Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,buna,buna! E ciudat, n-am crezut niciodata ca o sa ajung sa imi plang "of-ul" pe un forum. Sunt Georgiana si am 22 de ani si o prietena cu un fost iubit ihm,interesant.

Desi nu au fost mult timp impreuna ,fostul ei prieten (actualul ei la vremea aceea) a pus foarte mult suflet pentru relatia lor care din punctul lui de vedere se desfasura bine,foarte bine.Totul a inceput in clipa in care am aflat ca ea il inseala si nu numai pe el ,ajunsese sa-si insele pana si ..amantul!! ( frumos,nu?). N-am avut nici un moment in care mi-as fi dorit ceva mai mult de la el si de a ma duce sa ii spun pana intr-o seara cand ea fiind pleacata la unul dintre "amanti" ,m-am intalnit intamplator cu el care mergea disperat pe strada in cautarea ei si rascolea fiecare parcare incercand sa ii gaseasca masina pitita pe undeva. Nepregatita ,apoape ca m-a obligat sa ii arat conversatiile cu ea in care ea fiereste imi explica fooooarte detaliat ce face,cu cine,unde,cum,cat.. Bun,zis si facut ,aia e;am dat-o de gard! Normal ca nu puteam sa o sun sa ii recunosc ce prostie am facut deci,nu am facut-o. A urmat o noapte lunga,foarte lunga in care am stat pana cand s-a luminat cu el incercand sa ma conving de faptul ca ea nu o sa alfe nimic,niciodata. A doua zi dimineata am ajuns acasa ,m-am bagat si pat si ghici ce? Imi suna telefonul in disperare la capatul celalalt fiind prietena mea ,spunandu-mi ca tocmai a fost el pe la ea si i-a spus ca stie tot ce s-a intamplat,unde a fost si cu cine si ca cel mai bine se despart. S-a invitat la o cafea ,mi-am tras un rand de anticearcan si niste fond de ten sa nu mi se vada oboseala si am ascultat-o cum imi povestea ceva ceea ce eu deja stiam dinainte ca o sa auda. Ok,pareri de rau,regrete,viata merge inainte. Urmatoarea dimineata m-am trezit cu noaptea-n cap la 5 si nici nu apuc sa observ exact cat e ceasul ca si primesc mesaj de la fostul ei sa merg la o cafea ca el abia a venit de la munca si nu poate sa doarma si stie ca nici eu nu o fac (telepatie,zau!) .Ce sa fac,pun repede ceva pe mine si ma duc direct la cafea.Totul ok,i-am multumit pt ca m-a acoperit si nu i-a spus nimic,mi-a spus ca imi ramane dator pe viata si am plecat spre casa (rupta de somn,cafeaua nu-si facea efectul). Am petrecut din nou ziua cu prietena mea care deja parea a nu mai fi afectata deloc.S-a lasat iar seara si ghici ce?Iar am primit mesaj ,iar am iesit cu el. Nu era nici o apropiere intima intre noi 2,ne simteam doar bine unul in prezenta celuilalt si aveam foarte multe lucruri in comun. Au urmat dupa aceea nopti nedormite si petrecute impreuna pana in clipa in care ne-am apropiat mult mai mult si am facut ceva ceea ce a stricat tot : ne-am sarutat. Ne-am sarutat,ne-am sarutat din nou si din nou...si sunt sau cel putin eram ferm convinsa ca sunt indragostita pana peste cap de el,el fostul prieten al prietenei mele,el cel de care nu trebuia sa ma indragostesc niciodata,el cel care avea sa strice tot ce era intre mine si ea.Iesind impreuna am stat de vorba si cu prieten de-ai lui care mi-au aratat cat de falsa este "prietena" mea ( da,acum prietena este scris cu ghilimele ) si recunosc,am patit-o si m-am ars de multe ori cu ea dar eu sunt altfel,eu nu pot sa fiu rea,eu nu pot face rau si tin extrem de mult la asa-zisele "prietene". Si am continuat tot asa,o saptamana,2,3,o luna in care ne vedeam doar noaptea pt a nu ne vedea cineva cunoscut pe timpul zilei .Ziua cu ea,noaptea cu el,noaptea cu el,ziua cu ea .Pana intr-o zi cand el m-a presat foarte mult si mi-a spus sa ii povestesc ei tot pentru ca el nu mai suporta sa se ascunda.Indragostita pana peste cap,facandu-mi scenariul in capul meu (evident ca nu l-am respectat) ghici ce? Am chemat-o la mine si ,si i-am spus ca am iesit cu el la o cafea,o cafea si doar atat ,nimic mai mult. Nu va puteti imagina cum expresia i s-a schimbat si parca vedeam ura din ochii ei cu care ma privea.Bun,am gresit ,stiu .Nu vreau sa iti fac rau si am incercat sa-i promit ca daca ea imi spune sa-l las si sa nu continui,il voi lasa .Raspunsul a fost nu chiar pe masura asteptarilor "ce vrei".Intrebarea mea este : Ce fac? Ce vreau defapt? Un iubit care ma poate lasa oricand si sa-si gaseasca pe alta sau ...o prietena care defapt nu stiu cat imi e de prietena dar cu toate astea petrecem foarte mult timp impreuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un iubit care ma poate lasa oricand si sa-si gaseasca pe alta sau ...o prietena care defapt nu stiu cat imi e de prietena dar cu toate astea petrecem foarte mult timp impreuna?

Sau mai bine zis ...o prietena careia nu stiu cat de prietena ii sunt. :)

Tu nici nu stii cum ai facut de ai stricat relatia prietenei tale, asa cum era ea si te-ai mai pricopsit si cu prietenul ei. Sunt cazuri extrem de rare de o asemenea nevinovatie, de care ai dat tu dovada in aceasta situatie. Stiu..., nici tu nu stii cum ai facut...

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei si cu p*** in **** si cu sufletu.n rai. Nu.ti convine sa pierzi nimic.

Cam asa ceva. :)

Apropos, ai pus 4 stelute dupa "in" si m-ai confuzat.

 

Aaa, am vazut postul lui dismissive si am inteles. ok! Ma gandeam si eu la asta, dar imi...iesea altfel...

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai bine zis ...o prietena careia nu stiu cat de prietena ii sunt. :)

Tu nici nu stii cum ai facut de ai stricat relatia prietenei tale, asa cum era ea si te-ai mai pricopsit si cu prietenul ei. Sunt cazuri extrem de rare de o asemenea nevinovatie, de care ai dat tu dovada in aceasta situatie. Stiu..., nici tu nu stii cum ai facut...

Recunosc ca am gresit,dar nimic din toate astea nu a fost intentionat  :noti: Nu i-as fi facut rau ,n-aveam nici un interes de a ma baga intre ei 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×