Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu Drăguț

Care sunt motivele pentru care o femeie este sau devine nesigură?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nesuguranta exista intr-o femeie..! nicidecum sa vina..sa pleace si tot asa. Motivele pentru exista nesigurantei intr-o femeie... sunt n-spre mii:

 

- lipsa de afectiune in copilarie din partea unuia sau a ambilor parinti.

- o educatie precara.

- etc.

 

daca vb de o relatie... nici atunci o femeie echilibrata nu ar tb sa aibe parte de nesiguranta.

merge relatie.. ok. nu merge, se retrage fara sa aibe comentarii inutile. Spune raspicat si concret. Nu mai vreau sa raman in ea. Si isi vede de viata.

 

Depinde la ce te-ai referit... n-ai fost lamuritor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la principalele motive cunoscute de majoritate și mai puțin cunoscute de către aceasta. Nu m-am referit la o zonă anume — cum ar fi: femeia poate deveni nesigură din cauza violenței domestice sau a părăsirii ei de către iubit sau soț.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la principalele motive cunoscute de majoritate și mai puțin cunoscute de către aceasta. Nu m-am referit la o zonă anume — cum ar fi: femeia poate deveni nesigură din cauza violenței domestice sau a părăsirii ei de către iubit sau soț.

Nesiguranta exista sau nu, Liviu! Ea se regaseste din frageda pruncie... si ma repet. Cum a spus si Robe, din complexe.

O femeie educata si rescuta intr-un mediu sanatos n-are asemenea pb si nici nu se complace intr-o situatie de genul amintit de tine (violenta domestica). Taie din radacini totul.

 

Este responsabila pe propria viata si decizii. Nu devine subit la 25 de ani nesigura pe sentimente, omul de langa ea..etc. si nici nu da asemenea explicatii nimanui... nu arata acea nesiguranta..ptr ca nu exista... si se vede cu ochiul liber.  Intelegi? 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se simte suficient de atragatoare, nu i se pare ca poate face fata ok in unele situatii, nu i se pare ca a realizat suficient in comparatie cu altele de varsta ei etc. etc. Pot fi probleme legate de relationarea cu altii, felul in care e comentat comportamentul ei in diverse situatii sociale etc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nesiguranta exista sau nu, Liviu! Ea se regaseste din frageda pruncie... si ma repet. Cum a spus si Robe, din complexe.

O femeie educata si rescuta intr-un mediu sanatos n-are asemenea pb si nici nu se complace intr-o situatie de genul amintit de tine (violenta domestica). Taie din radacini totul.

 

Este responsabila pe propria viata si decizii. Nu devine subit la 25 de ani nesigura pe sentimente, omul de langa ea..etc. si nici nu da asemenea explicatii nimanui... nu arata acea nesiguranta..ptr ca nu exista... si se vede cu ochiul liber. Intelegi?

Nesiguranta exista sau nu, Liviu! Ea se regaseste din frageda pruncie... si ma repet. Cum a spus si Robe, din complexe.

O femeie educata si rescuta intr-un mediu sanatos n-are asemenea pb si nici nu se complace intr-o situatie de genul amintit de tine (violenta domestica). Taie din radacini totul.

 

Este responsabila pe propria viata si decizii. Nu devine subit la 25 de ani nesigura pe sentimente, omul de langa ea..etc. si nici nu da asemenea explicatii nimanui... nu arata acea nesiguranta..ptr ca nu exista... si se vede cu ochiul liber. Intelegi?

 

 

Înțeleg și apreciez punctul tău de vedere, dar nu-i de-ajuns!

Nu se simte suficient de atragatoare, nu i se pare ca poate face fata ok in unele situatii, nu i se pare ca a realizat suficient in comparatie cu altele de varsta ei etc. etc. Pot fi probleme legate de relationarea cu altii, felul in care e comentat comportamentul ei in diverse situatii sociale etc.

 

Argumentele tale mi se par mult mai potrivite pentru întrebarea pe care am adresat-o, fiind reale, făcând parte din realitate.

Editat de liviudragut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si care e problema daca se simte nesigura?

Un lucru e cert. Alta ca ea nu mai e pe lume.

 

Important e sa fie hotarata si sa nu stea langa un barbat decat atata timp cat este iubita si dorita.

Asta ce tine de o relatie.

 

Restul..detalii. De viata. De val si deal. De circumstanta.etc

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nesiguranta vine in pachetul de acasa dupa cei 7 ani ... ce a vazut acasa, ce i s-a spus, cum i-a fost descris viata de dupa portile casei parintesti, deci educatia de acasa ca cea scolara a urmat dupa asta si depinde ce a inteles fiecare din modul cum a fost explicat si ce fraze se tot repetau in casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nesiguranta.........pai de exemplu el se uita dupa altele de fatza cu iubita lui si isi inchipuie ca face sex cu ele. Si cred ca sunt destui barbati care fac asta. Si apoi se intreaba de ce ele sunt nesigure.........

Editat de Fernandaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×