Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am ultima versiune de sistem de operare de la Apple adica Mavericks 10.9.3. Imi puteti spune de ce nu merge unele aplicatii si jocuri de pe facebook in browserele Chrome, Safari si Opera. Numai pe Firefox merge orice aplicatie, joc sau soft ce il deschid pe facebook, dar browserul meu favorit si default este Chrome. Merge sa dau like-uri, share-uri si comenturi, dar nu merge restul pe cele 3 browsere. Ce trebuie sa instalez pe laptop sau pe cele 3 browsere ca sa mearga totul de pe Facebook la fel ca pe Firefox.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nimeni nu ma poate ajuta pe acest site sau este bun la programare si stie desprece ce plugin sau programe am nevoie sa instalez pe laptopul meu ca sa mearga si pe restul browserelor nu numai pe Firefox.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar programatori ar trebui sa existe oricum mai multi decat laptopuri sunt in Romania deoarece este o piata de desfacere foarte mare pentru marile companii de IT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica un programator ar trebui sa stie tot despre un laptop Apple, chiar daca nu a vazut unul, nu?

Lucrez in programare cam de cand te-ai nascut tu, si inca n-am lucrat pe un Apple, nu ca nu am vrut, nu am avut ocazia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si inca n-am lucrat pe un Apple, nu ca nu am vrut, nu am avut ocazia.

 

sa nu mai aud scuze!

 

post-81199-0-58738300-1404217607_thumb.jpg

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intereseaza cel mai mult de ce nu merg aplicatiile facebook pe Chrome, Safari si Opera si merge doar pe Firefox. Foarte ciudat ca nu merg aplcatiile facebook pe Safari care este browserul lor de baza.

Editat de alex19051988

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Erata: "merge aplicatiile"="merg aplicatiile"

 

Imi cer scuze, dar prea des folosesti expresia asta si ma zgarie pe retina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mavericks sux ass!
Multi aveau probleme pana si cu scroll-ul in foarte multe browsere.
Nu cred ca poti face sa iti functioneze toate browserele, daca tot ai reusit sa faci unul sa mearga, foloseste-l doar pe ala.

Incearca sa stergi cache si vezi daca mai ai problemele astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×