Sari la conținut
Forum Roportal
SacreD

sampon bun?

Postări Recomandate

Salut.

Am auzit k sunt o gramada de sampoane in special cele comerciale care nu sunt bune.Mi-au recomandat mai multi prieteni T-GEL si Nizoral?

E ceva de capul lor?:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu raspunde nimeni.......atunci va rog sa-mi spuneti si mie niste retete naturiste(pe baza de galbenus de ou k am auzit k sunt ff bune).

 

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tot nu raspunde nimeni.......atunci va rog sa-mi spuneti si mie niste retete naturiste(pe baza de galbenus de ou k am auzit k sunt ff bune).

 

Multumesc anticipat.

 

Cred ca erau ceva mesaje despre asta pe la "ingrijirea parului". Cred ca tot pe aici pe unde ne aflam acum. Mai mult decat atat nu te pot ajuta. Sorry.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nizoral se gaseste si sub forma de pastilute si se dizolva in bidonul de sampon...sticla de Nizoral e destul de scumpa pentru gramajul ei din cate stiu ..

Nizoral e bun pentru matreata si pentru coji.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai depinde mult de paru' tau, ca degeaba e Nizoral daca nu te ajuta..de unde iti dai seama?Pai daca nu incerci de unde vrei sa stii?sau daca nu-ti e recomandat de vre-un doctor..in rest..cele comerciale sunt destul de bune..repet daca le testezi si fac ceea ce tu vrei din parul tau. Mie imi place Garnier Fructis - Long & Strong :o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal all....yo una ma lupt cu matreata de cativa ani buni... acum de cand ma spal cu samponul cu extract de propolis (dr.farm. Raisa Motocescu) ..... :doh: .. a disparut si sper sa nu mai apara :friends: .... dar dupa cum s-a mai spus tb sa incerci ca la fiecare react. diferit yo am incercat o gramada de sampoane pana l-am descoperit pe asta ....

 

P.S. samponul se gaseste la plafar si costa cam 8 lei

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum folosesc sampon de la Avon dar din pacate imi provoaca mancarimi si matreata a inceput sa reapara.

Nu am incercat Nizoral pt simplul motiv k nu vreau sa dau banii degeaba cum am dat pana acum pe diferite produse care nu m-au satisfacut.Mentionez k am parul moale si subtire care mi se ingrasa foarte repede.

 

P.S.:T-GEL nu a folosit nimeni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti la fel de bine sa iti iei 2 pastile de nizoral nu t eajunge mai mault de 2,5 lei

si il dizolvi intr-un sampon care nu e plin..dizolvi in afar si torni lichidul ..nu ai ce pierde..sa incerci...noi asa am folosit si tata a scapat de coji..dar lenea e mare recunosc si nu am mai cumparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am dus la farmacie si am cumparat Herbology dupa recomandarea farmacistei.Acum am coji in loc de matreata ;) ,daca nici samponul asta nu da rezultate o sa iau T-Gel sau o sa cumpar niste pastile Nizoral.

 

Ms pt sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nizoral e bun pentru matreata si pentru coji.... ;)

Nu numai. :P

 

Nizoral este bun atat timp cat il folosesti regulat. E 30 ron o sticluta, dar tine destul (cel putin la mine) pentru ca face foarte repede si foarte multa spuma. De asemenea, scalpul trebuie masat usor, daca freci faci si mai mult rau. Si mai trebuie si lasat cateva minute ca sa actioneze cum trebuie. Dupa aceea clatesti si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×