Sari la conținut
Forum Roportal
Up and Down

cum treceti peste divort?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

va scriu deoarece nu stiu cum sa trec peste divort. Daca ati trecut prin asa ceva, va rog sa imi spuneti cum ati reusit, ce v-a ajutat sa mergeti mai departe...Am divortat recent, eu am initiat divortul deoarece am simtit ca lupt singura pentru relatia noastra, pentru noi, m-am simtit singura in doi...am avut mii de discutii cu el despre asta si din partea lui am primit doar promisiuni dar fapte...nimic. Il iubesc din tot sufletul meu...El am vazut ca si-a gasit deja pe altcineva...inferioara mie...nu recunoaste dar stiu sigur ca e cu alta sau chiar altele...Ma doare de simt ca nu mai pot, simt ca nu mai pot nici sa ma prefac ca sunt puternica si ca pot trece...Ce sa fac? Cum sa fac sa nu ma mai doara atat de rau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te intalnesti cu alti barbati.
Daca tu ai intentat divort doar ca sa vezi daca el e de acord sau in speranta ca el o sa vina cu trandafiri in dinti si o sa te roage sub geam, sa nu il lasi(zic asta pentru ca spui aici ca nu mai poti fara el, ca il iubesti and so on) imi pare bine ca ai luat teapa.
Sunt foarte idioate joculetele astea, intentezi divort cand nu mai ai absolut nimic pentru persoana respectiva, nu o faci ca mai apoi sa spui cata iubire posezi pentru el sau ea, dupa caz.
Mult succes, live long and prosper!

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te doare obisnuinta. Banuiesc ca o sa-ti treaca. N-am divorturi la activ, doar despartiri - dor un timp si apoi trece durerea. La fiecare e din ce in ce mai usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

El am vazut ca si-a gasit deja pe altcineva...inferioara mie...

 

de ce iti e inferioara?

Buna,

 

va scriu deoarece nu stiu cum sa trec peste divort. Daca ati trecut prin asa ceva, va rog sa imi spuneti cum ati reusit, ce v-a ajutat sa mergeti mai departe .

 

pe mine m-a ajutat ideea ca stiam ca e over. nu am bagat divort la 'ghici' si nici la 'testare'. deja incercasem s-o dregem cu un an inainte, nu a mers, am reincercat iar..tot acolo. eu nu eram fericita, el nu era fericit. era..confortabil si atat. dar nu merita pretul, nu pt mine. faptul ca nici nu am avut copii, iar a fost cu + in situatia aia. nu ne lega nimic pe viata, nu trageam dupa noi pe nimeni prin rahatul ala. dar chiar daca eu am fost aia care am zis gata, am suferit ca un caine o perioada buna. ca eram legata sufleteste, emotional, erau tabieturile de cuplu, erau atatia ani de casnicie, erau amintirile bune, erau si alea rele. dar a trecut, l-am cunoscut pe tipul cu care sunt acum imediat dupa divort si el m-a ajutat, d'aia am zis 'cui pe cui' se scoate.

 

eu cred ca e voie sa suferi, sa-ti plangi amarul, sa disperi, sa dai cu capul de pereti, e parte din procesul de vindecare. la mine a fost

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

iti trebuie o perioada de timp in care trebuie sa te linistesti, sa te analizezi, sa vezi ce greseli ai facut in relatie

 

plus ca o vacanta cu o prietena buna te-ar ajuta mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am divortat recent, eu am initiat divortul

 

. Il iubesc din tot sufletul meu...

 

 

 

Oamenii divorteaza cand nu mai exista iubire.

Daca ai bagat divortul numai ca sa ii fortezi mana, ete ca ai luat teapa.

 

Ce sa faci ca sa nu mai suferi? Nu ai ce sa faci. Trebuie sa-ti asumi consecintele unui astfel de comportament.

Dar lasa ca suferinta purifica sufletul. grin.gif

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu avem copii...nu am bagat divort ca sa ii fortez mana, nici ca sa ma roage sub geam...Am simtit ca nu ma iubeste asa cum imi doresc si asa cum sustinea, am simtit ca ne facem rau unul altuia si ca iubirea nu e de ajuns, vorbele trebuie sustinute prin fapte, eu am facut asta, am demonstrat cat de mult il iubesc si ma asteptam sa faca si el nu doar sa zica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

plus ca o vacanta cu o prietena buna te-ar ajuta mult

 

moaaa, ce spalare de suflet e o vacanta cu prietena dupa divort. se vomita intr-una ce nenorocit a fost ala, cum ti-a mancat tineretea, ce basini puturoase tragea si tu trebuia sa le suporti...

 

un adevarat pansament pt inima o asemenea vacanta cu prietena, ca nici ea nu e mai prejos, ea acu' o sa-si dea drumul la gura si-o sa zica 'ce porc ordinar, fata! nu l-am placut niciodata!'

 

:rot:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×