Sari la conținut
Forum Roportal
Valeriuss

Vrea s-o iert

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eram cu ea de o gramada de timp si simteam ca nu mai e iubire ci doar plictiseala si atasament, fara niciun fel de sentiment profund. Ea devenise cam delasatoare, nu mai avea acea sclipre in ochi ca la inceput, nici macar destui bani nu mai avea pentru a-si plati iesirile in oras - asta pentru ca isi pierduse serviciul, datorita unor imprejurari nefericite. Ma sufoca cu "iubirea" ei obsesiva, simteam ca imi rapeste si ultimul strop de libertate. Aveam impresia ca ma ofilesc ca un trandafir lipsit de lumina, apa si aer.

Spre norocul meu, am reusit sa cunosc la munca o lady care a stiut sa ma faca intr'adevar sa ma simt asa cum mi-am dorit mereu. Mi-am dat seama intr-un final ca iubita oficiala chiar nu era ceea ce mi-am dorit. Nu stiam cum sa-i spun (sunt un barbat prea gentil totusi) ca intre noi nu mai e nimic, insa si-a dat ea foc la valiza mai repede decat era cazul. In paranoia ei tot banuia ca o insel (poate de aia am si inselat-o) si nu stiu cum a reusit sa-mi afle parolele de la yahoo messenger si facebook... Asta a fost bomboana de pe coliva. Ma ingrozeste gandul ca am iubit o fiinta capabila sa comita gesturi abominabile. Prin gestul ei necuviincios mi-am simtit violata intimitatea, m-am simtit tradat, descoperit si aruncat in vazul lumii. Acum ma implora sa o iert. Recunoaste ca a comis o gafa inpardonabila. Ma socheaza nesimtirea ei. Cum mai poate spera sa o iert cand stie ca fapta ei a lasat-o repetenta in ochii mei?

 

Doamnelor, domnilor, oare sa nu mai existe in ziua de azi putin respect pentru oamenii de calitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare sa nu mai existe in ziua de azi putin respect pentru oamenii de calitate?

 

Partea asta-mi aduce aminte de ceva ... insa iertarea este un fel de nimic, ea daca vrea stie sa-ti sparga conturile pe Net asa ca asta n-as considera o problema nici de discutat. Tu insa te exprimi clar ca ai nevoie de alt fel de dragoste/iubire numeste-l cum vrei 8)

Spune-i, asta te va face adult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum a reusit sa-mi afle parolele de la yahoo messenger si facebook...

Asta e caz penal. Actioneaza in consecinta, ca sa inteleaga ca nu e doar repetenta in ochii tai, ci chiar o exmatriculezi. 8)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off: s-o fi trezit și ăsta-n astral și s-a luptat cu demoni colorați/secsoși?

 

on: muuultă lume năcăjită :(

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Doamnelor, domnilor, oare sa nu mai existe in ziua de azi putin respect pentru oamenii de calitate?

 

 

cu asemenea subiecte vaicaricesti, repetate la infinit, se pare ca nu mai exista niciun respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai poate spera sa o iert cand stie ca fapta ei a lasat-o repetenta in ochii mei?

 

 

In fiecare seara, inainte de culcare, faci 5 matanii si spune rugaciunea urmatoare:

 

"Iart-o, Doamne, pentru greşelile pe care le-a făcut, cu voie sau fără voie, că a fost

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×