Sari la conținut
Forum Roportal
Mariusss95

M-a innebunit o fata...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut/buna tuturor! :D

 

Ma numesc Marius,am 18 ani, sunt in clasa a XI-A la un liceu din Ploiesti. Eu locuiesc in Jud.Dambovita momentan. Pana de curand, nu prea ma gandeam sa am o relatie cu o fata de curand, dar cand verisoara mea primara mi-a aratat o poza cu o fata, m-a dat gata. M-a innebunit! O_O

Eu, fiind genul de baiat care iese prin oras cu tovarasii lui, la un suc, la un party, la fotbal, sau diferite excursii din astea, gen la munte, la mare.

Ca baietii, cu nebunii pe capul nostru. Pana de curand (ultimele 3 saptamani) nici nu imi trecea prin cap sa-mi fac o prietena, deoarece simteam ca nu am nevoie. Aici contribuind si faptul ca am 18 ani si nu am avut nici macar o singura prietena, desi mai multe fete (5 la numar) m-au intrebat daca vreau sa devin prietenul lor, iar eu, fiind un prost, le-am refuzat pe toate.

Sa revin la subiectul principal..verisoara mea primara, Simona, care-i clasa a 10-a la un liceu din Bucuresti, mi-a aratat cateva poze cu ea si colegii ei de clasa. Fie..am vazut cateva poze si apoi am vazut-o pe ea, se numeste Andreea si este in clasa cu verisoara mea, Simona. Mi-am facut curajul si i-am dat add pe Facebook a doua zi. Am vorbit cu ea, parea prietenoasa si deloc increzuta, exact opusul la cum ma asteptam eu..

Chiar s-a mirat si bucurat cand a aflat ca ii sunt varul primar al celei mai bune prietene a ei, adica Simona, verisoara mea.

Am discutat cu ea pe fiecare seara pe Facebook, timp de vreo 3-4 zile. Apoi mi-am facut curaj si i-am cerut si ID-ul de messenger. Ea mi l-a dat bucuroasa. Asa am discutat cu ea aproape pe fiecare zi, cam cate 1-2-3 ore intr-o conversatie pe messenger. Ne-am dat poze fiecare cu celalalt, si am observat ca a intrebat-o pe verisoara-mea ce culoare au ochii mei. Aici eu m-am bucurat, dar cred ca degeaba, poate sa fi fost doar o curiozitate de a ei...

 

Problema este urmatoarea : Ea mi-a spus ca o sa vina in vizita in aceasta vacanta (in Aprilie) si in vacanta din Mai, adica cea de Pasti si apoi la vara pe la verisoara mea si va sta acolo cateva zile, sau chiar 2 saptamani, in vacanta de vara. Tot in Aprilie, ea si verisoara-mea sunt nascute in aceeasi zi, adica 19 aprilie, iar eu cu un alt tovaras, mai mic ca mine cu un an care el e innnebunit dupa verisoara mea primara, ne ducem pe la ele, doar ca sa ne distram si toate cele,fiind invitati de catre verisoara mea care vrea sa-si sarbatoreasca aniversarea de 17 ani impreuna cu cea mai buna prietena a ei, Andreea, fata pe care eu o plac. :)

Sincer..nu stiu ce cadou sa le iau, dar nu asta-i problema majora.

Problema majora pentru mine este ca va fi si fata pe o care o plac acolo, desi incetul cu incetul incep sa o cunosc cat de cat, spun eu. Chiar ea mi-a spus ca ar dori sa discutam fata in fata acum cateva seri. Eu ma inteleg foarte bine cu ea, am ce discuta cu ea, cel putin pe messenger. Radem, glumim, ne facem complimente, si de-astea. :D

 

Eu,fiind FOARTE TIMID in preajma fetelor frumoase, ma cam pierd si nu prea stiu ce sa discut cu ele. Ceva idei? :D

 

In acelasi timp, de-abia astept sa o vad fata in fata si sa-i urez un "La multi ani!" cat mai calduros.

 

Totusi, chiar daca ar fi sa am norocul ala urias sa devin prietenul ei, ma tem ca o relatie la distanta nu prea ar merge..desi ea ar veni in vacante pe la verisoara mea, dar eu zic ca-i cam..aiurea.

Desi, nu s-ar pune problema, din moment ce in aceasta vara intentionez sa depun dosarul pentru permisul de conducere...

