Sari la conținut
Forum Roportal
Sabin22

Sunt curios daca am porcedat corect

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

Am avut o relatie timp de 9 luni,pot spune ca din prima clipa m-am indragostit.

Totul a decurs foarte bine, in primele 3 luni sa spun asa. Dupa care fata a inceput sa se joace cu mine.

Eu simtind aceasta joaca a ei, am inceput sa o ignor, sa nu o mai bag in seama,ii facem si jocul in anumite situati.

Am avut o discutie pe tema comportamentului meu,si atunci mi-am permis sa ii spun verde in fata ceea ce cred si cum vad eu lucrurile, adica ca se joaca cu mine si ca nu prea isi doreste o relatie intradevar cu mine.

A doua zi ma sunat si mi-ia spus ca am spus anumite vorbe, care au ranit-o foarte mult si ca vrea o perioada de pauza.

Tot ce i-am spus cand am auzit de pauza a fost sa o intreb (daca e sigura ca asta isi doreste?)

 

De 4 zile suntem in pauza, dar azi mi-ia trimis un sms, ce mai fac ?cum mai sunt ....

 

Tot ce i-am raspuns a fost.

Sunt bine, acasa

 

Si am intrebat-o daca s-a saturat de pauza?

Evident raspunsul ei a fost , NU

Dupa care i-am urat o zi frumoasa , si sa ma caute doar in momentul in care ea considera ca pauza a luat sfarsit.

 

Va intreb, daca am procedat bine, deoarece eu unu simt ca relatia asta Nu sa terminat cum trebuie, eu o consider TERMINATA, chit ca eu unu nu imi doresc asta.

Dar daca EA a dorit pauza, eu unu nu am sa ma pun sa ma rog,de EA..

Vrea bine nu vrea asta e, mai sunt si alte femei

Editat de Sabin22

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine chiar, mai ales ca i-ai precizat sa te caute numai cand considera ca s-a

"terminat pauza"( mi-e si greu sa scriu asta fara ghilimele, e un concept atat de infantil...)

Ea vrea sa te tangui, e probabil obisnuita sa i se sufle in anus.

Apropo, chiar si treaba asta cu pauza, e tot un joc..il joaca foarte prost, I might add.

 

P.S. Daca nu ma crezi, poti sa faci un experiment, daca tot e pe jucat.

Vorbeste cu ea, spune-i ca iti pare rau, ca ai gresit, ca ea inseamna mult pentru tine si alte bullshituri pe care asteapta ea sa le auda, pe care se simte indreptatita sa le auda(ca deh cica ai jignit-o) si o sa vezi ca intr-un final, o sa-ti spuna ceva in genul: ok, iti mai dau o sansa, dar sa nu se mai repete...bla bla bla(la fel, bullshituri, pentru ca ea nu e "in pauza" pentru ca s-a simtit jignita, e pentru ca vrea sa ii arati tu ce importanta e ea pentru tine si cum te rogi tu de ea, sa va salvati relatia)

Mbun, imediat ce ea iti zice chestiile pe care ti le enumeram eu mai sus, dovedind astfel ca are teste in grila, poti sa ii spui cu cea mai suava voce: marsh dracu' de vaca proasta, cu tot cu jocurile/testele tale si nu ma mai suna.

 

Disclaimer: treaba asta tre' sa o faci numai daca nu mai vrei relatia si, daca te irita atunci cand incearca cineva sa te manipuleze, sa se joace cu tine.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nota 7 iti dau

 

Nu a fost bine cum ai procedat.

 

A vrut pauza.....pauza sa fie....eu unu nu ii raspundeam la nici un sms,nimic,o lasam sa fiarba in suc propriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.....

De 4 zile suntem in pauza, dar azi mi-ia trimis un sms, ce mai fac ?cum mai sunt ....

 

Tot ce i-am raspuns a fost.

Sunt bine, acasa

 

Si am intrebat-o daca s-a saturat de pauza?

Evident raspunsul ei a fost , NU

Dupa care i-am urat o zi frumoasa , si sa ma caute doar in momentul in care ea considera ca pauza a luat sfarsit.

....

 

 

inteleg ca la tine pauza inseamna sa nu mai auzi nimic despre ea, nici macar cum sta cu sanatatea!

bine ca nu v-ati intalnit pe strada si sa te salute ca probabil ii intorceai spatele - pana trecea pauza !!! :doh:

incredibil !! :-

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai procedat perfect. daca i-ai si trimite un sms cu "ar fi bine sa nu ma mai cauti dupa ce ti se termina pauza de gandire" ar fi cireasa de pe tort thumbsup.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

\

dupa ce ii pui intrebarile astea sau ti le pui iti vei da seama daca ai procedat corect,,,fata de tine in primul rand,pentru ca una este ce afisezi si alta dedesubt....da,da...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai procedat perfect. daca i-ai si trimite un sms cu "ar fi bine sa nu ma mai cauti dupa ce ti se termina pauza de gandire" ar fi cireasa de pe tort thumbsup.gif

Bomboana de pe coliva,mai degraba...

 

Poate ca fata isi doreste o relatie cu tine...dar in conditiile impuse de ea.Acum,ca nu i-ai facut jocul cum se astepta,te tine in sah...

E o tampenie,pantru ca s-ar putea ca relatia voastra sa ajunga la mat,dupa sah-urile astea.

In privinta a ce poti tu sa faci...poti sa faci unele compromisuri,daca ti se par acceptabile.Sunt si compromisuri care ne compromit...alea nu trebuiesc facute,de dragul nimanui.

Spui ca ea a inceput discutia "pe seama comportamentului tau".Greu de crezut ca s-a abtinut sa nu-ti faca unele reprosuri...(fetele nu vorbesc decat arareori in mod direct,asa ca poate ca nici macar nu ai aflat cu adevarat ce nu-i convine!)

Daca le consideri pe toate neintemeiate,atat de obiectiv cat le poti analiza,nu prea mai ai nimic de facut.Daca totusi crezi ca unele dintre ele sunt schimbari rezonabile pe care le poti face,chiar compromisuri minore,fara importanta pentru tine,dar care ar insemna ceva pentru ea,pe alea le poti face -parerea mea.

Cam atat de la mine...tinand cont de ce am citit.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o relatie timp de 9 luni, ... De 4 zile suntem in pauza, ...

 

In acele 9 luni despre ce era vorba??? ... e greu de spus ceva, sfaturi nicicum ca varsta joaca un rol aici, maturitatea conteaza, cred ca ea se joaca inca cu papusa!!!

Multe fete sint copilaroase chiar si la 18 ani, atentie, sa nu te simti jignit daca o copila zambeste in dispret, crezand ca asta face parte din joaca de-a intilnire cu un baiat ... dispari usurel de pe orizont ca sa te feresti de alte neplaceri, zic eu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×