Sari la conținut
Forum Roportal
Zhori

Este mai bine sa fii o fiinta umana nesatisfacuta decat un porc satisfacut.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

''Este mai bine sa fii o fiinta umana nesatisfacuta decat un porc satisfacut; este mai bine sa fii un Socrate nesatisfacut decat un nebun satisfacut. '' 

 

 Pentru voi este mai bine?

Editat de Zhori
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Socrate este nesatisfăcut pentru că nu sunt toti ca Socrate? Nebunul este satisfăcut pentru că altii il numesc nebun prin lucrurile pe care le face? Ce sanse sunt ca Socrate (fiinta umană) să fie denumit nebun (porc) chiar prin faptul că el vrea ca toti să fie ca Socrate?

 

:kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este mai bine sa fii un porc satisfacut. Orgasmul porcului dureaza 30 de minute. Satisfactia conteaza, caci e fericire. Iar fara satisfactie nu poti trai in aceasta lume nesatisfacatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aș spune că e mai bine să fii o ființă umană, fie ea satisfăcută sau nu. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca poti sa te simti satisfacut si fara sa fii porc, dar este greu sa te abtii sa fii satisfacut fiind porc.

Este usor sa fii porc, si cei mai multi aleg calea asta usoara, din pacate.

Este usor si datorita faptului ca ni se aminteste prea des ca nu suntem decat niste animale evoluate, sau care se considera evoluate.

Dar eu tot nu inteleg de ce multi sunt porci, cand noi stim ca ne tragem din maimuta. Oare care este adevarul? :)

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se pune problema sa nu fii satisfacut, ci ce fel de lucruri sa alegi pentru a te bucura de ele. este ceea ce face diferenta dintre porc si om.

 

simturile se educa, doar ca aceasta notiune este straina pentru porci, ei traiesc aproape exclusiv pentru sine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum poti sa te simti satisfacut comportandu-te constient ca un porc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de ce-s comparati oamenii cu porcii, in afara de faptul ca se tavalesc in namol, porcii sunt niste animale foarte dragute.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Porcii sunt inteligenti, dar au reputatia de a hali orice, inclusiv oameni; de asta mafia din unele parti foloseste fermele de porci pentru a se debarasa de cadavre. Sau asa am inteles cel putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×