Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Campanie de recrutare useri Ropo

Postări Recomandate

Unul cate unul tot pleacam de pe Ropo si ma intrebam de ce. Da, stiu, live goes on, unii gasesc ceva mai bun de facut, sunt mai ocupati cu familiile, jobul, altii sunt banati sau pleaca in semn de protest, etc, etc. Insa am voie sa spun ca eu le simt lipsa si celor 'vechi', dar si celor 'noi' care nu stau prea mult cand apar. Asa tare ii speriem? Asa hiene suntem? Din cate imi amintesc hiene erau si acum 8 ani cand am intrat pe aici si am rezistat eroic, atat eu cat si multi altii.

 

Nu e topic de instigat la cearta, de aratat cu degetul, de numit persoane, ci e topic de inteles de ce s-a ajuns ca pe 'vezi subiecte noi' sa nu vad decat Stiri activ si ce se poate face sa 'revergoram' putin forumul asta. Am ramas atat de putini pe aici si ne stim atat de bine ca deja ne intuim replicile unii altora, am ajuns sa ne repetam ca niste mori stricate pe fiecare topic dupa X nr de pagini, ne bucuram ca naiba cand mai apare cate unul cu probleme la amoare (atunci mai putem si noi tasta ceva) si cam atat.

 

Idei, sugestii de 'revergorare' si readucere la viata a forumului?

Editat de Ampera
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine cu ce te-ar ajuta daca ar fi mai multi useri? Te-ar face sa te simti mai bine cu ceva?

 

r u 4 real? asta se vrea intrebare inteligenta?

 

m-ar ajuta pt ca as avea cu cine comunica. e clar ca daca am timp sa stau pe ropo as vrea sa am cu cine sa comunic, nu sa postez gen monolog, so..da, m-ar face sa ma simt mai bine. mi-ar trece mai repede timpul care-l vreau trecut mai repede.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce iti doresti: sa comunici cu persoane care au aceleasi opinii ca tine si in care te recunosti? Pentru ca atunci cand cineva are pareri diferite de ale tale, mi s-ar parut ca ai o capacitate redusa de a accepta asta.

 

Adica spui ca "ne stim atat de bine ca deja ne intuim replicile unii altora", dar cand eu am venit cu opinii atipice, precum threesome, m-ai facut sodomit.

Spui ca vrei useri noi, dar tu esti cea care vrea useri disparuti.

Daca vrei useri noi, schimbarea trebuie sa vina de la tine in primul rand.

Eu nu m-am simtit acceptat cand eram frecat de tine la fiecare opinie, verificat la virgula sau dat disparut.

 

Tania este un user nou, si ai facut-o sa se simta aiurea cand ai zis, doar din placerea de a-i contrazice pe toti, ca-i tremura chilotii si ca nu poate sa-si developeze un hobby nou.

 

Si atunci ce-ti doresti tu: mai multi useri noi pentru a comunica, sau mai multi useri noi pentru ca sa ai pe cine freca la cap ca sa te simti importanta?

 

Iti inchipui ca userii noi se vor simti bine cand tu te vei purta asa cu ei? De ce, sunt masochisti?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce iti doresti:

1st : sa nu mai faci pe avocatul poporului. tania si restul care se simt atacati sunt liberi sa-si exprime parerea vis-a-vis de treaba asta. (vezi cazul Veta). din cate am observat eu, tania se descurca si singura si nu ii tremura chilotii, nu stiu de unde ai ajuns tu la ideea asta.

 

2nd: nu sunt obligata cu nimic nici sa-ti apreciez opiniile si nici sa fiu de acord cu ele. pe forumul asta eu nu port uniforma.

 

3rd: daca nu ai priceput ideea topicului 'v-as da disparuti', ur problem. faptul ca am deschis topicul ala era tot o caterinca si o forma de a angaja si pe restul in 'chatuire/forumeala'. cu simtul umorului te nasti...

 

4th: daca eu cu tine nu gasim chimia necesara, sa nu crezi ca nu gasesc chimia potrivita cu alti useri. nu esti miezul, cel putin pt mine, si cred ca e loc sub soare pt toti. daca ai o problema cu userul Ampera poti sa folosesti cu incredere butonul Ignore.

 

 

....m-ai comentat. gata? te-ai racorit? trecem mai departe?

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a omorat botul ala de stiri. Probabil ca iese ceva plata la Ropo de la paginile catre care sunt date link-uri, ca altfel nu-mi imaginez de ce ar activa cu atatea topice. Cand am aparut eu pe Roportal in 2008 nu era asa hal de spam cu stirile.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce iti doresti: sa comunici cu persoane care au aceleasi opinii ca tine si in care te recunosti? Pentru ca atunci cand cineva are pareri diferite de ale tale, mi s-ar parut ca ai o capacitate redusa de a accepta asta.

 

 

nu imi place sa ma repet, dar am s-o fac

 

''Nu e topic de instigat la cearta, de aratat cu degetul, de numit persoane, ci e topic de inteles de ce s-a ajuns ca pe 'vezi subiecte noi' sa nu vad decat Stiri activ si ce se poate face sa 'revergoram' putin forumul asta''

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Ampera. Forumul nu mai este de mult ceea ce a fost. Care din uzerii vechi mai activam pe aici ori o facem din inertie ori din plictiseala. Din prea mult fun si interes deosebit nu cred. Multi din userii cu care era fun sa discuti, contradictoriu sau nu, au renuntat la forum sau cel putin la a mai posta. Poate citesc din umbra din cand in cand, cine stie...

De aia banati nu ma intereseaza pentru ca din cate imi amintesc eu, majoritatea si-au meritat-o, dar parerea mea e subiectiva bineinteles.

Actualmente discutiile pe teme religioase si amoare mi sunt active dar si aici subiectele sunt batute ca apa in piua. Mai sunt topicele cu fotografii si muzica unde se posteaza in prostie fotografii si melodii cu duiumul, de dragul de a se posta. Nu cred ca multi din useri sunt asa pasionati de fotografie.

Eu intru pe forum zilnic dimineata sa vad ce mai e nou. Nimic. De multe ori inchid pagina si nu postez toata ziua sau postez la un topic sau doua si atat, pentru ca restul nu prezinta interes.

 

@Tadayo...tu esti membru din 2013, noi din 2007 si respectiv 2008. Ca atare avem termeni de comparatie despre cum era inainte si cum este acum.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci momentan sunt cu treaba. Mare, evident. Si se tasteaza greu pe Sony Xperia M. Da' stai asa ca vin si fac o lista cu de ce pleaca lumea si de ce n-ai nicio sansa sa revigorezi nimic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×