Sari la conținut
Forum Roportal
dianadr122

Cum as putea sa ma imprietenesc cu cineva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o problema in legatura cu socializarea. Sunt in anul doi de facultate si nu reusesc sa-mi fac nici un prieten/a. Precizez ca fac facultatea in Italia si nu prea stiu sa vorbesc italiana. Mi-e frica sa vorbesc cu cineva pentru ca mi-e frica ca voi gresi si nu stiu pe ce subiect as putea incepe conversatia. Cum as putea sa ma bag in seama. Deja sunt formate grupuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una la biblioteca, zambind cuminte in cartoteca, dusa-n ganduri pe subiect si doar ridicand privirea, vei gasi mandrul-corect , tinand pletele pe tample, bine asta o sa se intample , tocilarii au mandrie,  locul e de meserie, nu sunt soimii aventurii, e un templu al culturii, deci zambind Diana solo, vor veni cuminti acolo... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream cum as putea sa ma imprietenesc cu cineva din clasa cu mine. Ce as putea face?

Si e in clasa la mine un baiat ce am impresia ca se tot uita la mine, dar nu sunt sigura. Dar a trecut o luna de cand face acest lucru si nimic. Nu inteleg ce as putea sa fac. Si din cate am observat e foarte sociabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema in legatura cu socializarea. Sunt in anul doi de facultate si nu reusesc sa-mi fac nici un prieten/a. Precizez ca fac facultatea in Italia si nu prea stiu sa vorbesc italiana. Mi-e frica sa vorbesc cu cineva pentru ca mi-e frica ca voi gresi si nu stiu pe ce subiect as putea incepe conversatia. Cum as putea sa ma bag in seama. Deja sunt formate grupuri.

Asta ar trebui sa vina de la sine, la fel si subiectele de conversatie, doar pentru faptul ca saluti sau raspunzi la salut(daca nu ti se raspunde tie la salut si nu se nasc conversatii, fie ele si superficiale, nu ai ce sa incerci, nu ai ce sa fortezi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii propui colegluisa iesiti la un suc dupa ore.

Si chiar il rogi sa mai cheme pe cine vrea..ca sa va cunoasteti mai bine.

Iti iei inima in dinti si il abordezi direct, prieteneste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii zambesti si ii dai o carte (imprumut) PE URMA VIZITATI O LIBRARIE.

 

Dar nu mi-a cerut nici o carte. Multumesc pt raspuns

Ii propui colegluisa iesiti la un suc dupa ore.

Si chiar il rogi sa mai cheme pe cine vrea..ca sa va cunoasteti mai bine.

Iti iei inima in dinti si il abordezi direct, prieteneste.

Dar nu am vorbit niciodata cu el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×