Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ca in jocuri, numai ca aici nu ai nici o satisfactie. Dupa Anton LaVey:

 

 

1. Magicianul se trezeste inainte la oricine altcineva si imprastie oua viu colorate (faberge ?! pardon.gif ) pentru ca altii, sa le gaseasca.

 

2. Le ascunde in asa fel incat sa poata fi gasite cu usurinta.

 

3. Secretul existentei lor e transmis mai departe.

 

4. Multimea se aduna si le gaseste.

 

5. Multumita de revelatie toata lumea se felicita. Eeeei !

 

6. Si cei cu asta ?!! .....

 

 

Anton LaVey zice ceva bine despre natura secretului. El spune ca oamenii sunt entuziasmati atunci cand descopera ceva nou. Astfel, daca vrei ca multimea sa iti accepte afirmatiile, nu le da tu pe fata ci aranjeazale in asa fel incat ei sa le gaseasca. Asta e formula oualor de Pasti.

 

 

Sa vedem:

 

 

51CYT4TS3CL.jpg

 

In care joaca Jerry O'connell... care a mai jucat si in Sliders.

 

 

Sliders+Quinn+outside+a+vortex.png

 

(si cei cu asta ?)

Pai ce face kanguru ? Jump sss

 

Ca in Jumper.

 

jumper-818862l.jpg

 

 

Si ce mai are kanguru ? Aa..

 

 

2645r9k.jpg

 

 

Dar de ce ?

Aa Jack ET ?!

 

 

Pentru ca:

 

jackandthebeanstalk1.jpgread.gif

 

 

sau alfel spus

 

 

 

Daca nu are nimeni pareri e ok. Si exemplele ar fi bune. read.gif

 

 

 

plane.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zău că nu sunt sigur c-am înţeles despre ce-i vorba colea :). Despre interdimensionalitate? biggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păi dacă nu-mi spui clar la ce te referi, pe mine o să mă pierzi :( Mai ales că ţi-am zis că nu sunt sigur că am înţeles despre ce anume e topicul ăsta şi te-am rugat să specifici. Despre magie, despre dimensiuni paralele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre alte lumi.

 

Desfasoara tu mai departe dupa indiciile magicienilor, de la tine. Despre asta e topicul. Evident ca nimeni pe o raza de ********* habar nu are despre ce e vorba, dar e acolo. Poate isi da cineva seama... din greseala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păi ce să desfăşor şi după ce? După indiciile lui LaVey? Să intru în teoria conspiraţiei cu orice preţ şi să spun şi eu că tot ceea ce noi credem că descoperim sunt doar firimituri aruncate de alţii din spatele cortinei, care la rândul lor au parte şi ei de alte firimituri aruncate din spatele altei cortine?...

Oricum, mie nu mi-a plăcut figura lui LaVey şi negura din capul lui. Nu că mi-aş nega natura dionisiacă, însă prefer figurile mai luminoase, aşa.

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar am citat autorul pentru sursa. In schimb ideea e excelenta si se pare ca e pusa in practica in Hollywood. De aici mai departe, ce ai zis tu... " ceea ce noi credem că descoperim sunt doar firimituri aruncate de alţii din spatele cortinei, care la rândul lor au parte şi ei de alte firimituri aruncate din spatele altei cortine?... "

 

Desfasoara dupa Jakonometrie imao.gif ... daca nu ai referinte, nu-i nimic. O sa revin eu.

Uitate la The Jacket si la Jumper si dupa aia incearca sa vezi poate iti dai seama. E greu de pus punctul pe i. Poate nici nu se poate. Dar incercuind asa... sorcerer.gif .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar am citat autorul pentru sursa. In schimb ideea e excelenta si se pare ca e pusa in practica in Hollywood. De aici mai departe, ce ai zis tu... " ceea ce noi credem că descoperim sunt doar firimituri aruncate de alţii din spatele cortinei, care la rândul lor au parte şi ei de alte firimituri aruncate din spatele altei cortine?... "

 

Desfasoara dupa Jakonometrie imao.gif ... daca nu ai referinte, nu-i nimic. O sa revin eu.

Uitate la The Jacket si la Jumper si dupa aia incearca sa vezi poate iti dai seama. E greu de pus punctul pe i. Poate nici nu se poate. Dar incercuind asa... sorcerer.gif .

Oki, să revii şi să-mi dai o mânuţă de ajutor - aşa ca-ntre prieteni forumistici! :)

 

Deocamdată eu o iau pe calea cea dreaptă a culcării, că acuşi se face mâine şi săptămâna asta am o grămadă de treabăbiggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur. (nu ma crede pe cuvant)

 

 

Lost.

 

 

 

 

Jack_Shephard.PNGsawyer.jpglost__john_locke_by_kennienoname-d6t49ng

 

 

Jack , James, John. Personajele principale din Lost.

Lost produs de - abc - 123 - 1 11 111. Pira... secret.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-nţelesăi nika! :( Tre să m-apuc să văz niscai episoade din Lost? Văzui io câteva, la început, însă doar vreo două, trei. Iote, îmi făcuşi poftă şi taman ce văzui Ep1 din Sez2. Acuşi văd Ep2, că m-a făcut curios...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×