Sari la conținut
Forum Roportal
alex_77

De ce Raiul e asa de minunat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acolo iti intalnesti rudele si de aceea e asa de minunat?Iti indeplinesc toate dorintele tale in Rai?Ce e asa de special in Rai si in Pamant nu e?In cateva carti scrie ca toata lumea nu va mai avea greutate si ca vor merge in apa si se vor teleporta.Cred ca aceasta cu mersul si teleportatul e in Revelatie sau Apocalipsa.De ce vei avea ingeri in Rai?Nu te poti proteja singur daca vei fi ca Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa stiu cum sa iti raspund :)

Credeam ca ai sa ma iei la misto.Am 16 ani.Sper sa nu fie o gluma postarea mea pentru ca vreau sa inteleg  conceptul de a trai in Rai.

Editat de alex_77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine ce inseamna sa te simti..minunat?

Atunci cand toate dorintele mele sunt indeplinite.Desigur dorintele pot fi indeplinite doar de djini.Imi iubesc mult dorintele si vreau sa mi se indeplineasca.Asta ar insemna minunat pentru mine.Asta e tot ce mi-as dori in Rai,un loc unde se indeplinesc toate dorintele tale.

Acum am trimis in IAD si inca in alta directie niste din astea religiosi care suna la usa cu informatii foarte importante!!!

Sorry,wrong way.Aici discutam de Rai,nu de Iad.Daca vrei sa discuti despre Iad recomand sa-ti vinzi sufletul la diavol.Asa poti discuta mai mult in puntea de jos.Stiu termenul de a-ti vinde sufletul din Faust.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca raiul este locul in care, spiritual vorbind, nu mai ai dorinte.

Doar impacare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×