Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea, as vrea si eu niste sfaturi sincere din partea voastra si fara glume...chiar va rog. Povestea mea de dragoste a inceput acum 2ani cu o fata pe care nu a durat mult si am inceput amandoi sa avem sentimente unul fata de celalalt...ea inainte a avut un baiat cu care eu stateam in fiecare zi, eu lucrand la un magazin la o ruda de-a mea iar el era vecin si ne petreceam timpul impreuna zilnic dar el ia facut extrem de mult rau(amenintari, injuraturi, si chiar a incercat sa o....dar nu ia reusit) eu fiind tot timpul cu el am aflat si am scapato de acolo iar dupa am inceput sa ma intalnesc cu ea zilnic pt ca ia placut de mn si ca eram o fire linistita. Cu timpul mi-am gasit alt job pe un santier naval unde acolo comportamentul meu sa schimbat radical...eram tot timpul nervos si suparat cand ajungeam de acolo iar asta afecta si relatia noastra de cuplu. Dupa aproape doi ani am plecat de acolo dar o perioada de timp temperamentul meu a fost afectat si tot timpul ne certam (bineinteles ca nu in totalitate din vina mea pt ca, cum se spune nu iese fum fara foc)...dar pana intr-o zi pana cand ne-am certat urat iar eu la nervii si supararea pe care am avuto am ales sa plec acasa decat sa ii fac vreun rau...si nu am mai sunato o zi..dar de atunci situatia sa schimbat radical si acum ea este cum am fost eu. Tot timpul cand incerc sa discut cu ea nici bn nu incep si ea se enerveaza instant si spune sa nu o mai caut si sa o las in pace...asta deja dureaza de 2 luni, la inceput eram extrem de afectat cand auzeam asta dar deja am inceput sa ma obijnuiesc cu ideea dar parca cand tot le aud imi vine sa ma "razbun" pe mn cumva si anume sa nu mananc (chiar am slabit mult) pt ca tot timpul in mintea mea este ea.., imi vine sa plec departe, sa imi gasesc un job in afara tarii si sa plec si sa uit sau sa ma mut o perioada la o matusa la oras. Cand i-am spus ca vreau sa ma mut si de fiecare data cand ii spun imi spune sa nu plec sa fim unul langa altul, ea chiar se razbuna pe mn pt ca vb cu alt baiat pe fb pt ca stie ca ma deranjeaza mult (chiar si asa mi-a dat parola de la fb sa ma linistesc ca doar vb amical)..ok dar tot nu suport si asta nu este prima data cand face asta au mai fost momente ca astea pe parcursul timpului drept razbunare pt ce ii faceam dar intotdeauna ma ascultat si a incetat dar de data asta nu mai vrea spune ca nu o sa mai fie cum a fost, sa vina ea la mn si sa ma sune...a zis ca acum asteapta si de la mn..ok am inteles dar tot nu pot suporta asta iar ieri chiar m-am hotarat sa plec si i-am spus, sa enervat mi-a spus ca sunt un las si mi-a inchis telefonul. Dupa 15 minute ma suna si incepe sa vb cu mn normal..dar i-am spus ca deja sunt hotarat si ca am sunat-o pe matusimea (chiar o sunasem dar nu a rasp in momentul ala) dupa iar mi-a inchis telu in nas, dupa 30 de min mi-a trm mesaj ca "imi doresc mult sa nu pleci" iar eu am intrebato dc? Ea a rasp ca ma iubeste mult dar eu nu apreciez asta...ok..am intrebat, dar daca suna inapoi eu ce sa ii zic? A zis ca sa ii spun ca vroiam sa vad ce mai face, seara ne-am intalnit si am discutat mult dar tot nu vrea sa renunte sa vb cu ala pt ca spune ca nu o intereseaza ca de cate ori a invitato la plaja nu sa dus sau pe afara (aici are dreptate pt ca am vazut) dar nu stiu ce sa mai cred..ea se comporta urat cu mn acum imi spune tot felul de vorbe dureroase la nervi dar daca ii spun ca plec ma intoarce inapoi. Ce sa fac? Sa continuii sa sufar de mai multe ori si degeaba sau sa plec si sa sufar o data si bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se razbuna pe tine pentru ce i-ai facut. Daca se linisteste si ajungeti sa fiti iar ca inainte, o sa te razbuni tu pentru ce-ti face acum. Si tot asa. De suferit o sa suferi continuu indiferent daca pleci sau stai. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca este o razbunare si sper sa se termine o data. Cel putin eu chiar nu as vrea sa ma razbun pt ca asta o sa atraga dupa ea numai durere si suferinta iar eu vreau sa inceteze o data si sa fie totul bn.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te cat vezi cu ochii.

Ce traiesti tu se numeste dragoste bolnavicioasa, care nici macar dragoste nu e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este dragoste bolnava...doar ca m-am atasat ft mult de ea si sunt foarte multe sentimente la mijloc. Daca as pleca crek as face-o foarte mult sa sufere pentru ca atunci cand ii spun ca plec imi spune sa o fac dar o sa ma urasca toata viata ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi...dar mie nu mi se pare atat de delicioasa. In momentele alea am o suferinta atat de profunda incat imi vine sa plang...aproape de depresie..chiar si in seara asta am intrebat-o daca e sigura ca sa nu plec si a zis ca e sigura...chiar sunt derutat..ea imi spune sa nu plec la fel si inima mea dar minte imi spune contrariul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand stai langa o persoana din cu totul alt motiv decat acela ca te face sa te simti implinit si fericit si norocos ca il/o ai alaturi in viata, restul e can can.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jocul ăsta al orgoliilor, al răzbunărilor, numai a dragoste nu sună.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues, nu este nici chiar asa...adica in astia 2 ani am ajuns sa o cunosc destul de bn si nu cred ca o sa fie atat de nepasatoare pentru ca daca era sa fie asa eu zic ca nu m-ar fi sunat si nici nu imi mai trimetea mesaje sa nu plec, pur si simplu ma lasa si o durea fix undeva si isi gasea pe altcineva.

 

King1, da ai dreptate nu este bun dar asa suntem noi oameni...fiecare sa aiba orgoliul lui mai mare decat al celuilalt dar eu de ceva timp l-am lasat pe al meu in urma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×