Sari la conținut
Forum Roportal
lovi26

Semnele vremurilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi se pare mie sau ce se intampla acuma in lume sant semne care prevestesc sfarsitul lumii?

oare acest descoperiri care se fac la tv Codul lui Da Vinci , Evanghelia dupa Iuda sant rodul unor oameni, care vor sa nege puterea lui Dumnezeu.

Si se pregateste oare venirea lui antihrist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare mie sau ce se intampla acuma in lume sant semne care prevestesc sfarsitul lumii?

oare acest descoperiri care se fac la tv Codul lui Da Vinci , Evanghelia dupa Iuda sant rodul unor oameni, care vor sa nege puterea lui Dumnezeu.

Si se pregateste oare venirea lui antihrist?

Exact cum spui! Toate aceste lucruri care se intampla, ne arata ca lumea asa cum o cunoastem noi astazi se indreapta spre distrugerea ei ca fluviul la vale: nimeni si nimic nu o mai poate opri din drumul ei! Pentru cei care cred Biblia ca si cuvant al lui Dumnezeu, acestea constituie de fapt "semne bune", care indica faptul ca profetiile se implinesc in ciuda multor opinii care spun:"...unde este promisiunea revenirii Lui? Caci de cand au adormit parintii nostri, toate raman asa cum erau de la incepututl creatiei...".

Profetia biblica spune ca atunci cand vom vedea intamplandu-se aceste lucruri, sa ne "ridicam ochii in sus, caci mantuirea noastra este aproape...", desi "sfarsitul, tot nu va fi atunci". Caci, mai inainte, vor veni multi spunand:"Eu sunt Hristosul!", si vor amagi pe multi!

Deci, asa cum spui si tu, lumea este "pregatita" sa-l primeasca pe antihrist sub forma cea mai inselatoare pe care a luat-o acesta de la intemeierea lumii pana astazi, ca "inger de lumina"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare mie sau ce se intampla acuma in lume sant semne care prevestesc sfarsitul lumii?

oare acest descoperiri care se fac la tv Codul lui Da Vinci , Evanghelia dupa Iuda sant rodul unor oameni, care vor sa nege puterea lui Dumnezeu.

Si se pregateste oare venirea lui antihrist?

Multi s-au temut la fiecare trecere de la un secol la altul de sfirsitul lumii.... Si de fiecare data nu s-a intimplat mare lucru. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare mie sau ce se intampla acuma in lume sant semne care prevestesc sfarsitul lumii?

ti se pare.

oare acest descoperiri care se fac la tv Codul lui Da Vinci , Evanghelia dupa Iuda sant rodul unor oameni, care vor sa nege puterea lui Dumnezeu.

Codul lui da Vinci e o carte a lui Dan Brown si nu e descoperire ci roman bazat pe documente, presupuneri si istorie. plus multa imaginatie.

Evanghelia dupa Iuda e un document de prin 100 si ceva e.n. si care trateaza din perspectiva scriitorului/scriitorilor invatatura lui Isus si evenimentele in care a fost implicat.

ce ar trebui sa facem? sa nu mai citim carti? sa nu mai descifram manuscrise vechi? sa nu mai facem descoperiri? de ce? pentru ca in viziunea panicarda a unora asta inseamna ca:

se pregateste ... venirea lui antihrist?

cercetatorii de la un institut din Elvetia vor sa recreeze Big Bang-ul in laborator. aia ce-s ? locotenenti ai lui Satana ?

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi s-au temut la fiecare trecere de la un secol la altul de sfirsitul lumii.... Si de fiecare data nu s-a intimplat mare lucru. :yes:

Poate aceia care se temea pe vremea aceea, nu cunosteau biblia sau o intrepretau gresit cum multi au facut si sau nascut sectele

Daca citesti biblia o sa gasesti dovada incontestabila ca traim vremuri scrise

Dumnezeu a spus:Cerul si pamantul vor trece dar cuvintele mele nu vor trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate aceia care se temea pe vremea aceea, nu cunosteau biblia sau o intrepretau gresit cum multi au facut si sau nascut sectele

Daca citesti biblia o sa gasesti dovada incontestabila ca traim vremuri scrise

Dumnezeu a spus:Cerul si pamantul vor trece dar cuvintele mele nu vor trece.

Nu esti cu nimic mai diferit(a) decit aia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti se pare.

 

Codul lui da Vinci e o carte a lui Dan Brown si nu e descoperire ci roman bazat pe documente, presupuneri si istorie. plus multa imaginatie.

