Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Diferentele de varsta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt acceptabile diferentele mari de varsta in cuplu? Cam cat de mari? Daca da, exista vreo diferenta intre barbati si femei, cum ar fi e ok ca ea sa fie mai mica decat el cu zece ani, dar nu e ok ca el sa fie mai mic decat ea cu zece ani?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Regulile s-au inventat pentru oamenii care nu sunt in stare sa gandeasca fiecare situatie prin care trec (ei insisi).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Regulile s-au inventat pentru oamenii care nu sunt in stare sa gandeasca fiecare situatie prin care trec (ei insisi).

 

 

Totusi, daca e vorba despre 20 de ani si diferenta e foarte vizibila?

 

 

 

 

Si intrebarea clasica.. nu mai e un topic cu acelasi subiect?

 

 

Si raspunsul clasic: se vor uni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

barbatii din viata mea au fost mai in varsta decat mine. fostul sot era cu 20 de ani mai in varsta, am stat impreuna 8 ani si nu difernta de varsta a dus la divort. noi nu aveam nici o problema cu diferenta asta, insa cei din jurul nostru cam aveau. putin ne-a pasat noua de ceilalti. la sfarsitul zilei mergeam si puneam capul pe perna unul langa celalalt, nu langa 'lume'. actualul domn din viata mea e cu 10 ani mai in vartsa si nici aici nu sunt probleme. am vazut cum cei mai tineri din relatie, indiferent ca-s femei sau barbati, sunt catalogati 'profitori', pe cand cei mai in varsta 'pacaliti'. nu am inteles asta niciodata si nici nu am sa o inteleg. dar e mai usor sa mori de grija altuia decat sa-ti vezi propria mizerie din curte

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca ar fi acceptabile.Personal nu sunt de acord cu diferente mai mari de 10 ani in nici o directie.

Diferenta in sensul de barbatul mai in varsta cred ca vine de la ideea de barbatul care sustine financiar familia.

Pe plan personal una dintre relatiile foarte-foarte apropiate sufletului meu si o relatie foarte torida a fost cu un baiat cu 10 ani mai mic. Mi-a propus oficializarea intr-un moment cred eu de iubire din partea lui. Am refuzat atat pentru mine cat si pentru el. A fost mai bine on the long run, azi nu ar fi insurat si cu copil la casa lui. Moment in care vanitatea si orgoliul din mine a refuzat sa mai vorbeasca vreodata cu el. :crazy:

Pana atunci desi existau altii in vietile amandurora ne vedeam regulat.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt acceptabile diferentele mari de varsta in cuplu?

 

 

In viata ta doar tu-ti faci regulile, ce-i bun pentru tine asa va fi bun si altora!!!

Varsta, niste numere ... nu prea inseamna nimic!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varsta, niste numere ... nu prea inseamna nimic!!!

ba inseamna, sa nu fim visatori. inseamna mult, dar daca stii sa te ridici si sa te cobori la nivelul celuilalt se poate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce niste doi se gandesc sa faca un cuplu ma gandesc ca au interese comune, sunt compatibili in gandire...se aseamana.

Si atunci pica problema ca cei din grupe diferite de varsta au interese diferite si nu au ce cauta impreuna.

 

Bine, raman intotdeauna mii de exemple gen "eu am banii/tu ai anii", dar pana la urma eu sper ca altii sa nu dea doi bani pe gura lumii. Eu am ramas cu un ce ar fi fost daca...

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul poate sa fie cu pana in 24 de ani mai in varsta decat femeia si mai tanar cu maxim 6 ca sa nu fie probleme. :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×