Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Ati fost vreodata tristi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce faci atunci cand esti trist, cand ai impresia ca totul, toti si toate comploteaza impotriva ta, cand suflul de gheata al singuratatii iti usuca sufletelul? Ce faci atunci cand simti ca pur si simplu nu mai poti merge inainte si iti vine sa-ti urli durerea si disperarea? Va intreb.....ati fost vreodata tristi? :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este cineva care nu a fost trist vreodata.

 

In astfel de situatii eu incerc sa-mi gasesc ceva de facut care sa ma faca sa uit.

Binenteles ca depinde si cat de trist esti. Sunt situatii cand e greu sa gasesti un remediu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu intrebasem totusi altceva. Incercam sa par subtila meyyyyyyyyyy :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre ce vorbesti tu este disperare nu tristete. sigur ca am fost trist ... in cazuri de astea ma duc in coltul meu unde ... am un loc de dat cu capu ::-: ::(: ::):

 

oricum sunt nasoale acele momente si iti vine sa ... te duci in coltul in care ai locul de dat cu capu ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..de multe ori am fost foarte grabit sa ajut pe cineva in situatii din astea cu sfaturi din experienta mea(deloc de neglijat) ...dar "cand simti ca pur si simplu nu mai poti merge inainte si iti vine sa-ti urli durerea si disperarea"... am simtit-o din plin si pe pielea mea...am realizat ca sfaturile altora nu m-au ajutat cu nimic....a fost un singur leac...timpul...el e singurul care vindeca cu adevarat ranile sufletului...starile de suferinta sunt o alternanta in viata...gandeste-te ca nimic nu este pentru todeauna...gandeste-te ca toate le vei rezolva doar tu..ca maine vom vedea lucrurile deja mai frumos... iar uneori ma consolez cu gandul ca atunci cand am fost fericit am fost la fel de constient ca si acum cand sunt mai putin....sau ca raul ar fi putut fi mult mai mare....acum sunt pregatit sa lupt..voi fi si data viitoare ...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

#-o

Paienjenejule draga viata e ca o scara care are trepte bune si trepte stricate. Ai in fata ta viata intreaga facuta din tristeti si bucurii. Bucuriile iti vor umbri tristetile si pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, acum 4 zile am fost trist pentru ca nu mi-a mers netul la 1 noaptea si nu puteam dormi. Si nu, nu urlu in disperare. Poate doar injur.

... cu rotine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spider, pe langa atatea sfaturi frumoase care ti-au fost date, pareri si sugestii, poate ca ideea mea ti se va parea puerila - ia-ti un animal de companie. Numai atunci cand vezi ochisorii lor lipsiti de rautate si cata nevoie au de noi, si te simti deja mai bine:) (solutia a fost aplicata cu succes de subsemnata).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×