Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

11.12.2016 Duminica Miserupistului Roman

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va ramane in istorie.

Miserupistii au invins.

 

Pentru ei, pentru noi, pentru copiii lor si pentru copiii nostri.

Zi de sarbatoare pentrui ei.

Zi de doliu pentru mine si pentru ai mei.

 

Gandul ca voi vedea fetele jubilande ale penalilor, strigand ca isi iau Romania inapoi - imi provoaca sila, durere, crampe sufletesti. Scarba de neimaginat.

 

Nu imi mai pot privi fratele miserupist.

Pur si simplu nu mai vreau sa il privesc in ochi. Nu mai vreau sa il salut. Nu mai imi dau voie sa ii ofer din timpul si energia mea.

Au ales. La rece, multi dintre ei.

Eu si cei ca mine nu mai contam in fata lor. Lupta noastra e considerata o iluzie. Dar nu e. Nu va fi niciodata.

 

Ma delimitez si ma dezic de ei!

 

De acum inainte, voi invata sa fac diferenta dintre romanii care au vot pe buletin si cei care nu au.

Dintre cei care sunt patrioti si cei care nu sunt.

Cei din urma vor fi in fata mea, atat - miserupisti. Si ii voi trata ca atare.

 

Pentru ca patriotismul e o stare reala pentru cei care o traiesc din toata inima!

 

Iar bunica va simti de data aceasta povara nepoatei sale si consecinta lasitatii si slabiciunii de a nu lupta. Pana in strafundul madularelor va simti mahnirea si doliul nepoatei sale in fata alegerii de a vota in continuare ciuma rosie.

Da, bunica va intelege ca m-a tradat - daca pana acum nu a facut-o.

 

 

 

Ieri, 11.12.2016, Romania s-a rupt in trei.

-Patriotii

-Ciuma Rosie

-Miserupistii

 

Acest topic il dedic doliului. Celor care simt ca mine si ca ai mei. Nu dezbat nimic cu cei care nu au votat.

De fapt, nu dezbat nimic.

 

Sunt in doliu.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU dezbat NIMIC dar am o intrebare ... de ce nu se voteaza inainte de sarbatorile de iarna sa nu acopere temele de Craciun si Mos Santa plus Revelion??? de acum si pana uita lumea sau altceva major se intampla.   Omoara in suflete spiritul si sarbatoarea pe care o merita fiecare om.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi fie cu iertare dar privitul cu atata patima a unor rezultate electorale inseamna cateva chestii: ca esti inregimentat politic din convingere SAU ca esti inregimentat politic din interes direct, patrimonial, material, SAU ca esti cam naiv de vreme ce crezi ca aia dusi acolo chiar schimba ceva in bine SAU ai un interes personal de alta natura. Caci altfel nu inteleg de ce sa tinem doliu ca s-au ales unii si nu altii la fel de impiedecati si abjecti.

 

Cred ca e bine sa dam sens vietii noastre in alta directie iar patimile politice sa nu ne ia din gandurile si timpul nostru pretios nici macar o secunda.

 

Lasa-i, don'soara, ca nu e sfarsitul lumii ca venira pesedeii. Nu e vina noastra, adica a mea cel putin, ca peneleii sunt impotenti in mare fel.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu tine doliu oricine.

Miserupistul in niciun caz.

 

Am impresia ca nu ai votat, asa ca e de inteles.

O zi buna iti doresc.

 

Nu discut decat cu ai mei ce mai e discutat. Noi luptam. In prezent, luptam.

Editat de Stu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa anuntarea rezultatelor la alegerile prezidentiale americane, am compus un scurt text precum se anunta alegerea Papei de la Roma "Habemus Papam".

 

Habemus Presidente ... felicitari America! ... am scris si mi-am facut doar dusmani.   Le-am sters din arhivele mele urmele lor dar una m-a deranjat putin, o cunostinta al sotului de peste 48 de ani, care a taiat telefonul cu noi, a schimbat numarul, si-a vandut casa sa pierdem din urma, ca era foarte implicata in alegeri si voia pe Hillary ca a transpirat destul sa lucreze pe nu stiu ce proiecte universitare ca este profesoara la o universitate din Nordul Californiei, iar pierderea ei cuazeaza durere fizica si spirituala ... etc.   Nu se recupera din asta si a sunat intr-o zi sa ne spuna ce o doare, dar eu nu mai vreau sa aud nici de ea cu toate scuzele false.  Nu m-as fi gandit sa mi se intample asta ca s-a mai votat pe aici si noi mereu  votam de cand avem acest drept dar nici pe departe nu s-a intamplat discutie din asta.  

Cred ca selectia naturala a lucrat de data asta in favoarea mea sa nu mai am de facut atitea sarmale!!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce au absentat au fost tinerii. Ii vad la mall, frumosi, fericiti... Ei au snapchat si vloguri. De rest nu le pasa. Lipseste cultura civica? Educatia politica? Lipseste promovarea in rândurile lor a constientizarii responsabilitatii? At trebui ca activistii sa facă asta?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stu, de data asta, chiar dacă o să te superi, o să-ți spun că observația de mai sus a Rodicăi o consider la locul ei și întemeiată. 

Votul care tocmai trecu, reprezintă radiografia societății noastre din momentul vorbirii, asta metaforic vorbind.

Ce vrei? Boborul a votat, și-a spus părerea! Geaba ne lamentăm noi acum și suntem triști  că oamenii nu înțeleg, că n-au cultură politică, că pe tineri nu-i interesează nimic decât mersul prin mall-uri etc. 


Și ca să fie tacâmul complet, e foarte posibil să avem și-un premier care a avut o condamnare. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boborul sunt babalacii care votează cu turma psd pt un pix un mic o basca. De 25 de ani nu mai scapam de generatia asta...

Boborul nu sunt numai babalâcii. Boborul sunt toți: babalâcii, cei de vârstă medie, tinerii. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa nu ne mai atacam intre noi si sa facem distinctii clare. 11.12.2016 va ramane o zi de doliu national pentru romanii care conteaza, adica, pentru romanii care isi iubesc si isi doresc tara, iar acestia trebuie sa se delimiteze de acum inainte nu doar de Ciuma Rosie, ci si de Miserupisti.

11.12.2016 - Ziua Miserupistului Roman - care trebuie tratat ca atare, de acum. Aratat cu degetul si cu obrazul. Romania e rupta in trei:

-Patriotii

-Ciuma Rosie

-Miserupistii.

 

Dar Romania e doar a celor care o iubesc si lupta pentru ea. O lupta e viata, deci, romane, lupta!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×