Sari la conținut
Forum Roportal
June19

Nu am avut nici o prietena, de sex nu poate fi vorba.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua, am dat un search pe google azi dimineata si am descoperit acest site unde, din cate am vazut pe aici, lumea e chiar activa si poate reusiti sa ma lamuriti/indrumati/sfatuiti si pe mine in legatura cu o problema(zic eu problema, pentru voi poate nu este).Am 20 de ani, mai exact fac acum pe 19 iunie si vreau sa va spun ca nu am avut nici o prietena, iar de sex cum spuneam si in titlu, nici nu poate fi vorba.Tin minte ca pe la 14-15 ani am avut parte de un pupic de buze, de la o fata caruia ii placea de mine, insa eu am refuzato pentru ca umblau multe zvonuri cum ca e c*rva, etc...Problema este, de unde as putea sa incep?Ce ar trebui sa fac?Eu sunt mai timid de fel, recunosc sunt timid si cu baieti pe care nu-i cunosc, nu neaparat cu fetele, insa cu fetele e si mai rau :)).Mai trebuie sa precizez ceva, nu sunt genul care sa iasa in cluburi(in schimb mai ies in baruri la jocuri de noroc sau biliard cu prietenii).Ideea este ca mie imi este rusine sa ma intalnesc cu o fata sau sa vorbesc cu ea si daca imi pune cineva "pile" inainte, tot imi e rusine...nu stiu ce sa vorbesc, cum sa o abordez.Iarasi inca ceva, nu sunt persoana care sa vreau doar o aventura, gen o iau imi fac treaba si dupa gata, sau o relatie de 1-2 sapt. maxim o luna.Eu simt ca m-as putea implica intr-o relatie si de fidelitate nici nu poate fi vorba, poate ca as fi prea detot.Ca sa ma prezint asa in ultimele randuri, am 1.80 si ceva(2-3-4 cm) 80-85 dekg, fizic atletic, am facut mult sport (handbal si fotbal).Am uitat sa precizez ca nu am fost niciodata indragostit pana la varsta aceasa, am mai intalnit vreo 2-3 fete pentru care am simtit ceva(daca pot sa asa) dar in 1 saptamana-2 s-a stins totul repede.VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU TIMPUL PE CARE O SA MI-L ACORDATI. :help:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce iti este rusine? Ai facut fotbal si iti este rusine sa vorbesti cu o fata? :)

Mda, intr-un fel ai dreptate dar sa sti ca si cand jucam aveam emotii cateva minute, dar erau toti timpul constructive, nu o dadeam in bara niciodata.Sa fie asa si cu fetele?Hm.....:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt complexat putin de nas, dar nu foarte mult incat sa-mi fie rusine cu mine.Sunt timid, cum am mai pus...asa sunt eu si nu stiu cum sa-mi depasesc asta...

 

Te simti nesigur  ? Esti cumva nemultumit de ceva in ceea ce te priveste ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai, Abc.

Iar incepi?

 

@ June19 - incearca sa intri intr-un grup in care se afla si fete, nu doar baieti.

Asta pentru inceput..ca sa inveti ca si 'fetele sunt oameni' si nu te mananca.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt complexat putin de nas, dar nu foarte mult incat sa-mi fie rusine cu mine.Sunt timid, cum am mai pus...asa sunt eu si nu stiu cum sa-mi depasesc asta...

Esti timid dintr-un motiv. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti timid dintr-un motiv. 

Sunt timid pentru ca asa sunt eu, nu am un motiv anume, nu am un inceput, nu am avut nici o relatie-contact cu o fata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii tu si atat. Poarta-te cat mai natural, daca e sa se lipseasca de tine vreo fata, o va face pt. ceea ce esti. 


Sunt timid pentru ca asa sunt eu, nu am un motiv anume, nu am un inceput, nu am avut nici o relatie-contact cu o fata.

Bine punctat. Unii oameni sunt introvertiti din fire, nu le trebuie motive.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×