Jump to content
Forum Roportal
hexor

Nu stiu ce sa fac, ma simt distrus.

Rate this topic

Recommended Posts

Buna la toti, o inceput cam asa: am avut o relatie de 5 ani jumatate cu o fata, totul a fost foarte frumos ne iubeam la maxim, ieseam peste tot, imi spunea ca ma iubeste, si ca vrea sa stea toata viata cu mine, ei bine eu regret toti anii astia :(, mi-a rupt sufletul in bucatele, de vreo 4 luni nu mai imi dadea atentie deloc, imi zicea ca iasa cu prietenele, asta am inteles, dar in fiecare zi ? si nu iesea numai cu prietene ci si cu baieti impreuna toti :( pe mine ma mintea, dupa aceea eu am devenit mai disperat dupa ea, am simtit ceva si am incercat sa ma apropii, imi tot spunea ca ce sa fac nu mai e ca la inceput lasama sa fiu asa un timp, am lasato un timp, apoi am incercat din nou sa ma apropii de ea sa ies si eu cu ea, ma facea disperat, ca are nevoie de aer, de multe ori a vrut sa ne desp :( eu faceam pe dracu in patru sa raman cu ea, pana acum 2 saptamani, imi spune ca nu mai vrea sa fie cu mine ca nu ma mai iubeste deloc, absolut deloc, si am aflat ca are pe altu, mia recunoscut :( e foarte greu, o iubesc enorm, i-am spart si contu de facebook, si mai rau imi fac cand ma uit la conversatiile lor :((, cum se poate dupa o sapt de relatie sa ii zica ca il iubeste ca ii dor de el, respectivu este in spania plecat o stat numai 2 zile cu el ataaaatt :( si ii spune ca ii este dor ca il iubeste, ala este disperat dupa ea, el primu ia zis ca o iubeste si tot asa cum se poate asa ceva :( ?? ii spune ca o mananca buzele si ca ii dor sa il pupe, mie nu mia zis asa niciodata :(( si eu arat super bine toti prietenii zic si femeile :( ala arata ca un tigan e urat cu spume zici ca ii din colonie dinaia de tigani e ciudat nu inteleg nimic simt ca nu mai am pentru ce traii, eu tot timpu am fost bun ii faceam cadouri ii dadeam o floare asa fara motiv doar pt ca o iubesc, faceam multe pt ea absolut orice, de ce mi-a facut una ca asta ? eu simt ca nu pot trece peste nu poot simt ca nu mai am pt ce sa ma trezesc dimineata :( nu e bine ce simt nu e in regula :(

Ce inseamna ca va iubeati la maxim? Nu ai zis daca ati facut sex. Stii ca fetele si baietii fac si chestia asta.

Poate ca ai uitat de asta.smile.png

• Upvote 3

Primul lucru pe care poti si trebuie sa-l faci,e sa accepti ca s-a terminat.Poti sa treci prin toate stadiile traumei emotionale (negare,manie,targuiala,deprimare,acceptare) -pana la urma,cu cat ajungi mai repede la concluzia ca s-a terminat,cu atat mai putin o sa suferi.

Al doilea,e sa intelegi ca ea nu a fost niciodata persoana care a parut sa fie.Ai confundat-o.

E usor sa spui din varful buzelor "te iubesc" sau "vreau sa fim mereu impreuna",si alte asemenea.Ar fi trebuit sa-ti dai seama ca iti pierzi vremea cand ai prins-o cu minciuna chiar si odata.

Cred ca te inseli daca chiar crezi ca pe ala il iubeste la nebunie dupa doua zile...fie nu stie ce vrea,fie e teatru.

• Upvote 3

Buna Hexor, stiu ca nu te ajuta acum si stiu ca n-ai chef sa auzi asta, dar poti trai fara ea si o sa mai poti iubi pe altcineva

toti am trecut prin asta, nu s-a rupt cerul desi asa simtim in asemenea situatii

daca te consoleaza cu ceva mai rau de atat nu te vei simti, dar mai bine da- cu fiecare zi. Ai sa vezi, peste o luna esti deja alt om.

Asa cum spune Argangelo, sunt mai multe etape ale durerii, cand vei ajunge la acceptare o sa fii mai matur si poate mai selectiv.

• Upvote 1