Sari la conținut
Forum Roportal
Dani George

Fara permis

Postări Recomandate

Salut , sunt un copil idiot care a condus acum o luna o masina neinregistrata fara permis de conducere ( pe la ora 0:00) . Eu sunt posesor de categoria A1 . Dupa ce am savarsit fapta permisul mi-a fost retinut . As dori sa stiu daca imi va fi anulat permisul A1 dupa terminarea formalitatilor . Pe de alta parte eu am ajuns la varsta in care pot da de permis ( categoria B) iar dosarul nu s.a definitivat , prin urmare pot sustine examenul auto , daca voi promova va fi anulat permisul in cazul unei decizii nefavorabile ? Va multumesc anticipat si suport criticile corecte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păi probabil asta o sa se intample, de facut dosar iti fac, dar sunt foarte multe sanse sa primesti NUP(neinceperea urmaririi penale) si amenda administrativa.

Cât timp nu mai ai dreptul să dai de permis nu ştiu sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ramanea sa fi baut si sa o ai pe una sechstrata in masina. smile.png

Lasand gluma... se poate si amenda, se poate orice in tara asta.

Masina a cui este? Pt ca, daca ti-a incredintat-o stiind ca tu nu ai permis, va raspunde si el/ea penal.

 

Daca erai in scoala de soferi cand te-ai urcat la volan, ai ceva circumstante... sau daca te duceai la spital, ducand pe cineva, sau mergand tu pt o urgenta medicala.

Vorbeste cu un avocat destept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, dar ma gandeam.. daca gaseste un instructor disponibil sa ii faca niste acte din urma...

Invat copiii la prostii. biggrin2.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mhm, ar fi ceva.

Da' cât de stupid o fi să conduci o maşină neinregistrata, pe lângă faptul că o faci fără permis?

Bănuiesc că l-au oprit tocmai din cauza numerelor, mai rar opriri din astea de rutină.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveti perfecta dreptate , masina este a tatalui meu , am luat.o fara sa stie , el a declarat ca nu depune plangere impotriva mea , cat despre scoala de soferi , nu s.a putut face o inscriere mai devreme intrucat mai aveam o luna pana la a ma putea inscrie la scoala . Am intrebat pe cineva care a avut o situatie asemanatoare si a obtinut permisul de conducere inaintea definitivarii dosarului si a fost judecat doar pentru conducerea unui vehicul neinregistrat , acum nu stiu care sunt sansele sa am acelasi noroc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×