Sari la conținut
Forum Roportal
baaron

Autopsia unui extraterestru...

Postări Recomandate

Autopsia unui extraterestru - adevar sau fictiune

 

Daca filmul este autentic, atunci devine clara recunoasterea la scara mondiala a faptului ca planeta noastra a fost vizitata, ca guvernele stiau asta de aproape o jumatate de secol si nu ne-au spus. Lumea nu va mai fi niciodata la fel.

Stanton Friedman, ufolog

 

 

La inceputul lunii mai a anului 1995, producatorul si omul de afaceri londonez Ray Santilli prezenta pentru prima oara un film, care parea sa constituie veriga lipsa a unui controversat eveniment OZN, ce fascinase lumea timp de aproape o jumatate de secol. Filmul parea insa sa eclipseze evenimentul initial, petrecut in iulie 1947.

 

Intr-un interviu luat de Sightings in cursul aceluiasi an, Ray Santilli a povestit ca a intrat in posesia filmului original in anul 1992, pe cind lucra la un documentar despre Elvis Presley. El s-a intilnit la Cleveland cu un fost cameraman militar, de la care a achizitionat un clip inregistrat in ultima perioada a aparitiilor lui Presley pe estrada.

 

Putin inainte de plecarea lui Santilli, fostul cameraman i-a aratat circa 22 de role de film alb-negru, pe care acesta le filmase imediat dupa incidentul de la Roswell. Batrinul cameraman ii povestise ca, in iulie 1947, pe cind era in armata, i s-a spus ca urma sa filmeze resturile unui avion sovietic de cercetare, prabusit in statul New Mexico. Totul parea cit se poate de verosimil, deoarece America se afla in plin razboi rece cu Uniunea Sovietica.

 

Dupa spusele fostului cameraman, cind a ajuns acolo, el a constatat ca a trebuit sa filmeze cu totul altceva: resturile unei farfurii zburatoare, precum si autopsia a doi dintre membrii echipajului acesteia.

Santilli a hotarit sa cumpere filmul, promitind totodata ca nu va dezvalui niciodata identitatea cameramanului.

Dupa doi ani, filmul a fost transpus pe pelicula video. Portiuni ale acestuia au fost difuzate in fata unor cercetatori, medici si tehnicieni de film, precum si a unor potentiali cumparatori. Pe masura ce filmul era vizionat de mai multa lume, atitudinea fata de el era tot mai contradictorie.

 

La 21 iunie 1995, filmul a fost difuzat pe canalul francez TF1, in cadrul unei emisiuni prezentate de J. Pradel (L

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Autopsia unui extraterestru - adevar sau fictiune

 

......

 

Dar mai presus de orice, cu totii am vrea sa stim acum, cind s-au implinit deja 55 de ani de la incidentul de la Roswell, daca SINTEM SAU NU singuri in Univers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt convins ca exista viata inteligenta si in alte locuri din univers. Insa am indoieli cu privire la veridicitatea povestii prezentate. Ultimul documentar pe care l-am vazut argumenta destul de convingator faptul ca este vorba despre un fals... sa zicem, un fel de conspiratie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmu, da, sunt sigur ca e un fals!

Cu privire la viata inteligenta in univers. Da, cred ca exista, da nu cred ca ne-au vizitat pana acum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt falsuri...am vazut doua autopsii cu figuri de extraterestri diverse....ori,se stie ca doar un caz de acest gen a existat!

Ma insel? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu despre asta si am vazut si poze dar nu cred ca

sunt adevarate.Nu zic ca n-ar exista extraterestrii si autopsii

facute pe extraterestrii dar astfel de lucruri sunt tinute in secret... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E falsa sigur, doctoru' ala ce facea necropsia parca era batut in cap, taia cu foarfeca ziceai ca-i croitor,tinea foarfeca cu degetele mare si aratator in loc de mare si mijlociu iar aratatorul sa-l tina pt controlul foarfecii, asa el n-avea control bun asupra instrumentului. Apoi scotea niste organe si le arunca pe o tipsie de langa el una peste alta. In cel mai bun caz aducea a macelar. In nici un caz necropsia unui om nu se face astfel dapai a unei fiinte necunoscute, care ar fi trebuit cercetata in cel mai mic detaliu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E falsa sigur, doctoru' ala ce facea necropsia parca era batut in cap, taia cu foarfeca ziceai ca-i croitor,tinea foarfeca cu degetele mare si aratator in loc de mare si mijlociu iar aratatorul sa-l tina pt controlul foarfecii, asa el n-avea control bun asupra instrumentului. Apoi scotea niste organe si le arunca pe o tipsie de langa el una peste alta. In cel mai bun caz aducea a macelar. In nici un caz necropsia unui om nu se face astfel dapai a unei fiinte necunoscute, care ar fi trebuit cercetata in cel mai mic detaliu.

Probabil ai vazut o lectie de croitorie si ai confundat-o cu o autopsie :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E falsa sigur, doctoru' ala ce facea necropsia parca era batut in cap, taia cu foarfeca ziceai ca-i croitor,tinea foarfeca cu degetele mare si aratator in loc de mare si mijlociu iar aratatorul sa-l tina pt controlul foarfecii, asa el n-avea control bun asupra instrumentului. Apoi scotea niste organe si le arunca pe o tipsie de langa el una peste alta. In cel mai bun caz aducea a macelar. In nici un caz necropsia unui om nu se face astfel dapai a unei fiinte necunoscute, care ar fi trebuit cercetata in cel mai mic detaliu.

 

 

 

buei a si spus la televizor ca el doar imita ceea ce se intamplase.a si aratat cum a fost facut filmul,pe discovery pe emisiunea ''Vantorii de mistere",cu adolescentii aceia:fata si baiatul de culoare.extraterestrii exista sigur,100%.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×