Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

am nevoie de un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

povestea e cam asa: iesim la o bauta cu seful si colegii tipului cu care sunt. am mai iesit de X ori cu ei, sunt f ok si de treaba. in afara de seful lui care nu e la prima abatere si imi face avansuri. numai ca pana acum erau f discrete, le puneam pe baza faptului ca e ametit de alcool. ieri cand a sarit calul cand mi-a propus sa avem 'ceva fun', am luat pah meu cu vin si m-am mutat la alte mese, am stat de vb cu alte persoane. aici nu e nici un bai sa te asezi sa stai de vb politicos cu altii. tipul meu, cand am ajuns acasa, crize de gelozie. ca l-am ignorat pe el. eu evitam sa stau cu gasca aia, nu cu el. nu puteam sa ii spun ca sefu sau se da la mine. dimineata imi trimite mesaj, sefu, si spune 'merci pt compania de aseara si scuza-ma daca am fost magar. sper sa ramana intre noi. cauta-ma ORICAND daca te plictisesti, zi sau noapte'.

 

 

pe bune, eu nu-s imbecila..dar ce pana mea sa fac, sa ii zic lui R (tipul meu) sau sa o las moarta? chestia ca iesiri d-astea o sa mai fie, mereu se organizeaza iesiri la cine, ski, chestii...Imi e teama sa nu cumva sa ii fac probleme la munca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de chestia asta ma tem, ca o sa ii faca ala probleme la munca. e seful lui, taie si spanzura cum vrea. nu are ce sa ii spuna lui R despre mine ca R sa intre la idei. si mai ales ca ala e insurat, are copii..

 

atata tot, nu vreau sa ii fac neplaceri, lucreaza in acelasi birou, o sa fie o atmosfera de rahat ma gandesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de ce fel e el. Eu i-as spune, pentru ca stiu c-ar vrea sa stie. Cum isi rezolva ei problemele dupa, nu mai e treaba mea. Daca afla din alta parte, tu cazi naspa, ca ai tinut asta secret, inseamna ca ti-a placut.. gen.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu imi erai draga, te dadeam cu capul de monitor.

 

Ce aveti toti de ziceti chestia asta? Parca v-ati inteles. :roll:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din alta parte, nu stiu de unde ar avea de aflat. ca stiu eu si imbecilul ala.

 

am zis ca o sa transfer sms-ul primit si ca la prima abatere a aluia, o sa ii dau cu sms-ul in cap si am sa il si amenint ca-l spun neveste-sii.

 

 

da, de cacao..eu vreau sa-l protejez pe R, dar poate cad eu de faza care a zis-o ama 'gen ca imi place'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce pana mea sa fac, sa ii zic lui R (tipul meu) sau sa o las moarta ? chestia ca iesiri d-astea o sa mai fie, mereu se organizeaza iesiri la cine, ski, chestii...Imi e teama sa nu cumva sa ii fac probleme la munca.

O optiune este sa-ti iei inima in dinti si sa-i zici prietenului tau. Nu cred ca o sa-si creeze el atmosfera de rahat la munca dar ii va fi greu sa il vada pe imbecilul ala zilnic fara sa-i poata da peste nas sau sa-i spuna ceva. Daca afla cumva ca ala iti face avansuri de mult timp si nu de la tine, poate o sa se intrebe de ce nu i-ai spus asta vreodata si daca ai ceva de ascuns. Oricum o dai nu-i bine.

 

Alta varianta este sa incepi sa te eschivezi cand se mai organizeza iesiri din astea, gasind motive sa nu participi. Poate facand asta de cateva ori isi da ala seama ca il eviti si ii vin mintile la cap pe viitor.

 

Iar a treia optiune este sa discuti direct cu el si sa-i explici omeneste ca te deranjeaza ceea ce face el, ca nu e cool si ca doresti sa inceteze. Unde mai pui ca atitudinea lui este extrem de jignitoare pentru tine. Intreaba-l daca ai ocazia...abordeaza si alte femei astfel sau i s-a casunat lui ca tu ai fi vreo fufa fara integritate de-si permite sa-ti propuna booty call type of fun ? WTF...

Deci isi da seama ca e magar si bautura nu este o scuza. Cine stie poate asa e el de fel, nerusinat in general si poate nu esti singura la care incearca. Daca zicea macar ca s-a indragostit de tine, hai mai treaca mearga dar nenea direct la f**aiuri se gandeste.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dimineata imi trimite mesaj, sefu, si spune 'merci pt compania de aseara si scuza-ma daca am fost magar. sper sa ramana intre noi. cauta-ma ORICAND daca te plictisesti, zi sau noapte'.

 

unde iti trimite mesaj? de ce avea numarul tau de telefon, sau id-ul tau?

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ala e insurat, are copii..

Oooo super fain. Eu as fi "jigodie" si i-as spune in fata ca daca nu inceteaza si daca ii face prietenului viata amara la munca, direct la usa la nevasta'sa ajung.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×