Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Metode de a trai bine....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oameni buni..cum se poate trai bine in Romania ?

Aveti retete ceva?

chiar ..daca s-ar sinucide circa 10 milioane de romani nu ne-ar ramane noua mancare mai multa?Deci, va rog sa va sinucideti..placerea va fi de partea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crystyanne, numa tu puteai sa vii cu asemenea idei. 8) Dar crezi ca ma mai mir? :o:

Pai trebuie sa inveti sa fi inteligent si sa-ti deschizi o afacere a ta care culmea, sa si mearga. Si sa vezi pe urma ce bine traiesti. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai usor poti sa treci peste necazurile si greutatile din viata (ca astea fac viata grea si urata) alaturi de prieteni adevarati..dar cum si astea is rari trebuie sa improvizam...

omul e prea hapsan si vrea intotdeauna mai mult si mai mult si nu e multumit niciodata...putini oameni pot spune ca sunt fericiti cu adevarat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai buna metoda sa traiesti bine sa sa fii singur pe-o insula sa nu depinzi de nimeni sa fii departe de tot ceea ce presupune o societate..sa fii rupt de realitate..atunci traiesti cu adevarat bine cand traiesti numai pentru tine.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai buna metoda sa traiesti bine sa sa fii singur pe-o insula sa nu depinzi de nimeni sa fii departe de tot ceea ce presupune o societate..sa fii rupt de realitate..atunci traiesti cu adevarat bine cand traiesti numai pentru tine.. 8)

 

 

Poate ar fi si asta o solutie care trebuie pusa in practica :) Insa sa nu uitam ca suntem oameni, si stii ca oamenii nu pot trai mult singuri, caci inebuneste. (dar poate si nu) Ma intreb ce s-ar face adam fara Eva? :good:

 

Oameni buni..cum se poate trai bine in Romania ?

Aveti retete ceva?

chiar ..daca s-ar sinucide circa 10 milioane de romani nu ne-ar ramane noua mancare mai multa?Deci, va rog sa va sinucideti..placerea va fi de partea mea!

 

 

:spiteful: :crazy: :doh: :P Teorii de-a lui Malthus? sau banalitati de-ale tale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ar fi si asta o solutie care trebuie pusa in practica 8) Insa sa nu uitam ca suntem oameni, si stii ca oamenii nu pot trai mult singuri, caci inebuneste. (dar poate si nu) Ma intreb ce s-ar face adam fara Eva? :)

:spiteful: :crazy: :doh: :P Teorii de-a lui Malthus? sau banalitati de-ale tale?

 

ce-ar face?iti spun eu..ar fi si acum in gradina edenului bine mersi.. =))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful: :crazy: :doh: :P Teorii de-a lui Malthus? sau banalitati de-ale tale?

Cred ca banalitatiel mele sunt prea "banale"...asta este, uneori nu ma pot ridica la nivelul de inteligenta al interlocutorilor mei...scuze..data viitoare o sa ma straduiesc mai mult....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni buni..cum se poate trai bine in Romania ?

Aveti retete ceva?

 

Exista retete...

Ce trebuie sa intelegi e ca nu exista "sa traiesti bine", efectiv nu exista, totul este relativ; sunt persoane care ar considera conditiile in care traiesti tu RAI, si altele care considera conditii pe care tu le-ai numi RAI drept... "groaznice"

Odata ce intelegi toate astea ai mai multe directii... poti sa pleci spre a castiga mai multe (sunt tehnici de optimizare) sau poti pleca spre a consuma mai putin. De ex. meniul vegetarian corect, nu "pate vegetal", "crenvusti vegetali" si alte "fast food"-uri, e mai ieftin, sensibil mai ieftin.

 

Creeaza cea distractie in viata ta, aici de obicei lucrurile se reduc la gestiunea prietenilor.

Pentru ceva mai iesit din comun poti sa incerci ceva gen vise lucide (vise unde poti controla constient continutul visului).

 

Si in fine, daca nu ai gasit pana acum, cauta pe cineva de sex opus care sa te inteleaga si cu care sa poti creea o relatie bazata pe iubere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa traiesti bine,trebuie sa ai bani,ca sa ai bani trebuie sa fii ori corupt,ori dincolo ori sa chiar ai noroc sa'ti prinzi o slujba foarte bine platita(sa te duca mintea bine inteles)

sau..sa traiesti pe spinarea parintilor :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×