Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Se spune ca oamenii incarnati in dimensiunea asta s-au despartit in 2 parti masculin si feminin , sunt comparati cu sfere care s-au rupt in 2 si se potrivesc perfect doar cu sufletul pereche, nu vreau sa neg mitul asta dar nici nu-l afirm.

Se poate ca tu sa fii in dimensiunea asta si sufletul tau pereche in alta, se poate ca tu sa fii intr-o parte a globului si el in alta, se poate ca tu sa fii femeie si sufletul tau pereche tot femeie, sau invers, se poate ca tu sa ai 20 de ani si el 80, se poate sa-ti fie mama, tata, sora, frate ....

E foarte greu de gasit dar e posibil, dar nu e perfect cum isi imagineaza toata lumea, fiecare persoana are un anumit nivel de evolutie spirituala, asta ar trebui sa cautati, o persoana potrivita voua la acest nivel, nu spun sa nu sperati ca aveti acelasi nivel doar ca aici orice e posibil.

 

Un lucru nou pe care l-am aflat e ca, se poate schimba, oricine poate sa devina sufletul tau pereche daca nu te potrivesti cu cel din prezent, e vorba de anumite detalii metafizice cum ar fi numele adevarat al fiecaruia... dar cine poate schimba lucrul asta ar trebui sa va dati si voi seama...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca ne mai spui si cum sa ne gasim sufletul pereche ar fi ideal...si numele adevarat cum il aflam?m-ai facut curios

Editat de andi_
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru nou pe care l-am aflat e ca, se poate schimba, oricine poate sa devina sufletul tau pereche daca nu te potrivesti cu cel din prezent,

 

De unde ai aflat acest minunat lucru nou? laugh.png Care-i sursa ta ascunsa? search.gif

 

oricine poate sa devina sufletul tau pereche

 

Da? huh.png Cum? Impartaseste si cu noi misterul. giggle.gif

 

e vorba de anumite detalii metafizice cum ar fi numele adevarat al fiecaruia.

 

Sunt numai ochi. eek.gif

 

dar cine poate schimba lucrul asta ar trebui sa va dati si voi seama...

Ar trebui. Dar eu nu-mi dau seama. pardon.gif Imi spui tu?
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista . Ca suntem cu totii , intregi .

inseamna ca poti trai toata viata singur/singura....devil.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca poti trai toata viata singur/singura....devil.gif

Exact .

Am de descoperit atitea frumuseti, incat nu le-as da, niciodata pentru un ´´suflet pereche´´ . Visatorii si visatoarele nu fac parte din lumea mea.

Editat de YYK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

spre binele colectiv biggrin2.gif

Spre gang -bang-ul colectiv. Nu folosi cuvinte precum ´´ bine´´ pe care nu le intelegi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×