Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutări, am citit atent forumul în speranţa că poate găsesc şi eu ceva asemănător cu problema mea, aşa că m-am decis să deschid un thread în care să îmi spun of-ul.

 

Acum mai bine de un an şi jumătate am încheiat o relaţie, nu prea am fost mulţumit de ce s-a întâmplat acolo, rămânând cu un oarecare gust amar după întreaga situaţie, aşa că am luat o pauză mai lungă de redescoperire a mea, etc. În toamna trecută am întâlnit o fată pe celebrul deja facebook, mi-a apărut cumva la sugestii am adăugat-o şi am început să vorbim, numai că lucrurile stagnau, adică mie îmi plăcea, îmi părea în ordine, dar de fiecare dată doar eu o băgam în seamă, ceea ce mă deranja.

 

A urmat o perioadă în care nu am mai dat niciun semn, ieşind cu cineva de câteva ori, dar încheindu-se într-un fiasco. Apoi, într-o seară, probabil supărat, am reînceput să vorbesc cu ea, iar după o lună de muncă ... am reuşit să o fac să îmi dea numărul de telefon. Începeam să ne apropiem uşor, uşor. Tipa e foarte old school şi foarte precaută, gen mereu bărbatul caută, face primul pas, flori, etc, tot tacâmul unui... prinţ pe cal alb. Era oarecum deranjant, dar nu dădeam mare importanţă pentru că mă simţeam bine cu ea.

 

La final de februarie am început relaţia, totul era treptat, pas cu pas, nu cu mesaje repetate, sunat, etc. O luam uşor în mod crescător şi era totul foarte bine, chiar dacă ea în continuare avea atitudinea asta foarte safe care aparent se trăgea din relaţii din trecut. Am trecut peste pentru că totul era destul de bine, aveam încredere în ea, nu era genul care să se ducă în cluburi sau să iasă cu 100 de bărbaţi. Era ... era în regulă şi începusem să am sentimente pentru ea, chiar să mă îndrăgostesc. Tipa însă o ţinea pe a ei, iar eu trebuia să îi amintesc să ... nu ştiu, să dea semn.

 

Problema mea a început totuşi acum 2 săpt. Ea a plecat cu sora ei şi cu tatăl în Franţa, unde au stat împreună, ca o mini vacanţă. Înainte să plece, mi-a dat un mesaj de genul: Îţi mulţumesc că mi-ai demostrat că nu toţi bărbaţii sunt la fel şi că vom vedea ce o să fie cu noi. (ţin să precizez că nu am avut vreo ceartă până acum).

 

Mi-a produs fluturaşi mesajul ăsta, a fost ceva de genul: uite mă, şi ei îi pasă, finalmente. Cât a fost plecată nu am vorbit, nici pe facebook nimic, dar nu ştiu, era o combinaţie de stres cu îngrijorare pentru mine, nu ştiu de ce.

 

Ideea e că după o săptămână s-a întors, dar fără să dea vreun semn sau ceva de genul. Au trecut 2 zile, era activă pe facebook, dar niciun mesaj. Evident m-am enervat şi i-am scris eu, dar nu am dat de înţeles că sunt supărat, ci cu prostii, smile face, râs, etc. Eh, tipa a fost super rece, că are atâtea în cap şi când o să se hotărască o să îmi spună. Eram ce naiba? Ce să te hotărăşti? Ce s-a întâmplat? Explică-mi şi mie.

 

Mi-au trecut 123123 de scenarii în cap, o fi cunoscut pe cineva, dar nu cred că e posibil, mai ales că v-am spus cum e. Că a stat şi s-a gândit la viitorul relaţiei şi că nu avem viitor, dar iarăşi nu văd cum, mai ales că ne mergea super bine. Brusc situaţia s-a schimbat cu 180 de grade, brusc totul a luat-o razna. I-am spus, ok, uite, te las cât vrei tu să gândeşti, să treci peste perioada de acum, (are şi disertaţia), iar apoi discutăm, ok?

 

Zis şi făcut, dar de acum 2 duminici nu a dat niciun semn, iar eu la o zi distanţă după ce am purtat discuţia cu ea, m-am hotărât să mă despart de ea. Nu am făcut absolut nimic, i-am dat atenţie, a fost exclusive şi tot aşa, iar ea se poartă aşa cu mine? Am fost şi sunt distrus psihic după chestia asta pentru că părea că totul merge strună şi apoi fără vreo explicaţie s-a dus. Ideea e că eu sunt hotărât să nu rămân cu ea, nu pot face asta după acest comportament. Pentru mine denotă că nu îi pasă, e simplu, dar asta nu şterge starea proastă şi durerea pe care o simt.

 

Sper că nu v-am plictisit, dar am nevoie de sfaturile unor persoane care pot privi obiectiv această situaţie. Vă mulţumesc anticipat.

Editat de CharlieRight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as sta dupa fundul vreunuia (sau vreuneia, in cazul tau), care are nevoie de 1000 de zile ca sa-si dea seama ca ma place. Rabdare ca sa ce,sa ma obisnuiesc cu gandul sau sa ma conving ca NU poate aparea cineva care chiar sa-mi placa?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost şi sunt distrus psihic după chestia asta pentru că părea că totul merge strună şi apoi fără vreo explicaţie s-a dus.

 

mergea struna din privinta ta, ea nu s-a simtit bine si a luat decizia de a renunta la relatie

frumos e din partea ei ca nu ti-a dat explicatii

 

Nu, nu a zis asta, aia e o presupunere de a mea, unul din posibilile scenarii cu se s-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Brusc situaţia s-a schimbat cu 180 de grade, brusc totul a luat-o razna.

 

Asa percepi tu lucrurile. Din exterior se vede clar ca nu s-a schimbat nimic. Inainte nu te baga prea mult in seama, nu te baga nici acum. Pentru ea n-a fost altceva decat o umplere a timpului, acum, probabil, are altceva cu care sa si-l umple ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea a început totuşi acum 2 săpt. Ea a plecat cu sora ei şi cu tatăl în Franţa, unde au stat împreună, ca o mini vacanţă. Înainte să plece, mi-a dat un mesaj de genul: Îţi mulţumesc că mi-ai demostrat că nu toţi bărbaţii sunt la fel şi că vom vedea ce o să fie cu noi. (ţin să precizez că nu am avut vreo ceartă până acum).

 

Nu orice are varsta tatalui este si tatal.

Editat de Sase-sase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a fost niciodata concisa in ceea ce a vrut , parerea mea e ca n-ai fost un tip de care sa se indragosteasca , pur si simplu " hai sa fie"( de aceeia i-a fost usor sa se schimbe peste noapte )... asta e parerea mea.. si poate are dreptate " cu taticu"

Editat de DoarCineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa percepi tu lucrurile. Din exterior se vede clar ca nu s-a schimbat nimic. Inainte nu te baga prea mult in seama, nu te baga nici acum. Pentru ea n-a fost altceva decat o umplere a timpului, acum, probabil, are altceva cu care sa si-l umple ;)

 

Probabil aşa este, adică sigur aşa este. Ceea ce pe mine mă enervează la culme este laşitatea asta. Nu avem 15 ani, eu am 28, ea 25, spune

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×