Sari la conținut
Forum Roportal
Redondo

Elevii nu au voie sa se sărute, nici să se atingă

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pare că ne îndreptăm spre o societate cu un comportament robotizat(si din ce in ce mai tâmpită).

 

O sa spuneti ca la scoala asa trebuie sa fie. Poate dar aceste reguli se fixează in subconştient iar pe viitor acel copil va avea probleme în a-şi manifesta emoţiile, va arăta ca un robot, va face doar ceea ce este permis de regulament, la fel ca o maşină, face doar ce a fost programată.

 

 

 

O noutate este aceea că elevii nu au voie să se sărute și să se atingă unii pe alții: "Elevii nu se vor atinge unii pe ceilalţi în mod nejustificat, ci se vor comporta în conformitate cu normele comportamentale uzuale".

sursa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare normal. De la prea multe sarutari si imbratisari se ajunge la sex in toaleta scolii.

Prea multa destrabalare.

Atunci o sa treaca direct la sex.Zic ei ca prin metodele burgheze o sa combata destrabalarea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt cateva comune care au interzis tlf mobile in scoli. au loc special unde lasa tlf cand ajunga la cursuri, il pot ridica dupa ce ora de curs s-a terminat. daca elevul e prins cu tlf in timpul orei e trimis acasa cu absenta nemotivata. 10 absente nemotivate si ii ingheata semestrul.

 

am votat pro ideea asta

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna legea :) Eee, numai destrabalare in capul lor, sa se sarute acasa, nu in scoli.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare normal. De la prea multe sarutari si imbratisari se ajunge la sex in toaleta scolii.

Prea multa destrabalare.

Orice-i interzis creeaza interes, in randul adolescentilor mai ales. E o prostie, cred eu. Mai bine ar sanctiona dur parintii care nu-i educa pe puradei. De aici pleaca totul.

Sa saruti la 16-18 ani e normal si poate servi ca exemplu de afectiune pt. cei cu probleme comportamentale. Nu-i nimic lasciv intr-un sarut adolescentin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sursa

 

Nu vad absolut nimic rau in tot ceea ce spune acel articol. Asa si trebuie sa fie intr-o institutie publica, in special una de scolarizare a adolescentilor sau a copiilor. Bravo lor ca au decis sa ia masuri si sa intocmeasca niste reguli de conduita si de siguranta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu vad absolut nimic rau in tot ceea ce spune acel articol

daca o sa compari cu regulile din puscarie o sa vezi ca sunt mai dure la şcoală

 

cine nu vede vreo problema ar trebui sa se gandeasca la ce tip de educatie a primit ( in special la cate reguli i s-au bagat in cap)

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×