Sari la conținut
Forum Roportal
Sicilia`

Recomandare telefon mobil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma pasioneaza/ intereseaza sa am ultimul model ultra nu stiu cum de telefon mobil, insa in ultimul an am avut niste experiente nereusite cu mai multe telefoane, asa incat acum sunt in cautarea unui model de telefon (la) care:

1. sa ma tina bateria minim 4 zile, in regim normal de discutii, adica in jur de o ora, o ora si jumatate pe zi;

2. sa se miste binisor pe net, nu ma intereseaza decat accesul la mail si, eventual, sa pot raspunde la vreun mail care nu sufera amanare;

3. sa nu aiba touchscreen, ba chiar, daca se poate, sa aiba tastatura querty;

4. sa nu fie iphone. preferabil sa fie nokia sau samsung.

 

Imi dau seama ca nu vreau lucruri extraordinare, insa pana acum, mi-a fost imposibil sa dau peste un telefon cu acces la net/wifi, care sa nu trebuiasca sa fie incarcat macar o data la doua zile, chiar si atunci cand nu intru pe net. :doh:

Va rog, faceti recomandari doar daca cunoasteti telefonul din experienta personala, review-uri pe net stiu si eu sa citesc. :doh:

Editat de Sicilia`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pasioneaza/ intereseaza sa am ultimul model ultra nu stiu cum de telefon mobil, insa in ultimul an am avut niste experiente nereusite cu mai multe telefoane, asa incat acum sunt in cautarea unui model de telefon (la) care:

1. sa ma tina bateria minim 4 zile, in regim normal de discutii, adica in jur de o ora, o ora si jumatate pe zi;

2. sa se miste binisor pe net, nu ma intereseaza decat accesul la mail si, eventual, sa pot raspunde la vreun mail care nu sufera amanare;

3. sa nu aiba touchscreen, ba chiar, daca se poate, sa aiba tastatura querty;

4. sa nu fie iphone. preferabil sa fie nokia sau samsung.

 

Imi dau seama ca nu vreau lucruri extraordinare, insa pana acum, mi-a fost imposibil sa dau peste un telefon cu acces la net/wifi, care sa nu trebuiasca sa fie incarcat macar o data la doua zile, chiar si atunci cand nu intru pe net. :doh:

Va rog, faceti recomandari doar daca cunoasteti telefonul din experienta personala, review-uri pe net stiu si eu sa citesc. :doh:

Nokia c3 e singurul care are baterie de o saptamana in conditii de vorbit intens la telefon. Are si tastatura qwerty. L-am avut si eu si cel mai mult am regretat bateria aia buna care ma tinea o saptamana si vorbeam cel putin 5 ore pe zi la el.

Uite si o poza.

http://www.computerblog.ro/wp-content/uploads/2010/11/700-nokia_c3_02.jpg

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nokia c3 e singurul care are baterie de o saptamana in conditii de vorbit intens la telefon. Are si tastatura qwerty. L-am avut si eu si cel mai mult am regretat bateria aia buna care ma tinea o saptamana si vorbeam cel putin 5 ore pe zi la el.

Uite si o poza.

http://www.computerblog.ro/wp-content/uploads/2010/11/700-nokia_c3_02.jpg

Mi-a fost recomandat pentru baterie si chiar m-am gandit sa-l cumpar, insa se mai gaseste doar in cateva magazine online. In cumparatul de electronice online nu am incredere nu pentru ca imi inchipui ca mi-ar trimite broaste in loc de telefon la pachet, ci pentru ca daca e sa am vrro problema cu el in garantie, stiu cat de dificil e sa beneficiez de acea garantie. In plus, pe net am inteles ca e ce e greoi.

Editat de Sicilia`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pasioneaza/ intereseaza sa am ultimul model

 

blackberry :cheer:

de care vrei tu :)

te costa mai mult abonamentul de BB dar daca vrei mail si baterie si net si fara touch si qwerty... atunci raspunsul e blackberry :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sfarsit cu un Nokia Lumia 900, la care ma tine bateria fix 36 de ore, insa-i asa de fruuuumooos! :aranjare:

 

 

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sfarsit cu un Nokia Lumia 900, la care ma tine bateria fix 36 de ore, insa-i asa de fruuuumooos! :aranjare:

 

 

 

:doh:

 

Bun telefon, are si sora mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Cum ar fi?

 

 

N-am de gand sa-ti fac inima rea, acu' ca l-ai luat, sa-l stapanesti sanatoasa. Poate ca nici n-ar fi trebuit sa intervin, da' m-a mancat limba vazandu-l pe al nou.

Cu cat l-ai achizitionat?

rolleyes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×