Sari la conținut
Forum Roportal
blackbeard

My Portfolio

Postări Recomandate

Sper ca am inceput OK acest post in care am sa expun parte din lucrarile mele,unele mai vechi altele mai de 2-3 ani,altele cele mai recente.Ii multumesc lui Ampera care mi-a dat aceasta idee.Am lucrari online la zeci de situri atat unde expun cei mai buni artisti digitali din USA deci grupuri de-ale noastre,cat si la un numar de talent agencies care ma reprezinta ca artist la clienti din USA si UK.

De obicei lucrez in arta de storyboards-reclame la TV USA-dar mai recent m-am axat pe ilustratii de carte(pt. copii de 12-15 ani)si orice-i arta digitala,wallpapers(Google),laptops,mobile covers etc.Pt. asta sunt iarasi reprezentat de o agentie de talent din LA.

 

Arta mea este 100% digitala si deci nu mai pictez in stilul traditional pe care l-am abandonat in urma cu 12 ani.Sunt selftaught si deci am invatat singur sa lucrez digital,dar daca deja stii sa desenezi si sa pictezi traditional f bine,este f usor sa aplici cunostintele la computer.Desigur ca si asa ai de invatat f multe si din propria mea experienta pot spune ca inca nu stiu nimic ci mereu invat ceva nou.

 

Nu mai o lungesc cu vorbaria acum ci am sa incep sa postez lucrari si va las pe voi sa le comentati si sper ca si sa le admirati :) :)

 

Am sa fac o mica descriere la fiecare lucrare.The application ce am folosit mereu de la inceput NU este Photoshop(nu-mi place)ci Corel Painter pe care il gasesc mult mai aproape de a crea arta de mare calitate si cu efecte artistice mult mai apropiate de pictura traditionala.

In USA si Canada de ex,orice artist digital care se respecta(sa zic asa) foloseste numai Corel.De fapt a fost creat de artisti pt artisti :)True.

 

Prin Painter folosesc diverse mediums&brushes dar adesea folosesc combinatii si ele sunt urmatoarele(pt. cei interesati):Pastels,Chalk,Charcoal,Pencil2B,Gouache,Oils,digital watercolor si desigur airbrush.

 

*****************************************************************************************************************************

And now Ladies & Gents,Damas y Caballeros,let the show begin!

 

 

 

 

 

 

 

 


Lucrare pt. Video games.

 

2zqvl3c.jpg

  • Upvote 9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

super, ai facut topic! una servesa, por favor, sau cum se zice multumesc...?

 

eu vreau si lucrari mai vechi de 2-3 ani

 

 

:lol: pretentioasa mai sunt

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Ampera=Cervesa:) Cea mai buna mexicana NU este 2XX ori Corona:) Mexicanii rad de straini cand beau asa ceva:)Este Tecate,Indio,Superior,Sol,Bohemia.

 

Am sa pun deci si lucrari mult mai vechi de 3-4 ani.:)


Steam punk girl

 

1zoizqw.jpg

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt fan Assassin's Creed, de ce e bondoc primul?

E mexican?

Pehehehe.

nu e bondoc...e mai plinut.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poster la un album comemorativ Bob Dylan

 

i2t7b9.jpg


@Priapism: are prea multe haine si armuri pe el :)

 

Concept art illustration pt. serialul TV Game of Thrones

r7t05u.jpg


Din nou Game of Thrones

 

xm4lug.jpg


Din nou Game of Thrones

 

21m6pz8.jpg


Concept la un film cu Milla Jovovich care nu s-a mai realizat.

 

6nuqeg.jpg


Lucrare ce am facut cadou lui Barbara Minty Queen,sotia lui Steve.

 

ous8df.jpg

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×