Sari la conținut
Forum Roportal
Tenyearsafter

Abordare brusca?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In ultima vreme am fost de cateva ori cu un prieten la un public bet eu ca insotitor.(Doar el joaca la pariuri).Remarc acolo o barmanita destul de frumusica si incerc sa ma gandesc cum sa fac sa o abordez...Imi platesc consumatia si las bacsis un leu.Si asa am procedat la fel de alte cateva ori.Am zis ca e bine sa-i atrag intr-un fel atentia.Ultima oara incerc sa-mi fac curaj si ii spun ceva la modul ca e o fata simpatica si daca vreodata dupa program are timp sa iesim la un suc o plimbare, un film etc.Imi spune ceva de genul:Imi pare rau dar am prieten.

Concluzii:1.Posibil sa fie adevarat.
2.Mod de abordare gresit
3.Poate nu i-a placut de mine
Multi imi spun ca am procedat gresit in sensul ca hodoronc tronc am dat cu nuca in perete.In momentul ala am facut doar ce am simtit.I-am supus ce am gandit ca sa vada ce intentie am. Chipurile ca ar fi trebuit sa intru in vb. cu ea, sa discut verzi si uscate, diverse banalitati asa zisa "vrajeala",azi ceva ,maine altceva etc..Poate o fi si asta o metoda buna dar nu o practic pt. ca ma tine in tensiune si ma streseaza, uneori nu pot sa vb. ceva banal sau altceva stiind ca de fapt scopul meu e altul, nici nu am rabdare prea multa,cateodata chiar nu imi vine ce sa discut pe moment.
Cam asta e stilul meu de a aborda ,prost bun dar asa ma simt cel mai bine in apele mele... Vi se pare ceva ciudat?
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate are prieten si poate nu i-a placut de tine.

Nu-ti mai bate capul, oricum "destul de frumusica" suna naspa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi platesc consumatia si las bacsis un leu.Si asa am procedat la fel de alte cateva ori.Am zis ca e bine sa-i atrag intr-un fel atentia.

Cu un leu bacsis poti sa atragi atentia doar paznicului de la zoo.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, mi se pare o mare prostie sa-i cumperi atentia.

Fiind aratoasa (presupun), multi ii lasa bacsis, asa ca baga-te in aceeasi oala cu ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu un leu bacsis poti sa atragi atentia doar paznicului de la zoo.

 

asta nu i-am mai zis, ca mi-a fost rusine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu un leu bacsis poti sa atragi atentia doar paznicului de la zoo.

Corect! Iar daca ar fi lasat mai mult bacsis, i-ar fi dat de inteles ca e un veritabil sponsor.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

asta nu i-am mai zis, ca mi-a fost rusine.

Nu are de ce sa ne fie rusine. Nici nu conteaza ca lasa sau nu bacsis, sau cat lasa. Doar ca, daca vrea sa atraga atentia cu asta, trebuie sa lase sume mai mari. Bine ar fi sa atraga atentia cu altceva, bineinteles. Dar fiecare cu ce are si cu ce e dotat....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea cand lucram ca ospatar, in cretacic, era unul care venea aproape zilnic si imi dadea bani intruna, de cand imi dadea comanda si pana pleca, ma chema special pt asta.

Cred ca e clientul care m-a enervat cel mai mult, mai mult decat aia care nu lasau. Nu ii luam banii, mi se parea o idiotenie, ce facea el.
Bineinteles ca ma invita la "o cafea, un suc, o plimbare, un film".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lasat bacsis doar pt. a ma face remarcat in loc de bacsis putea sa fie altceva nu asta e ideea.Am vrut "sa-i atrag atentia ca exist" .Poate ca nu-mi dau seama de unele subtilitati de ceea ce se petrece in jur in sensul ca trebuia sa-mi dau seama daca m-a remarcat si ea sau nu.Nu am gasit indicii sa ma faca sa cred lucrul asta sau am trecut peste ele si nu le-am dat atentie.Iar ca sa ma conving cel mai bine cum sta treaba am actionat pur si simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×