Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Ce parere aveti despre Blog-uri ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma refer la cele de specialitate (turism, gastronomie, tehnice) si cele care produc bani, ci la cele personale unde scrie fiecare ce-l taie capul si momentul despre whatever...

Vi se par o activitate folositoare sau o pierdere de timp, egocentrica ?

 

Ati avut blog vreodata ? De ce da, sau de ce nu ?

Frecventati blogosfera ?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Vi se par o activitate folositoare sau o pierdere de timp, egocentrica ?

 

 

Din cate am vazut la amici un blog este ca un fel de "convorbiri cu mine" - adica am o idee, am timp si atunci astern cateva randuri pe blog. Daca esti destul de priceput poti avea si ceva trafic pe el.

Nu am blog - va agasez pe voi pe ropo - e mai palpitant !! :lol:

Dar urmaresc cateva bloguri - de jurnalism ( este chiar interesant sa citesti articole scrise de oameni care se si pricep la asta - si nu ma refer neaparat la VIP-uri in jurnalism), design si mai nou film si fotografie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o parere foarte buna. trecand printr-o perioada foarte urata, singurul loc si singura modalitate in care am putut sa adun niste ganduri si sa le "rostesc", a fost un blog. Si le multumesc Dumnezeilor blogosferei pentru ca au creat si optiunea "dezactiveaza comentarii".

in rest, dintre blogurile altora, nu urmaresc constant decat cateva bloguri de beauty. (evident :pardon:)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o parere foarte buna. trecand printr-o perioada foarte urata, singurul loc si singura modalitate in care am putut sa adun niste ganduri si sa le "rostesc", a fost un blog. Si le multumesc Dumnezeilor blogosferei pentru ca au creat si optiunea "dezactiveaza comentarii".

in rest, dintre blogurile altora, nu urmaresc constant decat cateva bloguri de beauty. (evident :pardon:)

 

adica ai folosit blog-ul ca pe un fel de jurnal personal!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cam asta am vazut pe blogurile personale:

1. "Urasc Romania!" - Aventuri cu aurolacul din tramvai, cu nesimtita de la ghiseu, cu frizerul cu Parkinson, cu shaorma cu de toate etc.

2. "Buzele tale, doua petale" - Vai, dar cat de frumos este iubitul/iubita mea, cat de parfumata ramane perna dupa ce se trezeste (da' sub plapuma nu baga nasu'?), poezii despre gratia lui/ei si poze cu mate (Felis catus), bebelasi si flori etc.

3. "Ce muzici belea ascult io" - Ori vreo basina din '70-'80 ori vreo trupa din Papua Noua Guinee (ori suntem underground, ori nu mai suntem)

4. "F_t_i in gura de evrei, unguri, masoni si americani" - Politica pe paine

5. "Cooltura" - Ultimele aparitii din colectia Coelho sau rezumatul meciului Toulouse - Lautrec

6. "Pe unde-am fost" - Poze in parc, la mall, la mama soacra etc.

 

Mi se par extra-ordinare.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce asteptari ai de la un blog, Twist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un blog are rating dacă autorul e un profet mincinos, adică să scrie pe el ceea ce vor oamenii să audă!

 

ce asteptari ai de la un blog, Twist?

 

El probabil citește blogul lui Vadim Tudor! E și ăla un blog erotic!

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×