Evanghelia dupa Iuda e un document de prin 100 si ceva e.n. si care trateaza din perspectiva scriitorului/scriitorilor invatatura lui Isus si evenimentele in care a fost implicat.

ce ar trebui sa facem? sa nu mai citim carti? sa nu mai descifram manuscrise vechi? sa nu mai facem descoperiri? de ce? pentru ca in viziunea panicarda a unora asta inseamna ca:

 

cercetatorii de la un institut din Elvetia vor sa recreeze Big Bang-ul in laborator. aia ce-s ? locotenenti ai lui Satana ?

:yes:

Dragul meu n-a zis nimeni ca nu trebuie sa mai citim, dar cititul acestor "lucrari" sa le spunem, influenteaza in mod indirect pe om

Este un atac la adresa lui Dumnezeu , mai ales Evanghelia dupa iuda

 

 

 

Nu esti cu nimic mai diferit(a) decit aia...

[/quo

Ai avut numai atat de spus ?

Inseamna ca acest subiect te depaseste , ai facut si o comparatie fara nici un temei

 

 

Nu esti cu nimic mai diferit(a) decit aia...

Citeste mai jos

 

 

Exact cum spui! Toate aceste lucruri care se intampla, ne arata ca lumea asa cum o cunoastem noi astazi se indreapta spre distrugerea ei ca fluviul la vale: nimeni si nimic nu o mai poate opri din drumul ei! Pentru cei care cred Biblia ca si cuvant al lui Dumnezeu, acestea constituie de fapt "semne bune", care indica faptul ca profetiile se implinesc in ciuda multor opinii care spun:"...unde este promisiunea revenirii Lui? Caci de cand au adormit parintii nostri, toate raman asa cum erau de la incepututl creatiei...".

Profetia biblica spune ca atunci cand vom vedea intamplandu-se aceste lucruri, sa ne "ridicam ochii in sus, caci mantuirea noastra este aproape...", desi "sfarsitul, tot nu va fi atunci". Caci, mai inainte, vor veni multi spunand:"Eu sunt Hristosul!", si vor amagi pe multi!

Deci, asa cum spui si tu, lumea este "pregatita" sa-l primeasca pe antihrist sub forma cea mai inselatoare pe care a luat-o acesta de la intemeierea lumii pana astazi, ca "inger de lumina"!

Sa nu uitam de resonstrirea templului!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lovi26, ce crezi ca e aici, pe forum? :o: Bataie intre orgolii? :yes: Ideea ca au fost multi care au vazut in biblie sfirsitul lumii, dar s-a dovedit ca se inselau de fiecare data. Singurul lucru care s-a sfirsit a fost lumea lor persoanala care se intimpla de fiecare data cind realitatea iti trage una peste bot... :spiteful:Sau cind mori. (ma refer in general, nu la tine in special) Nu esti prima, si nici ultima, si cu atit mai mult nu esti singura careia (caruia) ii este teama de sfirsitul lumii doar pentru ca i s-a parut ca a citit despre asta intr-o carte.

Infrunt-o cu demnitate.... In primul rind pe teama, si apoi infrunta viata de zi cu zi, oriunde te-ar duce ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragul meu n-a zis nimeni ca nu trebuie sa mai citim, dar cititul acestor "lucrari" sa le spunem, influenteaza in mod indirect pe om

Este un atac la adresa lui Dumnezeu , mai ales Evanghelia dupa iuda

nu sunt drag ci draga. si nu a ta, ci a altcuiva.

daaaaa...cunostintele in plus smintesc, nu-i asa? sa-ti aduc aminte de ce sfintii parinti de la inceputul crestinismului respingeau ideea unui pamant rotund? sau de ce au fost asa de ofuscati cand un "adept al lui Satana" a avut tupeul sa sustina "e pur si muove" ?

ce atac e la adresa lui Dumnezeu in Evanghelia dupa Iuda? aaaa. este un atac, dar e formulat la adresa lui Yahve al evreilor. Isus le spune ucenicilor ca se roaga la un dumnezeu mic si meschin...

un dumnezeu gelos, razbunator, care se razgandeste de la o clipa cereasca la alta, care omoara in stanga si-n dreapta, care azi face una si maine alta, care da porunci contradictorii, care pedepseste pe unii pentru faptele altora... suna cunoscuta imaginea?

 

Sa nu uitam de resonstrirea templului!!!

reso...ce? s-a vrut a fi "reconstruirea" sau alt cuvant?

si care templu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu uitam de reconstruirea templului!!!

Te referi la templul evreilor din Ierusalim? Daca s-ar intampla asta, nu mi-as mai pune chiar nici o intrebare! :o:

 

Treaba tare de tot este ca, desi se intampla niste lucruri mai ciudate ca oricand, Biblia a avut o deosebita dreptate prevestind ca oamenii ce vor trai aceste lucruri, nu se vor pocai de faptele lor rele, ci Il vor invinui pe Insusi Dumnezeu pentru aceste nenorociri, hulindu-I Numele si blestemandu-L! Si asta chiar se intampla acuma. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×