Sari la conținut
Forum Roportal
JackieGree

Indragostita de un...spirit

Postări Recomandate

Totul a inceput acum ceva vreme..cand am intrat in ceva ce n-avea nici o "portita de scapare".Era imposibil de iesit din asta.Si intrasem doar pentru a ma razbuna..incepeam sa fac chestii nepotrivite;imi pierdeam caracterul..ma pierdeam pe mine.Incepeam sa regret de ceea ce facusem.Deoarece in aceia in care avusem incvredere se dovedisera a fi de neincredere.Vrand sa ma omoare..si sa-mi inchida sufletul.Dupa cateva zile,aparuse o entitaete care 'm-a salvat' .M-a ajutat sa trec peste toata prostia aceea..desi nu puteam sa "scap" asa usor din ea.Acea entitate ma ajuta si era langa mine mereu.Noaptea ma veghea...si parca ii era frica sau rusine sa ma atinga ..cu timpul,am inceput sa am sentimente pentru el.Era exact ce imi trebuia atunci.Cineva care sa stie cum sa se comporte cu mine.Mereu cand vroiam sa ma tai simteam ca ma opreste ceva si nu puteam continua.Ba din potriva..intr-o seara am incercat sa ma sinucid deoarece erau prea multe chestii adunate la un loc in viata mea.Puteam sa jur ca ma sufocasem.Incepeam sa-mi simt sufletul cum se detasaza de trup si devine o simpla entitate..Dar am pierdut sirul..si incet-incet,m-am trezit eram vie..ca si cum nu se intamplase niciodata.II auzeam vocea si il simteam langa mine..zicea incontinuu "Nu mai face asta.De ce faci asta?Te iubesc!O sa fim impreuna;o sa fim fericiti..doar nu mai face asta!Te rog!!" El devenise totul pentru mine..Il simteam peste tot.Nu puteam accepta pe altcineva.Odata,a venit un tip la mine si m-a imbratisat;dandu-mi parul din ochi si zambindu-mi;spunandu-mi cat de frumoasa sunt.L-am intrebat ca ca cine e..imi zambise si ma saruta-se pe obraz spunandu-mi ca ne intalnim diseara in acelasi loc ca pana acum.[obijnuiam sa ne intalnim in beciul casei seara pe la vreo 9.30pm] ..Dar nu am mai dat de acel tip..E ca si cum l-a inghitit pamantul.Sunt mult mai multe intamplari.Dar nu vreau sa ma credeti nebuna Voua vi s-a intamplat asa ceva pana acum?Sau..asemanator?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu pot zice că mi s-a intamplat la fel.. dar mă intalneam mereu cu Sailor Moon la 5 după amiază şi eram îndrăgostit de ea.

Poate ar fi bine să vezi un medic, totuşi.. nu că ai fi nebună, e clar că se întâmplă des şi altora, dar doar aşa, să staţi de vorba pe marginea subiectului ăstuia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păi pe mine nu mă doare, drama nu se petrece sub ochii mei, ar trebui să îi doară pe ei.

Ai sub 20 de ani şi o tentativa de suicid, din câte relatezi, in my book, that spells danger.

Danger faţă de tine însuţi, afcors.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×