Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Turista accidentata in Masivul Piatra Craiului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O turista de 40 de ani, aflata intr-un grup de turisti, s-a accidentat, vineri, in Masivul Piatra Craiului, in zona Braul de Mijloc- Padina lui Calinet, la aproximativ 1.600 de metri altitudine. O echipa de salvatori montani a plecat spre turista,...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muntele nu este pentru orice turista, precis era in pantofi cu tocuri!!! Langa mine este un deal gol numit munte, doar pietre si serpi cu clopotei si cate-un cactus pe unele parti si lumea urca si coboara sa faca exercitii. Unii sint adunati din prapastie cu helicopterul in sacul negru ca de la caldura ametesc. Cu riscul vietii si tot se aventuriaza cei plictisiti pe locuri periculoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muntele nu este pentru orice turista, precis era in pantofi cu tocuri!!!

 

 

pe munte te poti accidenta si-n bocanci. hai sa vorbim vorbe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ale mele nu-s valabile întotdeauna,

dar am vazut oameni cu experienta (si bine echipati) accidentându-se în munti.

 

apoi nu fac presupuneri despre pantofi cu toc, când habar nu am daca-i asa sau nu.

 

despre asfalt numai de bine, sa stii ca si acolo te poti accidenta oricând, fara sa fii vreun împiedicat de felu-ti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am crescut in munti, n-am avut bocanci sau alt echipament dar cunosteam cararile si eram educati cum se fac pasi pe munte si n-am patit nimic, puteam sa si alerg pe panta in sus!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' de aia se aventuriaza unde chiar nu-i de ele, de plictiseala sau singuratate. Azi se pot lua si clase de pescuit, instructii de baut Tequila, ore de dans ca parte din nunta, de gatit deja nici nu e la moda, de facut sushi, sarmale, tamale si altele, cred ca se merita de luat si niste ore de urcat pe munte sa se evite spargerea craniului.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi, tu ar trebui sa te faci ghid montan, nu s-ar întâmpla atâtea accidente prin munti.

 

 

si sunt convins ca ai o disciplina de fier si nu-ti iese nimeni din rând. daca faci un club, pot sa donez o trompeta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai idei, aplica-le!!! ... eu nu ma ocup de asa ceva, nici n-am avut de gand vreodata, nu face parte din hobby-urile mele.

Cand am trait acolo era altceva ... iar ca donatie accept numai aur ca de bani falsi mi-e frica!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×