa nu aiba nicio treaba dar e evident ca vrea el intr-un fel sa se bage in seama daca ii propune sa mearga la piscina :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebari vechi ale omenirii... si oare ce anume speri sa ti se raspunda, decat ce a raspuns lumea asta de cand o stim noi?

Eu pot sa iti dau raspunsul meu, insa nu o sa-ti placa. Pentru ca nu e in lista raspunsurilor pe care le agreeaza omenirea. Altminteri ar fi o cu totul alta specie...

 

Ce doresti, de fapt? -ca cineva cu o minte mai vicleana sa-ti spuna cum sa-i manipulezi pe toti, si ce rol sa joci, in teatrul vicleniei...

Daca ai fi onesta, ai stii deja raspunsurile. Nu le stii, nu pentru ca sunt inaccesibile, ci pentru ca nu vrei sa le stii. Nu le stii, pentru ca nu esti onesta. Cu nimeni, incepand cu tine insati.

Adevarul nu e ascuns... oamenii se ascund de el. Minciuna este o alegere.

Fi onesta. Cu tine, cu el, cu toata lumea. Asta e sfatul meu. (pe care o sa-l ignori)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebari vechi ale omenirii... si oare ce anume speri sa ti se raspunda, decat ce a raspuns lumea asta de cand o stim noi?

Eu pot sa iti dau raspunsul meu, insa nu o sa-ti placa. Pentru ca nu e in lista raspunsurilor pe care le agreeaza omenirea. Altminteri ar fi o cu totul alta specie...

 

Ce doresti, de fapt? -ca cineva cu o minte mai vicleana sa-ti spuna cum sa-i manipulezi pe toti, si ce rol sa joci, in teatrul vicleniei...

Daca ai fi onesta, ai stii deja raspunsurile. Nu le stii, nu pentru ca sunt inaccesibile, ci pentru ca nu vrei sa le stii. Nu le stii, pentru ca nu esti onesta. Cu nimeni, incepand cu tine insati.

Adevarul nu e ascuns... oamenii se ascund de el. Minciuna este o alegere.

Fi onesta. Cu tine, cu el, cu toata lumea. Asta e sfatul meu. (pe care o sa-l ignori)

mersi de sfat,dar uneori onestitatea este egala cu naivitate si prostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi de sfat,dar uneori onestitatea este egala cu naivitate si prostie

Raspunsul tau nu ma surprinde deloc. Asa gandesc oamenii vicleni. Nu am intalnit om viclean care sa nu se creada si foarte destept.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult de sfat asta mi-am propus si eu sa fac sa ii urmaresc in continuare 

 

:doh: Foarte urat. NU se face asa ceva, niciodata, cu nimeni. Nu iti este proprietate personala, nu ai nici un drept pentru a-i invada intimitatea. Ai aflat parola din intamplare, zici?

Vei primi foarte curand exact ceea ce meriti. Sper. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti isterica si panicata si da, probabil urmeaza sa te înșele.

Eu presupun ca e din cauza ca nu stii sa folosești cratima.

Cica din intamplare a aflat parola.

Eh na, ia spune-ne si noua cum afli o parola din "intamplare"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi de sfat,dar uneori onestitatea este egala cu naivitate si prostie

Cam asa este, deseori... :)

 

Observ ca atunci cand cineva vine aici cu o problema, pe care vrea sa o rezolve, primul lucru de care are parte sunt acuze, critici...asa, de la primele randuri. Foarte constructiv, nu vi se pare? ;)

 

Adelaok, parerea mea este ca daca mama unui copil antrenat de prietenul tau ii scria declaratii de dragoste acum aproape un an, nu-i scria degeaba. Nu tranteste nimeni astfel de declaratii, nici macar in gluma, daca nu este si un raspuns, impuls din partea cealalta. Si faptul ca el isi sterge discutiile cu ea, mai spune ceva in sensul acesta.

Din pacate, increderea pe care o ai tu in el este mica si o relatie buna nu poate functiona asa. Asta te-a si manat sa il urmaresti...

Probabil daca l-ai confrunta, el nu va fi onest, este calat deja in directia de a ascunde, minti.

 

Daca exagerezi, asta numai tu stii, gelozia si urmaririle de genul acesta strica o relatie sanatoasa...

 

Banuiesc ca ce faci tu acum este doar pentru a te clarifica cum stau lucrurile si a lua o decizie in acest sens, probabil fiind nesigura si ma gandesc ca nesiguranta aceasta a ta vine si din alte lucuri petrecute intre voi, sau observate la el.

 

Lucrurile nu imi suna foarte bine intre voi....dar tu trebuie sa stii mai bine. Daca prietenul tau, dupa 1-2 ani de relatie face aceste lucruri, tu cum ai vedea relatia voastra peste alti ani?

Daca esti cu adevarat prea geloasa din fire, va fi putin mai complicat si va trebui sa lucrezi la asta, pentru a nu strica relatia, care poate, merge bine...

 

E greu de spus...dar cand simti ca ceva nu este in regula, deobicei nu prea te inseli... :think:

Editat de sorinaa
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipul are un job din care traieste. El trebuie sa se comporte intr-un anume fel, adica amabil, cu persoanele cu care intra in contact. Ma refer la parintii copiilor. In felul acesta va avea mereu copii in grupa, iar parintii lor il vor recomanda amicilor si cunoscutilor.

Daca Adela nu intelege asta si este mereu panicata de ceea ce s-ar putea intampla, este clar ca nu se potrivesc. Eu zic sa incerce cu un scafandru, ca ala poate fi amabil cu pestii fara sa ii creeze ei frustrari si temeri.

Adela, poti sa-l tii acasa daca-ti permiti si nu vei mai avea probleme.   Dar si atunci se poate imprieteni cu vecina, ca sa o roage sa gateasca ea mancarea care-ti place tie. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×