Sari la conținut
Forum Roportal
Gourmand

Problema mare ... in dormitor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua, dragi forumisti,

 

Mă confrunt cu o problema extrem de neplăcută si nu prea stiu cum sa ii fac față. De prin iunie mă văd cu o fată, iar treaba merge foarte bine. Avem o conexiune misto, tipa e genul de persoana pe care o intalnesti destul de rar, cu principii, crescuta bine, un job excelent, fidelă, etc. Facem o sumedenie de chestii impreună, îmi place enorm sa fiu cu ea si până în prezent nu am avut nicio ceartă. Eu 28, ea 26, iar treaba stă foarte bine, încep să văd un viitor cu ea, ceea ce mă bucură.

 

Acum, problema majoră. Sexual este dezastru. Eu sunt al doilea prieten din viața ei, precedenta relatie a fost de ... 9 ani. Deși imi place enorm de ea, după fiecare partidă mă simt din ce în ce mai puțin atras din punct de vedere sexual de ea. Este foarte greu să explic cum este sexul cu ea, e ireal de ciudat. Din prima clipă când a avut chef să o facem, mă săruta, se dezbrăca (doar pe beznă), iar când începeam să o ating, tipa oarecum se impotrivește, adica începe tot actul sexual, apoi totul devine foarte ciudat. De sex oral nu poate să fie vorba, pana sa ma atinga durează o vesnicie, iar sexul in sine are loc intr-o singura pozitie. Nu stiu ce sa fac, am vrut sa vorbesc cu ea despre asta, dar chiar nu am idee cum sa deschid subiectul si simt ca s-ar putea sa fie o problemă uriasă între noi doi pe măsură ce avansăm în relație. Până acum nu am mai intalnit ceva de genul, poate este pudică, dar ma gandesc ca in 9 ani de relatie poate a invatat chestii, nu a facut-o intr-o singura pozitie. Ma simt foarte inconfortabil in timpul actului, chiar de doua ori l-am evitat pentru ca ma simt depasit de situatie. Prima data cand am observat asta, am intrebat-o, hei, e ceva neinregula si tipa oarecum a raspuns semi rastit, dar si-a cerut scuze imediat. Ma gandesc ca poate a patit ceva in trecut, de aici si problemele, dar nu stiu cum sa deschid acest subiect si tare ma tem sa nu ne strice relatia daca nu fac rapid ceva.

 

Cum as putea sa rezolv asa ceva?

 

Va multumesc pentru integere si raspunsuri.

Editat de Gourmand
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar sunteti destul de mari ca sa vorbiti despre acest subiect ,nu aveti 17 ani ca sa va fie rusine , sau poate a trecut inca putin timp de cind va cunoasteti si inca nu s-a  dezghetat , dar mai precis cred ca a avut putina experienta daca esti al  2-lea , te-as sfatui sa-i dai niste lectii si nu este nimic rusinos in asta !!!

Editat de smmarty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da chiar e straniu ca timp de 9 ani nu s-a invatat chiar nimic nou, dar comunicarea despre acest subiect posibil s-o dezghete ,macar pentru inceput sa incerci sa-i spui sa schimbati pozitiile,  pentru ca asta tot mult conteaza !  ;)

Editat de smmarty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

”Discutia” respectiva ma sperie pentru ca am vaga impresie ca o sa reactioneze destul de neplacut, oarecum o sa se simta stransa cu usa. Am de gand oricum sa vorbesc, dar nu stiu cum sa pun problema. Iar daca ea considera ca nu este o problema la mijloc, atunci o sa fiu total depasit de situatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce te face sa crezi ca problema este la ea si nu la tine? 

Poate faci tu ceva gresit, poate faci ceva ce nu-i place. Poate esti grabit, sau poate ai atitudinea de "mi se cuvine". 

De ce sa nu privim lucrurile si asa? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce te face sa crezi ca problema este la ea si nu la tine? 

Poate faci tu ceva gresit, poate faci ceva ce nu-i place. Poate esti grabit, sau poate ai atitudinea de "mi se cuvine". 

De ce sa nu privim lucrurile si asa? 

 

Nu am avut până acum probleme in pat. Nu sunt genul egoist, sunt mai mult invers, imi place sa ofer si apoi sa primesc. Nu ma dezbrac si gata, astept sa primesc ceva si apoi termin si gata partida, nu. Pur si simplu simt ca o fac cu un bibelou extrem de pretios pe care nu stiu cum sa il ating.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 De sex oral nu poate să fie vorba, pana sa ma atinga durează o vesnicie, iar sexul in sine are loc intr-o singura pozitie.

 

Dar tu, tu ce faci in tot acest timp? Astepti ca zeita iubirii sa-ti implineasca toate nevoie. Corect? 

Vezi ca atitudinea ei in pat, depinde in mare parte de tine. 

Nu am avut până acum probleme in pat. 

 

Irelevant. 

E cazul sa discutati despre asta. Dar nu sa-i spui ca are EA o problema, ci sa o intrebi ce nu ii place la tine. Iti asumi frumos si barbateste comportamentul sexual, fara sa o faci sa se simta vinovata, si ii spui ca esti dispus sa schimbi, daca este cazul.

Posibil ca primul raspuns sa fie ca nu ii displace nimic. Daca este asa, nu o presa. Lasa sa ma treaca putin timp, gaseste un context favorabil si redeschide discutia. 

Daca sunteti doi oameni destepti, acest neajuns se poate rezolva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum ai putut face dragoste cu ea , daca s-a comportat asa.

 

Trebuia sa atingi problema fix atunci, nu dupa ce ai facut-o cu un , citez, 'bibelou'.

 

Incearca sa ii pregatesti o seara romantica, atrage-o in dormitorul plin cu lumanari, ca sa nu ii fie usor sa le stinga pe toate, pune o muzica de fundal si invit-o la dans.

 

Apoi, faci ce faci tu in mod normal cand ii faci avansuri unei iubite , iar cand da inapoi ataci discutia...

 

..sau continui pana in punctul in care iar o simti bibelou...

 

..si atunci ataci discutia.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×