Sari la conținut
Forum Roportal
yogi_bear

dezamagirile

Postări Recomandate

e o stare ciudata atunci cand te increzi in cineva si iti pui toate sperantele in el/ea iar apoi totul se destrama! ai un sentiment de descurajare si simti ca nu mai ai de ce sa traiesti (asta in cazul dezamagirilor mari) ai plange intruna si simti ca inima iti este sfasiata :think: asta simt eu acum :P si nu recomand nimanui metoda mea de a scapa de dezamagiri caci desi stiu ca imi va face foarte mult rau nu gasesc alta solutie: in viatza ema nu ma voi mai increde ia oameni! ii voi privi ca pe niste dusmani pe toti si gaat! asa termin cu dezamagirile! :doh: ATENTIE: nu recomand nimanui acest lucru caci face foarte mult rau, dar eu alta solutie nu gasesc :doh: si mai fac un lucru: voi infrunta mereu problemele cu capul sus si nu voi mai incerca sa fiu pe placul tuturor caci dezamagirile sunt cele mai rele boli :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Există si solutii mai simple, povestea asta cu a-i trata pe toti ca si cum ar fi dusmani nu foloseste la nimic. Dimpotriva, te face de nesuportat pentru ceilalti. Solutiile sunt altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Există si solutii mai simple, povestea asta cu a-i trata pe toti ca si cum ar fi dusmani nu foloseste la nimic. Dimpotriva, te face de nesuportat pentru ceilalti. Solutiile sunt altele.

care?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la inceput asa simti. dar daca prin natura ta esti un suflet bun, iubitor de viata si oameni ai sa obosesti de atata dusmanie si neincredere. si vei redeveni cel care ai fost. nu strica sa fi mai precaut, dar nu deveni si tu ca acei oameni care te-au dezamagit!

cea mai trainica si luminoasa speranta e in tine insati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la inceput asa simti. dar daca prin natura ta esti un suflet bun, iubitor de viata si oameni ai sa obosesti de atata dusmanie si neincredere. si vei redeveni cel care ai fost. nu strica sa fi mai precaut, dar nu deveni si tu ca acei oameni care te-au dezamagit!

cea mai trainica si luminoasa speranta e in tine insati.

azi realizai si eu acest lucru! de acum incolo voi fi mai atent(a) :doh: numai ca aseara am primit o veste tare rea in care am aflat anumite lucruri si ma simteam aiurea! :P dar acum ma simt mai bine! :doh: chiar daca persoana care m-a dezamagit nu si-a cerut iertare, nici nu vreau sa faca asta caci ce a fost .....a fost si inima mea tot e sfasiata(nu, nu e o problema cu iubitul :o: ) dar desi stiu ca nu voi putea uita, incerc sa nu ma mai gandesc la asta! sper ca e ok :think: :D chiar daca mi-a trecut supararea, tot as vrea sa mai aflu pareri :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
azi realizai si eu acest lucru! de acum incolo voi fi mai atent(a) :doh: numai ca aseara am primit o veste tare rea in care am aflat anumite lucruri si ma simteam aiurea! :P dar acum ma simt mai bine! :doh: chiar daca persoana care m-a dezamagit nu si-a cerut iertare, nici nu vreau sa faca asta caci ce a fost .....a fost si inima mea tot e sfasiata(nu, nu e o problema cu iubitul :o: ) dar desi stiu ca nu voi putea uita, incerc sa nu ma mai gandesc la asta! sper ca e ok :think: :D chiar daca mi-a trecut supararea, tot as vrea sa mai aflu pareri :D

 

oricand putem avea momente de slabiciune si sa vedem totul mai negru decta este. important este ca in cele din urma sa ne revenim. relax...toti trecem prin asta.

am observat ca unii oameni nu au obiceiul de a-si cere scuze in mod direct, dar fac gesturi care tin locul acelor scuze nerostite. si daca nu o va face...este minusul persoanei respective, nu al tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un sut in fund un pas inainte , orice experienta de viata nu te face decat mai puternic asa ca , data viitoare cand incepi sa te mai increzi total in cineva mai gandeste-te :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un sut in fund un pas inainte , orice experienta de viata nu te face decat mai puternic asa ca , data viitoare cand incepi sa te mai increzi total in cineva mai gandeste-te :yes:

:spiteful: nice :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un sut in fund un pas inainte , orice experienta de viata nu te face decat mai puternic asa ca , data viitoare cand incepi sa te mai increzi total in cineva mai gandeste-te :P

 

Nu poti să nu mai ai niciodată

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×