Sari la conținut
Forum Roportal
meganitro24

Meserie Potrivita(Analizare harta natala) important

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hei prieteni,cer spre analiza harta mea natala pentru a vedea si descoperii daca sunt bun in meseria de astrologie sau informatician....va rog din inima sa ma ajutati sa descopar daca as avea vreo sansa in meseria de astrolog din harta natala...daca se pote sa imi spuneti ce meserie mi sar potrivii din harta natala. Va multumesc mult,ORA mea de nastere este 16:16 Alexandria,Teleorman numele EDIT

Editat de Darianna
sters nume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pen' că ai avut plăcerea să oferi doar ora de naştere..o să încerc să fac ceva cu ea:

Deci.ora maimuţei-A reflecta,novator,iubeşte onorurile şi protocolul,inteligenţă,abilitate,precauţie,subtilitate,curios,susceptibil,impulsiv,împrăştiat

Organ afectat-vezica urinară

Fiind semn de metal-meseriile sunt cele care au legătură cu metalul-armata,banii.

Există două variante psi-Tatăl sau...fiica cea mică.Sper că eşti prima.

Posibil interesat de dreptate,sangvin,mîna lungă îngustă cu degete lungi care se pot arcui uşor pe spate,piele care nu rezistă la fig.

Excesele-Excesiv de critic,super organizat,nu poate să primească blîndeţe,fără discernămînt

Are nevoie de limite,de calm impus

Concluzie.meseria-jurist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei prieteni,as vrea sa revin la subiectul pe care l-am postat anterior cu "meseria"si daca se poate sa imi analizati harta natala si aspectele pe care le voi publica mai jos pentru a determina cu exactitate ce meserie mi s-ar potrivii smile.png si as dorii daca se poate sa imi analizati cam cel mai periculos punct din "harta radicala" si as vrea sa stiu,se poate sa fiu bun in meseria de astrolog din cate se vede in "harta radicala"? va multumesc muult :)

post-402991-0-09156700-1392984377_thumb.png

post-402991-0-07155200-1392984540_thumb.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok ms de sfat,acum ca ai caclculat ce meserie mi s-ar potrivii dupa orele chinezesti poti te rog sa imi calculezi daca se poate si dupa aspectele mentionate in astrograma ? te rog ? si sa le compari pentru a vedea cu exactitate :) ms mult ca ma ajuti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă data de naştere din postări e corectă,sfatul meu este să rezolvi problemele financiar sentimentale pînă ajungi la 27 de ani.Încearcă să ai un copil pînă atunci.Meseria chiar nu contează,oricum o să se schimbe de multe ori.Baftă !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt tot din Alexandria smile.png

 

In casa X, casa carierei si a realizarilor sociale, nu vad nici planete, nici unghiuri(rele sau bune). Nu cred ca va fi ceva special pe partea asta, sau daca va fi, oricum nu te va preocupa.

Editat de King1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@king1 dar vreun punct critic vezi adica....din astrograma pe care ai vazut-o care casa are cele mai multe planete si unghiuri cu influente bune si influente rele :) te rog sa imi spui :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu mare lucru din astrologie, ce am mai citit si eu asa.

 

CASA VIII este Casa mortii si renasterii, a spiritualitatii si ocultismului, a sexului, a mostenirilor, a relatiei cu legea dar si Casa accidentelor, a divortului si a proceselor.

Ai avut ceva probleme sau reusite in directiile astea?

 

In casa asta ai Soarele, Marte si Venus.

Marte si Saturn sunt planete asa zis rele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paii king1 am avut accidente cam nefericite,sunt destul de spiritual sa spunem dar te rog sa imi spui daca am vreun pericol de a mi se intampla ceva sau daca exista aspecte rele in casa a 8 si cum pot determina daca am probleme,apropo soarele este la 28 de grade in rac aproape de conjunctie in grad anaretic de 29 grade,ce este ocultismul? cu legea nu am avut probleme cu mostenirile nup doar cu accidentele,si oricum am lordul ascendentului marte cu 8 demnitati in asc si lordul geniturii jupiter cu 17 demnitati esentiale si accidentale....am in astrograma stelele fixe pollux la m1.14 ceea ce pollux aduce pericol sau moarte prin foc si jefuire,si mai am steaua fixa pressepe m 6.30

marte este in cadere in rac in astrograma mea natala nod nord retrograd in fecioara,la punctele arabice andromeda planeta ucigasa 1 si 2 este in rac...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×