Sari la conținut
Forum Roportal
StHoria

rochii de seara si rochii de mireasa la comanda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre aceasta rochie ?

 

 

 

Aceasta tinuta e creata de noi si este expusa in atelier.

 

Cream la comanda rochii de mireasa, rochii de seara, rochii de domnisoara de onoare, rochii de nasa, rochii de gala si rochii de ocazie. 

 

Va asteptam in atelierul nostru din Bucuresti, zona Iancului pentru a va alege cea mai frumoasa rochie.

 

Tel: EDIT

Editat de Davi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine nu sint valabile, de ce este nevoie de incalzitor de dos???  acea dubla fusta e cam demodata de cateva sute de ani!!!

 

In Arizona se imbraca ceva mult mai lejer din materiale extrem de subtiri si transparente!!!  ... de la jumatatea piciorului de peste genunchi spre jos.

 

Se moare de caldura cu o rochie fara aerisire!!!   Pe orma se mira babele la nunta ca aia-si pune poala-n cap???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ar fi valabile pentru tine, cand nici macar nu esti in Romania.  Si crezi ca Arizona este etalon in ceea ce priveste moda?

Tine cont ca nici clima nu este la fel, cand la tine sunt peste 36 de grade, in Romania sunt abia 15-16. Spre exemplu, mie mi-ar fi foarte frig imbracata in rochia aia postata prima, clima este complet diferita de cea din Romania, ploaie si umezeala la greu. Asta inseamna ca ar trebui sa spun atelierului sa nu mai confectioneze rochii pe care eu nu le pot purta in Olanda? :lol:

 

Chiar daca nu sint in ROmania, aici in State folosim mult mai multe rochii de seara sau de ocazii festive decat in ROmania!!!

 

Rochia verde cu capa/pelerina/fustitza de poponeata a fost purtat ultima oara de Madame Bovary sau Anna Karenina!!! sa nu le inghetze ... rinichii ...

 

Aia nu este moda actuala, si nici cea albastra cu degetul in gura manechinei!!!

 

Moda de pe planeta AICI se vinde in sudul Statelor Unite, indiferent al cui e creatia!!!   Aici se poarta ca e vreme placuta pentru carparie subtire, se cere de piata, se cauta de clienti deci se creaza la greu  pentru California, Arizona, Nevada, Texas, Florida, statele din sud unde se cumpara cu bratul din magazin.

Eu sau oricine pentru un eveniment cumparam cel putin 3 randuri de imbracamint in caz ca se intampla ceva sa fie si acoperire!!!  

 

Tocmai pentru clima blanda de aici sint create atitea lucruri delicate, nu pentru Carolina de Monaco si fii-sa mare.  Eu mereu tin cont dar si creatorii de moda unde va fi purtat si cat va sta pe umerasele din magazine sa colecteze praf un rand de haine.   Aici daca s-au vandut in primele zile mai mult de jumatatea dintr-un model, se scoate la pret redus pe raft separat restul ca vine moda noua pe prim loc in magazin.   Procesul de marketing este putin mai agresiv si orientat spre castig, nu necesitate.

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga intelegem ce povestesti tu, dar totusi multa lume aici pe forum nu este deloc interesata ce se poarta sau nu in Arizona, in State, in Canada, in Timbaktu si cum e vremea in aceste locuri, din moment ce ei nu locuiesc acolo si nu se raporteaza la cum este acolo. Poate in Romania se mai poarta asa ceva. Poate nunta nu va avea loc in temperaturi precum Arizona.

Intradevar rochie cu trena dia aia scurta pozitionata sus se purta cam prin anii 80, din cate stiu eu, dar poate mai e la moda in unele locuri. Cine stie...

Anyway, ne batem gura degeaba, fiindca topicul a fost deschis pentru reclama. :doh:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, nu am crezut ca o sa deranjez atat de mult. Credeam ca am incadrat la categoria corecta topicul asta. 

 

Aceste rochii chiar sunt create in atelier si mi se pare ciudat, ca mie chiar mi se pare ca arata bine. 

 

Eu vreau sa promovez un atelier, nu sa vand 2-3 rochii, eventual aduse din China (sper ca ati inteles asta) si as vrea sa aflu si parerea a 2-3 persoane care nu au 20k postari pe forum, inainte sa renunt, ca daca toti imi zic ca am o problema, ar fi chiar hilar sa continui. 

 

Asa ca astept pareri :)

 

 

 

Promit ca nu mai adaug daca mai apar tot comentarii negative :)

 

Chiar mi se pare ciudat, probabil sunt rupt de realitate.

Editat de StHoria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da crezi tu daca unii au 20k postari sunt senili si nu se pot exprima corect? AK OFF! cauta reclama de la Oan post luzårs

 

ma duc sa dorm! misto rochie am facut la casa de moda ella - lipscani :D ...detalii på gugål

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intelegeam atitudinea asta daca postam la alt topic. Dar aici, nu inteleg de ce atata ura. Si apropo, sper ca nu e unu singur care are unspe conturi cu 20k postari :)

 

Nu situ, poate ar mai trebui sa fie si altii pe aici. Si nu ma refeream ca ar fi senili, dar nu prea inteleg dispretul asta. 

 

Cand nu-ti place ceva, in general ignori, nu te apuci sa injuri. Adica, am jignit pe cineva ca am deschis topicul asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre aceasta salopeta ce parere aveti? domnisoara 'The Unknown' :)

 

 

Ca-i pentru una care-si reclama serviciile ce presteaza contra cost mai mult decat ce poarta la influenta domnisoarei de maica sa, daca ea tot n-a avut vreme sa poarte asa ceva.   Asta nu e moda, sint poze din magazine/reviste care au ajuns in cosul de gunoi demult. 

Olga intelegem ce povestesti tu, dar totusi multa lume aici pe forum nu este deloc interesata ce se poarta sau nu in Arizona, in State, in Canada, ...

 

Daca aplaudam ca n-am mai vazut asa o frumusete de rochie in viata mea si comand 10 in fiecare culoare, eram mai acceptata???

Am dat cu parerea in mod natural, doar nu crede ca cineva cade pentru acele fanteziii ... parca ea vinde moda pentru romance ... ???

nici nu trebuie sa fie interesata ce-i la mine pana nu stie ce-i acolo unde se misca zilnic.  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×