Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Dumnezeu pentru o zi !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu doresc să iau in der

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As transforma toti oamenii in atei : )

ok! dar de ce?

 

 

Nimic.

sa inteleg ca lume in care traim ,o consideri perfecta?

 

 

dragut! ... insa oare meritam aceiasi soarta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg ca lume in care traim ,o consideri perfecta?

Nu pot aprecia cit de perfecta este.

Insa odata cu puterea vine si responsabilitatea. Nu mi-as asuma responsabilitatea pentru 6 miliarde de oameni si pentru intreaga viata de pe Pamint. Si atunci prefer sa ma schimb pe mine, si sa ii inspir pe ceilalti in masura in care pot, si poate ca astfel fiecare poate sa faca o diferenta in lumea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragut! ... insa oare meritam aceiasi soarta?

Pai... daca ne luam dupa filmuletz, soarta ne-am facut-o noi insine... nu cred ca e vorba de "a merita" ci de "a-ti face cu mana ta". Omul are un liber arbitru. De ce a ales calea crimelor, a minciunii, a fugii dupa putere asupra altor oameni, etc

Da' imi pun o intrebare:

In Biblie se descrie "un alt sfarsit". Cel al lui Noe. Anumite persoane care aveau o "conduita morala" au fost salvati prin (hai sa zic) "inspiratie divina". Oare nu ar putea fi si acum asa ceva? Contrar filmuletzului, in care toata Creatia este aruncata la gunoi, sa fie "pastrat" Pamantul si doar o mica parte din vietuitoarele lui.

 

rast

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot aprecia cit de perfecta este.

Insa odata cu puterea vine si responsabilitatea. Nu mi-as asuma responsabilitatea pentru 6 miliarde de oameni si pentru intreaga viata de pe Pamint. Si atunci prefer sa ma schimb pe mine, si sa ii inspir pe ceilalti in masura in care pot, si poate ca astfel fiecare poate sa faca o diferenta in lumea asta.

ok! insa ce-ar fi daca si Dumnezeu nu si-ar asuma reponsabilitatea fie si pentru o zi? totusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×