 

Voi ce credeti..? Am oare vreo sansa? Nu stiu sigur daca ma place fata, doar ca ea este draguta cu mine si mi-a facut cateva complimente si discuta cu mine pe messenger "destul de mult", adica cam neobisnuit de mult pentru 2 persoane care nu se cunosc in realitate..

 

Astept raspunsurile voastre.

 

P.S - Radeti cat vreti. >_>

Editat de Mariusss95

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iar eu, fiind un prost, le-am refuzat pe toate.

Stai liniştit, că se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.....

Voi ce credeti..? Am oare vreo sansa? Nu stiu sigur daca ma place fata, doar ca ea este draguta cu mine si mi-a facut cateva complimente si discuta cu mine pe messenger "destul de mult", adica cam neobisnuit de mult pentru 2 persoane care nu se cunosc in realitate..

 

Astept raspunsurile voastre.

 

 

 

Festina lente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce dragut..

O relatie la distanta la varsta voastra.. nu prea vad eu sa dureze, da' ce pierzi? Se vede ca ii face placere sa vorbeasca cu tine, inseamna ca aveti ce vorbi, continua tot asa si cand o s-o vezi, fara sa te pierzi cu firea si sa stai stresat ca oare ce sa mai zic acum. Lasa conversatia sa decurga firesc, fara s-o intrebi "despre ce ai vrea sa vorbim?" :haha:

Ia-o incet, nu te aprinde. Si poarta-te frumos cu ea, nu fi catelus, dar nici smecheras. Si nu te lasa influentat de "tovarasii" aia ai tai.

 

 

 

(offtopic, pustiu', tu nu citi - sa incep sa sper? nu vad eu bine sau asta nu face greseli gramaticale? :soc: )

Editat de Amarena
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boss, ai de suferit ca sa afli pe pielea ta tot ce am putea noi sa-ti spunem. Pana nu simti tu, de stiut vei sti degeaba, ca nu faci ce stii, faci ce simti. Asa ca... du-te acolo, discuta cu fata, vezi ce se intampla... si cam asta e treaba. Eu cred ca vrea sa fiti amici de discuta atata cu tine. Altfel vorbea mai putin si cauta sa te vada mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P.S - Radeti cat vreti. >_>

e ceva de ras? inseamna ca nu am simtul umorului

 

dragule, incearca sa vezi daca ai ceva in comun cu respectiva. filme, muzica, sport, carti. si de acolo dezvolti. invita la o plimbare, daca te lasa buzunarul la o prajitura.'old fashion' is the the classy fashion.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, da.. nu fi exagerat de prietenos, ca pe urma te ia de prieten si nu mai ai nici o sansa. Curteaz-o mai mult si trageti-va de sireturi mai putin.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, da.. nu fi exagerat de prietenos, ca pe urma te ia de prieten si nu mai ai nici o sansa. Curteaz-o mai mult si trageti-va de sireturi mai putin.

 

Sincer, asta si fac.

Ne "cam tragem de sireturi". :D

 

Oh, ne facem complimente destul de des, zic eu.

Editat de Mariusss95
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa ai cu ea o relatie care sa nu ia forma de "ea cu lesa iar tu cu limba scoasa", fa de asa natura incat sa pari cat mai stapan pe tine si pe situatie dar nu exagerat incat sa se simta ca o iapa pe care tu incerci s-o inhami. Pentru o imagine cat mai de barbat cu sarm(charme) te-as sfatui sa te uiti (daca poti) la filmul "Parfum de femeie" in care joaca Al Pacino. Legat de cadou te-as sfatui sa nu cheltui prea multi bani si sa nu te gandesti din prima la inele, lantisoare, sau alte lucruri care sa-i transmita dorinta de a fi a tasau de a incepe o relatie, cel mai bine as zice ca ar fi un singur trandafir frumos aranjat. Cand il vei da n-o privi ca pe iubirea vietii tale ci ca pe o domnisoara careia ce-o apreciezi si fata de care ai placerea de a-i oferi tot respectul. Pe parcursul petrecerii n-o lasa prea mult sa stea jos si invit-o la un dans.Sa-ti mai spun ceva legat de imbratisare: mainile la un nivel apropiat de cel al umerilor ei transmit respectul&prietenia fata de ea, cele la nivelul soldului transmit atractia fata de ea, iar mai jos arati cu siguranta c-o vrei la pat, asa deci ai grija si cu asta. Poate ca n-ai fi de acord cu ce-ti spun dar iti garantez ca imaginea unui barbat de nota 10 ar fi greu de sters din mintea femeii si daca s-ar culca cu alti 10 barbati. Spor la treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×