Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Situatie ireala, neconsumata:

 

El, barbat insurat, isi face cont fals pe Facebook (fara poza...fireste) si lanseaza cereri. Primeste accepturi si lucreaza la selectie.Ii atrage atentia un cont, mai pe gustul sau si incep discutiile, urmate de flirturi. Ambii isi comunica starea matrimoniala si cateva descrieri sumare ale fizicului.Ea tot casatorita.

Urmeaza propunerea de intalnire si acceptul ei. Cum e firesc si frumos, locatia o propune el, ea accepta si jocul incepe...

Ca locatie e stabilit un cafebar. In ziua intalnirii, cu putin timp inainte, el aranjeaza cu un prieten sa vina acesta la intalnire ...

Ora intalnirii. In cafebarul unde prietenul asteapta pe un scaun la bar, intors cu spatele la usa fiind, isi face aparitia chiar sotia initiatorului si ia loc la o masa.

Prietenul se intoarce si ambii raman inmarmuriti. Imbracamintea corespunde la ambii, tarasaturile (ale ei, mai ales) se potrivesc.Ei se cunosc.

Ea vine si-l ia tare: Tu esti contul X?

El se pierde...:Nu...aaa...m-a trimis Y (numele real al sotului)...aaa, ba nu...

Ea pleaca imediat.

 

Acum, acasa la cei doi.

El: Am uzit ca ai servit cafeaua in oras...

Ea: Da, vroiam sa fim impreuna, nu stiam ca n-ai curaj.

El: Curaj? Pai nu pt. mine am deschis contul...pt. Z, ca stii cat de mototol e. I-am agatat una si l-am trimis la intalnire.

Ea:Pai eu de unde sa stiu? Eu doar am citit pe facebook flirtul vostru, cand ti-ai uitat laptopul deschis (extrem de posibil) si voiam sa-ti fac o surpriza.

 

Acum eu doresc sa inteleg, prin interpretarea domniilor voastre, cine avea ascuns gandul infidel.El sau ea?

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

r u 4 real?

 

iar te-ai uitat la telenovele? asta a agatat-o pe nevasta-sa?

 

el e un bou pt ca face cont sa agate, ea e o vita ca accepta.

 

ze end

Editat de **Alex**
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca varianta lui e reala.Daca este un prieten adevarat care se implica trup si suflet intru ajutarea prietenului sau timid?

Nu-i pacat sa-i punem etichete cenusii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ea:Pai eu de unde sa stiu? Eu doar am citit pe facebook flirtul vostru, cand ti-ai uitat laptopul deschis (extrem de posibil) si voiam sa-ti fac o surpriza.

 

 

 

Flirtul cui? :huh: Pai nu ea vorbea cu el?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact, asta era cheia.clapping.gif

Pe tine nu te-ar putea insela nimeni.

...cam asta fu...

 


 

Editat de InPing
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Amagirile intotdeauna aduc dezamagiri. Intr-o relatie de cuplu(apai ca-s casatoriti, ca nu-s casatoriti) n-are ce cauta asa ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Amagirile intotdeauna aduc dezamagiri. Intr-o relatie de cuplu(apai ca-s casatoriti, ca nu-s casatoriti) n-are ce cauta asa ceva.

Asa-i, doar ca discutam ipotetic.

 

 

Acu continuam?

Sa presupunem ca ea a citit discutiile pe laptopul neglijentului, a contact-o pe cea cu care sotul flirta si au hotarat sa se duca sotia la intalnire. E posibil scenariul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i, doar ca discutam ipotetic.

 

 

Acu continuam?

Sa presupunem ca ea a citit discutiile pe laptopul neglijentului, a contact-o pe cea cu care sotul flirta si au hotarat sa se duca sotia la intalnire. E posibil scenariul asta?

 

laugh.png Esti grozav. Lasa scenariile sau ai uitat ca o vorba din strabuni zice asa: " Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ ".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga, eu vreau sa-mi fac un cont FB, si trebuie sa stiu la ce pericole ma expun. In instructiuni nu prevede totul...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×