Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ma gandeam ca poate sa fie de folos. mie imi pare nu f greu de tinut si sunt destule persoane care vor sa dea jos ceva kg.

 

tu pleaca d-aici! esti bat

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am tinut-o. Am inceput pe 19 ianuarie 2012 si am dat buleu in ultima luna, adica decembrie. :bag: Ca am fost in Ro si m-au ademenit covrigii cu mac. :crazy:

 

Am ales s-o tin pe asta si nu pe alta, pentru ca te ajuta sa te disciplinezi, iti da un program de urmat si, ce mi s-a parut mai important, te ajuta sa te mentii dupa, nu te lasa asa.. in voia poftelor.

Si da, mi s-a parut si mie mult mai usor de tinut decat oricare alta.

Bineinteles ca exista si efecte colaterale, ca orice dieta de-asta.. ciudata. Avand in vedere ca e o dieta hiperproteica, daca nu sunt respectate toate regulile, afecteaza rinichii, ficatul, in special.. plus dereglarea metabolismului din care pot sa decurga alte probleme.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate tocmai pentru ca e de lunga durata, te ajuta sa tii in frau poftele mai tarziu. Ca dupa un an de restrictii, nu prea iti mai arde sa dai iama intr-un tort. Adica nu stiu, eu nu as mai manca mult sau haotic dupa ditamai perioada de disciplina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh, n-are nici o treaba. Eu as manca orice, oricat, oricum, chiar daca am tinut un an dieta. Plus ca perioada de restrictii depinde in functie de nr de kg pe care le ai de pierdut.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as manca orice, oricat, oricum, chiar daca am tinut un an dieta.

 

 

Asta e marea problema ca acum se limiteaza si se fereste de torturi si alte bunatati, iar dupa, maninci 10 portii ca nu mai rezisti. Eu mai bine maninc azi o felie mica si nu fac nici o dieta, ca poftesc foarte rar torturi sau alte dulciuri. Inca am in frigider din 4 Januarie prajiturelele primite de ziua mea!!! neatinse ... nici chef sa le arunc la pasari na-m avut, dar sa le gust macar ... deloc. Dimineata va trebui sa dau telefon la prietena care mi le-a facut ca intre timp a fost si ziua ei si am uitat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu toata lumea poate rezista in fata a ceva dulce. Cand vorbim de diete, vorbim de persoane supraponderale, gurmande, cu probleme de autodisciplina, de vointa, depresii si alte chestii de-astea dragute. Nu vreau sa vorbesc de cine se vede grasa, desi nu e. Acolo-s alte pasarele.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din 19 ianuarie pana pe 20 iunie (parca, nu mai retin exact data, dar cam pe acolo), 21 de kg. Din iunie pana in decembrie, in a treia faza a dietei, de consolidare (faza in care organismul se obisnuieste cu noua greutate obtinuta si in care se introduc carbohidratii si alte alimente) am mai slabit 4, fara sa tin regim de slabire. Era prea mult, acum am mai pus 2 din alea 4 si ma mentin. Sunt sub greutatea ideala pe care mi-a stabilit-o Dukan, da' imi convine mai mult asa.

 

P.S. Ritmul de slabire a fost 5 kg in faza de atac (10 zile), dupa care 1 kg pe saptamana, pana in iunie.

 

L.E. Ma mentin fara sa tin regim, mananc cam ce vreau.. ma abtin sa mananc seara si tin o zi sau doua pe saptamana atac curat (dupa recomandarile dietei). In mod normal se tine o singura zi, dar mananc cam mult duce lately si .. tre sa reduc din daune.

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×