Sari la conținut
Forum Roportal
Passepartout

Gras, bolnav şi aproape mort...

Postări Recomandate

... mi-a dat un nou imbold în a trece pe o dietă preponderent bazată pe sucuri (de legume şi fructe prospete), deşi mai scap şi câte o mână de arahide, când mă încearcă foamea. :D

Avantajul pe care eu îl văd în acest tip de dietă este acela că se asigură într-o cantitate decentă micronutrienţii necesari. Dieta Reboot (interesantă analogia cu maşinăriile, dar nu suntem şi noi un soi de maşini organice?), cum a numit-o individul, practic este setarea pe un nou tip de gândire în alimentaţie, de mod de viaţă, de trai etc.

 

Editat de Passepartout
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam subtire-i lunch-ul de Thanksgiving ... la prinz imi fac si eu, il beau ca-i sanatos si intr-adevar se duce unde trebuie, dar nu-mi place nici un amestec.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, păi, stai aşa! Filmuleţul e doar vârful aisbergului. Găseşti tot ce vrei aici, pe site-ul individului: reţete, sfaturi, chestiuni tehnice legate de procedee de stoarcere şi muuulte altele. ;)

 

http://www.rebootwithjoe.com/

 

Eu am cochetat cu dietele astea cu sucuri de multă vreme, dar niciodată nu m-am ţinut de ele. Poate fiindcă nu-mi ajunsese cuţitul la os? :D Acum, sunt ceva kilograme în plus, nu foarte multe, dar îşi fac mai mult simţită prezenţa în sfera sănătăţii decât ar trebui.

Editat de Passepartout

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca stau 1 ora sa casc gura pe video, poate alta data ... La noi sint storcatore Nutri Ningea.   Partea activa e un pahar cu tot ce vrei, fructe si frunze ... se umple, se ataseaza lama si se fixeaza in partea mare cu motor si in cateva minute totul e facut praf, lichid si se mai poate adauga apa.  Paharul are si capac cu loc pentru pai, daca omul conduce poate sa-l deguste.


Mai exista si dieta omului din caverne!!!  mananci ce ai putea sa vinezi, sa ucizi sau sa pescuiesti cu tot ce mai ofera pamantul ...

 

mi-a spus azi un doctor super fin si calificat, chirurg.  Idee la care sotul a fost foarte fericit ca vom construi in curte o caverna!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nutri...fuck them! Sunt blendere, nu storcătoare. Am blender sănătos cu 5 viteze + marșarier :D, nu jucării de-alea "as seen on TV", dar mi-e dificil să mă adaptez la gustul smoothie-lor. Prefer sucurile.

Blenderele sunt pentru legume/fructe moi, storcătoarele "lucrează" și cu cele tari. Cel mai important, separă pulpa/fibrele de suc, blenderele, nu.

Editat de Passepartout

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 :D  Nu sunt importanți cei care uită să se oprească din mâncat de fiecare dată când mănâncă. Isteți sunt cei care fac mulți bani pe seama lor, în special cu preparate pe care și ei pot să și le facă.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

echilibru, masura si miscare. asta e formula magica

nu exista diete bune, foarte bune sau diete corecte. de fapt nu exista diete ci stil de viata ... normal.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×