Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Varsta, alegeri, decizii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe la ce varsta credeti ca stie un om, fie el barbat sau femeie, sa aleaga persoana potrivita si care e momentul potrivit pentru a decide ca relatia sa fie una serioasa? Daca sunteti de parere ca sunt diferente din acest punct de vedere intre barbati si femei, le puteti expune.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii știu de la început, alții niciodată. Unii învață din experiență, alții se învârt in cerc decenii la rând.

Oricum, indiferent cât de potrivită este/pare a fi o persoană, și oricât de mult ar fi ambii angajați in demersuri serioase, nimic nu e garantat pe veșnicie.

Platitudini, știu. Așa-i in viața, fără reguli care să asculte de dorințe.

Editat de Mairy
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor cand dai de o persoana potrivita. Altfel, cam trebuie sa te arzi 1 2 3 ori...pana sa inveti despre tine, despre lume..pe bune.

 

Unii chiar sunt norocosi in privinta asta.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și e și mai mare norocul dacă dai de persoana potrivită la momentul potrivit. Unii au în spate cârduri (exagerez, mă rog) de persoane potrivite, dar ei căutau cu totul și cu totul altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și e și mai mare norocul dacă dai de persoana potrivită la momentul potrivit. Unii au în spate cârduri (exagerez, mă rog) de persoane potrivite, dar ei căutau cu totul și cu totul altceva.

Da. Si filosofia hindusa spune undeva cam la fel.

Lucrurile importante nu ti se arata pana in momentul in care esti pregatit sa le primesti.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×