Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ieri am experimentat un foarte curios fenomen. Am cules un cosulet de smochine si voiam sa asez incet in chiuveta sa le spal si precum este cam adinca m-am aplecat sa nu scap din mana si tot cosul a sarit pe mine, era sa-mi raneasca ochiul drept, 2-3 fructe au zburat peste umerii mei ... si am scapat cosul de la soc si sa ma spal pe ochi, sa revin din soc si intimplare ciudata. Parca din chiuveta o fortza puternica a aruncat/impins in sus cosul mi s-a parut dar nici nu stiu inca de unde sa ma iau.

Frica nu mi-e sau groaza de nimic, dar ca fapt divers, doar la filme se vede asa ceva. Sotul dormea si ia-m spus ce s-a intimplat, vecinul ii povestea ca se va muta de curand ca n-au tihna ca cineva mereu e prezent in casa. Ma gandesc sa fi venit in vizita la mine ca vecinii nu erau acasa???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti sa crezi in spirite rele, daca nu crezi in Dumnezeu si in viata de apoi? :huh:

Cam ce crezi tu ca sunt aceste spirite rele, care crezi ca te-au vizitat?

 

Poate ai scapat cosul fara sa-ti dai seama si de aceea au sarit fructele pe tine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A sarit pe mine cosul, nu la-m scapat!!! Inca-l tineam cu amandoua mainile cand a venit pe fatza mea, pe urm i-am dat drumul.

 

Asta n-are nimic cu Dumnezeul care nu exista.

 

Altfel nu-mi explic, decat un spirit agresiv voia smochine desi sint pe pom inca 100000 cel putin.

 

Am dat de pomana o oala mare de sarmale azi, de obicei ma viziteaza spirite bune ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca atunci cand omul moare, totul se termina, cum poti sa crezi in spirite?

Ce crezi tu ca sunt spiritele si de unde vin ele ca sa-ti arunce tie cosul in sus?

 

Ori crezi, ori nu crezi in viata de dupa moartea fizica.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as vrea sa amestec prea multe aici, ce cred eu e altceva insa ma limitez doar la acest fapt ca mi-a sarit cosul cu fructe pe fata.

Explicatie n-am decat spirite rele si agresive, cred ca oricine la asa ceva s-ar gandi???


Sotul tau ce zice? Crede asa ceva?

 

Pe mine ma crede, chiar ca nu l-am intrebat daca crede in asa ceva, dar imediat mi-a spus povestirea ca a vorbit cu vecinul intr-o seara cand el a amintit ca cineva umbla mereu in casa lor chiar daca ei sint la masa sau la TV, se deschide usi de dulapuri, se trantesc altadata, ba vasele cad de pa masa si din astea, dar nu mi s-a parut ca nu m-ar crede, ca n-as avea motiv sa spun asa ceva doar de dragul discutiei interesante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, trebuie sa apelezi la TAPS ( The Atlantic Paranormal Society ) secret.gif

Eu cred ca ceva energii 'deranjate' au actionat pe acolo. Vezi ce semnificatie are ziua in care ti s-a intamplat asta, sau cui ii placeau smochinele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca atunci cand omul moare, totul se termina, cum poti sa crezi in spirite?

Ce crezi tu ca sunt spiritele si de unde vin ele ca sa-ti arunce tie cosul in sus?

 

Ori crezi, ori nu crezi in viata de dupa moartea fizica.

Exista locuri incarcate cu energie negativa unde se pot intampla lucruri anormale, fara sa fie de vina spirite.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, trebuie sa apelezi la TAPS ( The Atlantic Paranormal Society ) secret.gif

Eu cred ca ceva energii 'deranjate' au actionat pe acolo. Vezi ce semnificatie are ziua in care ti s-a intamplat asta, sau cui ii placeau smochinele...

 

Ieri, Joi 4 Julie 2013 pe la ora 5:00 PM s-a intimplat, nu m-am uitat asa de exact pe ceas si nu prea cunosc pe nimeni plecati dintre noi care adorau acest fruct pentru ca n-a existat in curte pe unde am trait inainte, doar uscate prin magazine si nu se vorbea de ele niciodata. Aici cunosc pe cateva persoane si deja le-am spus sa vina sa culeaga direct din pom sa fie proaspete dar ezita fiecare.

Caldura, umiditate, furnici, tzantzari, transpiratie, frunze aspre si fructe lipicioase dar coapte dupa care ai de intrat in arbust si te zgarie ramurile ... cine are chef sa culeaga fructe???

Nu apelez la nimic, nu vreau sa ma modereze sa le spun ce nici eu n-am visat inca, iar la sfarsit ma fac incredibila. Asa am vazut si pe martorii care au vazut UFO, le-a pus o poza cu parul suflat de vant sa arete ca buha din sectia aia restricted.

Nu ma simt atacata inca, sora mea a zis sa cumpar tamaie si sa ard sau sa stropesc cu apa sfintita ... n-am apa sfintita si nici tamaie dar pot cumpara din magazinul indian ceva betze care scot fum dar nu-mi place mirosul.

La TV am vazut pe mediumul meu preferat Theresa Caputo cum afuma cu Sage uscat, casele cu activitate de spirite.

O sa dau cu ceva dar poate sa dezinfectez doar chiuveta si bucataria.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

O sa dau cu ceva dar poate sa dezinfectez doar chiuveta si bucataria.

 

Nu stiu daca o sa gasesti dezinfectantul potrivit :)

Poate totusi agati o iconita pe perete, vezi ce efect are impotriva spiritelor. Se pare ca functioneaza macar in subconstient, te simti mai protejat.

 

Eu cred ca de la grija ta prea mare sa nu versi cosuletul si sa il tii cat mai bine, s-a produs fenomenul nedorit. Dar habar n-am prin ce mecanism si cu ajutorul caror forte sau spirite.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×