Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut ma numesc vasile, am o relatie cu prietena mea de 8 ani de zile,ambii avem 25 ani.

totul a inceput decind au inceput sa apara tot mai multe certuri in relatia noastra,la un moment dat am simtit ca ea sa racit si numi mai acorda multa atentie.

dupa ce am aflat ea mea povestit (a fost la verisorul ei in ospetie in alt oras,a plecat cu verisorul ei la o zi de nastere si acolo sa intilnit cu baiatul cu care ma inselat, ei au facut cunostinta siau facut schimb de telefoane si atit, baiatul locueste la rusia este basarabean, dupa aceea au vorbit pe skype 3 luni si la telefon mesaje e.t.c si baiatul ii face o invitatie la moscova caci acolo era si verisorulk ei sa vada orasul ea imi spune ca vrea sa plece la moscova si ma invita si pe mine dar stiind ca eu la moment aveam o situatie financiara nu chiar buna si iam raspuns nu nu pot, ea a zis ca pleaca, eu spun bine. inainte de asi lua biletul spre moscova imi spune ca vrea sa luam o pauza, eu mam inervat si am zis nu nu vreau pauza, ea sa dus la moscova din a treia seara sa culcat cu el pentru prima data in 8 ani si dupa asta si a doua seara si a treia seara si in a patra seara dupa ultimul contact sexual ea ii spune ca nu poate fara mine). datimi va rog niste sfaturi caci nu stiu ce sa fac in cazul acesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseal-o si tu pe ea cu basarabeanul ala, sa fiti chit, sa te razbuni pe ea, sa simta si ea durere in inima cum ai simtit tu. Apoi, dupa ce v-ati racorit, puteti sa reluati relatia, mai ales ca ea si-a dat seama ca nu poate fara tine. Sau poate ca ea i-a zis basarabeanului seara dupa ultimul contact sexual ca nu poate face contact sexual cu el fara tine, adica vrea doar cu amandoi? Posibil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt gay si pe mine nu ma racoreste ca sa fac sex cu o alta fata.


eu nustiu ce decizie finala sa iau, ori ma insor cu ea si trec peste asta ori pun punct si o iau de la inceput cu altcineva.

si inca una oare ma mai inselat in tot timpul acesta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci situatia e in felul urmator: ea s-a cam plictisit de tine, de cand si aventura de una singura la moscova, insa cand a vazut ca i-a fost dat un picior in fund dupa ce a fost folosita, s-a gandit sa se intoarca la tine fiindca stie ca o iubesti, ai face orice pentru ea si te vrajeste cum vrea ea.

 

acuma, daca o mustruluiesti bine osa fie ok o perioada insa va veni o alta data cand se va intampla acelasi lucru si pe urma alta data, si tot asa. de acum ramane la atitudinea ta sa stii cat vrei sa suferi din cauza ei sau sa cauti sa iti faci o noua viata. mult succes!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nustiu ce decizie finala sa iau, ori ma insor cu ea si trec peste asta ori pun punct si o iau de la inceput cu altcineva.

 

Pui punct. Chiar daca acum ai impresia ca vei reusi sa treci peste episodul asta, nu vei reusi.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea a zis clar ca vrea pauza. cand cineva iti spune ca vrea pauza e game over. cam 99% din cazuri, so pui punct. ea nu te-a inselat atata vreme cat a zis ca vrea pauza, nu mai erati un cuplu. ca tu ai zis nu, e treaba ta, nu erati casatoriti, deci putea sa puna pauza ca la tv, cand si cum voia.

 

 

25 de ani, atata vreme impreuna, probabil ca ati inceput viata sexuala impreuna, nu-i greu de inteles ca voia sa vada cum e si cu altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nustiu ce decizie finala sa iau, ori ma insor cu ea si trec peste asta ori pun punct si o iau de la inceput cu altcineva.

 

eu as spune ca nu e cazul sa te grabesti. Da-ti timp, dati-va timp daca e cazul.

Cum adica or hop direct in casnicie or hop out of it?

 

Ce, va fugareste trenul?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare evident ca toata lumea de aici va avea doar doua optiuni: continua relatia sau desparte-te. Oricum voi veti zice aceste recomandari. Eu vreau sa vin cu alte perspective, sa fac omul sa gandeasca mai mult, sa isi deschida capacitatea de a vedea situatia din mai multe unghiuri de vedere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×