Sari la conținut
Forum Roportal
coxtel_ro

yahoo messenger & msgramp

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o problema cu plugin-u asta pe care cred ca si voi il stiti (msgramp)...NU IMI MERGE !!!

Insa mai interesant e ca pe celalalt user account (ca am doua) merge...desi ambele sunt la fel...sunt admin

Am instalat si messenger-u (am pus ultima versiune)...si winamp-u (5.2)...si degeaba...Poate stiti voi o solutie sau alt plugin de genul asta,sa scrie la status pe mess piesa pe care o asculti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci....l-am dezinstalat ala care il aveam io...am inchis winamp-u...am inchis mess-u...l-am luat de acolo de unde ai zis tu...l-am instalat...am deschis winamp-u...am deschis mess-u....si...NU MERGE :crazy: Ce draq sa mai fac?...si pe celalat user account merge....care-i faza???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: Ce draq sa mai fac?...si pe celalat user account merge....care-i faza???

La asta nu ma pricep...eu am in calc instalat programelul cu care pot sta cu mai multi messangeri deschisi si merge :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci....l-am dezinstalat ala care il aveam io...am inchis winamp-u...am inchis mess-u...l-am luat de acolo de unde ai zis tu...l-am instalat...am deschis winamp-u...am deschis mess-u....si...NU MERGE :good: Ce draq sa mai fac?...si pe celalat user account merge....care-i faza???

Dupa ce instalezi msgrampul, deschide winampul si sa zicem ca asculti ATB - Ecstasy, ok? Scrii la status in felul urmator: ATB - Ecstasy www.lunch.org/y/, iar cand se schimba melodia, ar trebui sa se schimbe si stausul de la sine si sa iti apara melodia urmatoare... Dar tine minte, ca la status trebuie sa scrii melodia exact asa cum iti apare in winamp. Nici mie nu-mi mergea inainte si am incercat asa, iar apoi a mers. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba te chinui, ca oricum nu-ti va merge decat la primul ID, adik la "your default ID" Depinde acum si de unde-l descarci, dar unele versiuni de msgramp chiar te avertizeaza dinaintea instalarii ca plug-in-ul nu-ti va functiona decat pe un singur ID.

Totusi, nu inteleg de ce e asa mare stres sa vada lumea din lista ta ce muzik asculti? :crazy: Daca nu te superi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plug-in-ul functioneaza pe orice ID de mess. ; mai putin daca folosesti Y! Multi Messenger pe calc. (adica 2-3 sau mai multe Y! Mess. rulate simultan).

In momentul in care te-ai logat pe mess, ai deschis Winamp-ul cu plug-in-ul incarcat seteaza-ti un mesaj de status (nu conteaza scrie orice doar sa nu fii "Available" ; dupa care ruleaza o mel. din Winamp. Vei vedea ca-ti va merge asa.

 

Si, daca totusi se incapataneaza sa ruleze mai exista o alternativa la msgramp si anume: "Y! Amp M6"

 

Il gasesti la:

http://www.softpedia.com/get/Internet/Chat...s/YAmp-M6.shtml

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati-ma si pe mine va rog.Eu am w98 si nu gasesc nicaieri un program care sa-mi arate pe mess ce melodie ascult.Stie careva de unde pot lua un astfel de program?

 

 

Chestia e ca am incercat cu cateva programe si nu merge deloc,iar eu banuiesc ca e din cauza la w98.Eu am mess 7.5 si chiar nu stiu de ce nu merg programele

 

Astept un raspuns de la cineva care se pricepe pe mail...sau aiciMail-ul e ca nick-ul

 

Thanks de pe acum :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×