Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Danut

Creationism vs Evolutionism!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am deschis acest topic pentru a crea posibilitatea adeptilor fiecarui curent de a-si exprima opinia. Oricine posteaza aici si face o afirmatie sa aduca si dovezi, atat adeptii evolutionismului cat si cei ai creationismului.

As fi recunoscator adeptilor evolutionismului sa argumenteze primii pentru ca sa compenseze lipsa de argumentatie de pe alte topicuri cu subiecte incidente topicului nostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

haha

Divergenta asta de opinii dureaza de ani buni, si s-au adus argumente de toate tipurile. Ce argumente crezi ca am putea aduce noi in plus? :tease: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fi recunoscator adeptilor evolutionismului sa argumenteze primii pentru ca sa compenseze lipsa de argumentatie de pe alte topicuri cu subiecte incidente topicului nostru.

 

Vai, vai, ce memorie scurta avem...cred ca deja ati lasat niste intrebari fara raspuns pe alte topicuri, promitind ca le veti lamuri pe acest topic. Let me refresh your memory:

 

6. Toate problemele tale cu fosilele o sa le discutam intr-un topic de genul "Potopul realitate sau mit".

 

"Problemele" mele cu fosilele va sint deja cunoscute...deci aveti cuvintul. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In lumina declaratiilor celor de mai sus consider ca forta argumentatiei evolutioniste este cel mult egala cu forta argumentatiei creationiste :o:

 

Topic closed :yes:

Adica renunti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fi recunoscator adeptilor evolutionismului sa argumenteze primii pentru ca sa compenseze lipsa de argumentatie de pe alte topicuri cu subiecte incidente topicului nostru.

 

Vai, vai, ce memorie scurta avem...cred ca deja ati lasat niste intrebari fara raspuns pe alte topicuri, promitind ca le veti lamuri pe acest topic.

"Problemele" mele cu fosilele va sint deja cunoscute...deci aveti cuvintul.

 

va invitati ca grecii la puscarie ! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In lumina declaratiilor celor de mai sus consider ca forta argumentatiei evolutioniste este cel mult egala cu forta argumentatiei creationiste :o:

 

Topic closed :o:

De ce closed? De ce ar trebui sa renunti?

Eu de muuuult tare am vrut sa intreb ceva referitor la evolutionism...

Daca ne-am nascut si am evoluat din maimuta...de ce nu mai evolueaza si acum dragele de ele,in homo sapiens?

Nu au destula umiditate? :yes: Mhmmm? :yes:

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce closed? De ce ar trebui sa renunti?

Eu de muuuult tare am vrut sa intreb ceva referitor la evolutionism...

Daca ne-am nascut si am evoluat din maimuta...de ce nu mai evolueaza si acum dragele de ele,in homo sapiens?

Nu au destula umiditate? :blink: Mhmmm? :o:

 

Dar nu renunt.....ei renunta!!! NU vezi cum le e teama sa-si prezinte ideile pentru ca stiu ca sunt fantasmagorice?

 

Referitor la ce zici tu ca acum nu evolueaza nimic ei or sa-ti raspunda ca asta e un proces prea indelungat, de ordinul a zeci de milioane de ani si ca de asta este imperceptibil. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu renunt.....ei renunta!!! NU vezi cum le e teama sa-si prezinte ideile pentru ca stiu ca sunt fantasmagorice?

 

Referitor la ce zici tu ca acum nu evolueaza nimic ei or sa-ti raspunda ca asta e un proces prea indelungat, de ordinul a zeci de milioane de ani si ca de asta este imperceptibil. :blink:

 

Ahaaaaa :o: deci incetu cu incetu.specia maimutelor se va transforma in oameni de neanderthal si ajungem iar la epoca de piatra.Pai de ce nu mi-ai spus asa omule??? :rot:

Destept ala care a facut filmu' "planeta maimutelor" :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahaaaaa :rot: deci incetu cu incetu.specia maimutelor se va transforma in oameni de neanderthal si ajungem iar la epoca de piatra.Pai de ce nu mi-ai spus asa omule??? :blink:

Destept ala care a facut filmu' "planeta maimutelor" :o:

 

 

Cu astfel de ton deja imi pun intrebari referitoare la oportunitatea continuarii discutiei.

Ai dreptate annacondor, Adam a fost facut din tarana amestecata cu apa, Eva din coasta lui Adam, si noi suntem urmasii consangvinizarii copiilor lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×